Fiyatı Nedir?

Bim Şeker Fiyatı 2024, Küp ve Toz Şeker (Bugünkü Fiyatı)

bim küp şeker fiyatı 2024

Market zincirlerinde örneğin Bim şeker fiyatı 2024 yılında ne kadar oldu? Bim 5 Kg şeker fiyatı ve Bim 1 Kg şeker fiyatları ne kadar? Toz şeker ile küp şeker arasında fark var mı? İçeriğimizde Bim şeker fiyatı konusuna değiniyoruz. Dilerseniz diğer Bim Fiyat yazılarımıza da bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Tat küp şeker toz şeker 2 Kg52 TL
Safi Beyaz küp şeker 1 Kg25 TL
Irmak 5 Kg toz şeker123 TL
Irmak 1 Kg küp şeker25 TL
Irmak 5 Kg Küp şeker125 TL
Bim Safi toz şeker 1 Kg23 TL
Bim Şeker Fiyatı 2024

Bim Şeker Fiyatı 2024

81 ilde mağazası olan ve ülkemizde faaliyet gösteren Bim markası. En yüksek pazar payına sahip şirketler arasında yer almaktadır. Bim Aktüel Mağazasında ürünleri ucuza ve rahatlıkla satın alabilirsiniz. Son zamlar sonrası BİM’de satılan küp şeker ve toz şeker fiyatlarına bir göz atalım; Dilerseniz diğer  Bim Tereyağı Fiyatı 2023 (Güncel Fiyat Bilgisi) yazımızada bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bim Seker
Bim Seker
  • Tat küp şeker -toz şeker 2 Kg 52 TL
  • Safi Beyaz küp şeker 1 Kg 25 TL
  • Irmak 5 Kg toz şeker 123 TL
  • Irmak 5 Kg Küp şeker 125 TL
  • Bim Safi toz şeker 1 Kg 23 TL

Bimde Satılan Şeker Markaları

Bim mağazalarındaki şeker markalarını sizler için araştırdık. İşte bim mağazasında yer alan şeker markaları;

  • Safi şeker
  • Tat küp şeker
  • Tat toz şeker
  • Irmak şeker markaları yukarıda belirttiğimiz fiyatlara satılmaktadır.

Bim 5 kg Şeker Ne Kadar?

Bim’de kullananların en çok tercih ettiği şeker kilogramı 5 dir.. Genel olarak Bim mağazalarında satılan şeker fiyatları 5 kg ile 123 – 135TL arasında değişirken, 1 kg Bim şeker fiyatları 25 ile 30 TL arasında değişmektedir.

Şeker Nasıl İmal Ediliyor?

Şeker pancarı su ve beyaz şeker ile üretilen sofralık şekerler pancar yaprakları kırpılarak ve kalıntılar ayıklanarak hazırlanır. Pancar ile suyun karışımından elde edilen öz su şurup haline getirilir ve ısıtılır. Şurubun beyaz şekerle karışımı homojen olarak sağlanır. Termometre sıcaklık ölçer cihazla belli bir sıcaklıkta tekrar ısıtma işlemi kontrol edilir. Toz şekerin kristal hale gelmesi için bekletilmesi gereklidir. Kristal şekerler ayıklanarak üstte toplanan kalıntılar ayrılır.  Son aşamada şeker paketlenir ve satışa hazır hale gelir. Basit bir üretim süreci olan toz şeker ve küp şekerlerin kilogramı güncel olarak 22 TL – 25 TL arasında satılmaktadır. Şeker de enflasyondan nasibini en başta alan temel gıda elemanlarından biridir.

Toz Şekerin Bünyemize Etkisi

Toz şeker hızlı şekilde kana karışan bir enerji kaynağıdır. Kan  şekerini hızlı yükseltir. Orta yaş ve ileri yaşlarda insanlar için karaciğer yağlanması yapar. Toz şeker, insan vücudu için enerji kaynağı olarak hızlı bir şekilde emilir ve hızlı bir şekilde kana karışır. Bununla birlikte, toz şekerin uzun vadeli sağlıklı bir diyet içinde sınırlı miktarlarda tüketilmesi önerilir.

Aşırı miktarda toz şeker tüketimi, ağız ve diş ağız sağlığını bozabileceği gibi, obezite, diyabet gibi sağlık sorunlarına da yol açabilir. Örneğin çok aşırı çay içenlerde karaciğer hastalıkları ve böbrek hastalıkları kısa sürede ortaya çıkar. Toz şekerin aşırı tüketimi kilo vermeyi kesin olarak engeller. Toz şeker, çocuklar için de benzer şekilde fazla tüketildiğinde hemen şişmanlamalarına yol açtığı biliniyor ve şeker ve mamullerini tüketmek sağlıklı kilo kontrolünün zorlaşmasına neden olabilir. Ancak, toz şeker tüketimi sınırlı miktarlarda yapıldığında, çocuklar için enerji kaynağı olarak kullanılabilir ve açlık hissini önler. Ayrıca, çocuklar için tatlandırılmış içecekler ve gıdalar, daha fazla tüketme eğilimine neden olabilir, bu nedenle çocukların sağlıklı ve dengeli beslenmesi için çok miktarda şekerli gıdalardan kaçınılması önerilir.

Özetle toz şeker veya küp şeker; aslında sofralarımızda olması gereken bir temel besin maddesi değildir, sadece bu alışkanlık sonradan kazanılmış sağlığa zarar veren bir alışkanlıktır.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu