Sağlık

Euthyrox Kullananlar Yorumları Nedir? – Tiroid İlacı

Euthyrox 100 mg kullananların Yorumları

Euthyrox Kullananlar Yorumları, hakkında detaylı bilgi arıyorsanız yazımızın devamını okumaya devam edin. Yazımızın içeriğinde. Tiroit İlacı Euthyrox kullananlar, ne işe yarar, nedir, ne için kullanılır, fiyatı, yan etkileri ve kullananların yorumları hakkında bilgiler vereceğiz.

Bir tarafında “EM 25” yazan tabletler. 25 mcg levotiroksin sodyum içerir ve 50 tabletlik blister ambalajlarda eczanelerde satılmaktadır. İçerdiği aktif madde tiroit rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Bu nedenle guatr hastalarına doktorları tarafından reçete edilmektedir.

Tiroit İlacı Euthyrox Nedir?

İlacın etken maddesi olan levotiroksin, tiroid bezinin hastalıklarını ve bozukluklarını tedavi etmek için kullanılan sentetik bir tiroid hormonudur. Etkisi, tiroid bezi tarafından salgılanan doğal hormonlarla aynıdır. Aşağıdaki yer alan durumlarda uzman doktorlar tarafından reçete edilmektedir.

Tiroit Ilaci Euthyrox Nedir
Tiroit Ilaci Euthyrox Nedir
  • Normal tiroid fonksiyonu olan hastalarda iyi huylu guatrı tedavi etmek için,
  • Ameliyattan sonra guatrın tekrarlanmasını önlemek için;
  • Tiroid bezi düzgün çalışmadığında doğal tiroid hormonlarını eski haline getirmek için ve – tiroid kanserli hastalarda tümör büyümesini baskılamak için kullanılmaktadır.

Hormonların aşırı üretimi antitiroid ilaçlarla tedavi edildiğinde tiroid hormon düzeylerini dengelemek için kullanılan. EUTHYROX; 25 mikrogram, 50 mikrogram, 75 mikrogram ve 100 mikrogramlık dozlarda kullanılmaktadır.

  • Etken Madde : Her tablet 25 mcg levotiroksin sodyum içermektedir.
  • Yardımcı Maddeler : Mannitol, Mısır nişastası, Kroskarmelloz sodyum, Jelatin (balık jelatini), Susuz sitrik asit, Magnezyum stearat. içermektedir.

Euthyrox Zayıflatır Mı Kullanıcı Yorumları

Bu ilaç, tiroid bezinin doğal işlevini yerine getirmesine yardımcı olan bir ilaçtır. İlaç metabolizmayı düzenler ve kilo alımını önler. Euthyrox kullanan kişiler vücutlarındaki yağ yakımının hızlandığını yorumlarında belirtmişlerdir.

Euthyrox 50 mg Kilo Aldırır Mı?

Tiroid ilacı Euthyrox kilo aldırır mı sorusunun cevabı hayır. Aksine zayıflattığı belirtilmektedir. Bu ilacı kullanmaya başlayan kişiler, bir süre sonra kilolarının yavaş yavaş azaldığını yorumlarında belirtmektedir.

Böyle bir ilacı sadece kilo vermek veya kilo almak için kullanmak kişinin sağlığı açısından. Hiçbir şekilde tavsiye edilmez. Ancak tiroid sorunu olan ve buna bağlı olarak kilo alan kişilerin Euthyrox ile kilo verdiği belirtmektedir.

Euthyrox ile Levotiron Arasındaki Fark

Genel olarak, her ikisi de Euthyrox ve Levotiron tiroidinizin düzgün çalışmasını. Vücudunuzun enerji seviyelerini ve metabolizma hızınızı dengelemek için kullanılmaktadır.

Tiroid ilacı Euthyrox Kullananlar Yorum

Euthyrox Kullananlar ilacını kullanmadan önce insanlar bu ilacı daha önce kullanmış olan kişilerin deneyimlerini yorumlarını merak etmektedir. Bu sayede ilaç hakkında fikir sahibi olabilirler. İşe yarıyor? Veya yan etkileri nelerdir? gibi sorulara yanıt alabilirsiniz: Tiroid ilacı Euthyrox kullananların yorumlarını için bir araya topladık.

  • Mide bulantısı, kusma, kulak çınlaması, kalp çarpıntısı, ateş basması; ağızda iğrenç metalik tat gibi. Korkunç yan etkileri olan ve ilk 2 ay yan etkileri geçmeyen bir ilaçtır. . 6 aydır kullanıyorum..
  • 25 mg ve 50 mg versiyonları vardır. Doktorunuz hangi dozda gerekli görüyorsa onu kullanıyorsunuz tabi ki ama bir dönem 25mg bulmak zordu biz de 50mg alıp içiyorduk. Şimdi de her yerde 25 mg var.
  • Dozu ayarlanmazsa inanılmaz kalp çarpıntılarına neden olan bir ilaç.
  • Genellikle tiroid hormonlarının yokluğunda veya eksikliğinde ömür boyu kullanılan bir ilaç.

Yukarıda tiroid ilacı Euthyrox kullanmış olanların yorumları hastaların deneyimlerini yansıtmaktadır. Bu nedenle tıbbi bir öneri değildir ve tıbbi amaçlarla değerlendirilmemelidir.

5/5 - (1 vote)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu