Sağlık

Sefal Fort Nedir, Ne İçin Kullanılır, Kulak Çınlaması, Kullanıcı Yorum

Sefal Fort Nedir; hakkında detaylı bilgiler yer almaktadır. Sefal Fort Ne İçin Kullanılır, Kulak Çınlaması, Kullanıcı Yorumları ile ilgili detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz. Sefal Fort Nedir, Meniere hastalığının tedavisinde kullanılan etkili bir ilaçtır. Bu ilaç, denge veya hareketle ilgili problemlerin neden olduğu durumları tedavi etmek için kullanılır.

Peki Sefal Fort Nedir, Ne İçin Kullanılır, Nasıl Kullanılır, Yan Etkileri Nelerdir, Fiyatı Ne Kadardır gibi merak ettiğiniz tüm sorularınızı bu makalemizde bulabilirsiniz.

Sefal Fort Nedir?

Meniere hastalığında sıklıkla görülen; Genellikle kulak çınlaması, baş dönmesi, kusma ve mide bulantısı için kullanılan bu ilaç aynı zamanda denge bozukluklarında da kullanılmaktadır. Baş dönmesi ilaçları olarak bilinen ilaç grubuna aittir. İçeriğinde kortizon bulunmamaktadır.

Sefal Fort Nedir
Sefal Fort Nedir

Beyaz, düz görünümlü bir ilaçtır. Bir kutuda 75 mg’lık tablet şeklinde 20 tablet bulunmaktadır. Beyaz ve kırmızı kutuda satılmaktadır. Bu ilaç 12 yaş ve üzeri kişilerde kullanılır. Düzenli reçeteli bir ilaçtır. Bu ilacın ruhsat sahibi Nobel İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş. Üretim Nobelfarma İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş. Üretim yeri Düzce’dir.

Sefal Fort Etken ve Yardımcı Maddeleri

Etken Maddesi: Her bir tablet 75 mg sinarizin içermektedir.

Yardımcı Maddeleri İse: Mısır nişastası, Kollodial silikon dioksit. Pirinç kolası, Jelatin Aerosil 200, Magnezyum stearat içermektedir.

Sefal Fort Ne İşe Yarar?

  • Menire hastalığına bağlı uyuşukluk, kulak çınlaması, bulantı, kusma ve dengesizlik hissini ortadan kaldırır.
  • Denge durumunu tedavi eder.
  • Baş dönmesi (vertigo) tedavisinde kullanılmaktadır.
  • Hareket problemlerini ortadan kaldırır.
  • Denge ve hareket durumlarını yerine getirir ve insanları sosyal hayata bağlar.
  • Mide ve kulak problemlerini ortadan kaldırır.

Sefal Fort Nasıl Kullanılır?

Doktorunuz bu ilacı size reçete ettiyse, belirtildiği şekilde kullanın. Herhangi bir uygulama önerisi yoksa aşağıdaki gibi kullanın.

Sefal Fort Nedir Ne Icin Kullanilir
Sefal Fort kullanımı

Bu hap çiğnenebilir, kırılabilir veya su ile bütün olarak yutulabilir.

Yetişkinler, yaşlılar ve 12 yaşından büyük çocuklar kullanımı

Gün içerisinde 3 defa kullanabilirsiniz.

Yemeklerden sonra bol su ile yutabilirsiniz.

Sefal Fort Fiyatı? 2024

Eczanelerde satılan bu ilacın güncel satış fiyatı 42.13 TL’dir.

GNC Bilgi

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu