Sağlık

Elidel Krem Fiyat 2021? Elidel Krem Kullananlar Yorum

Elidel Krem Sigorta Karşılıyor Mu?, Elidel krem niçin kullanılır?

Elidel Krem Fiyat 2021? Kullananlar Yorum; Beyazımsı kokusuz leke bırakmayan kolayca uygulanabilen etkili bir kremdir. Bu Krem in en etken maddesi pimekrolimus içermektedir. Cildinizde İltihabın fazlalaşmasında rol oynayan kalsinörin isimli bir maddeyi baskı altına alarak deri iltihabını yok etmeye yarayan etkili bir ilaçtır.

Elidel Krem Çeşitli egzama türleri, alerjik reaksiyonları, kaşıntı, kızarıklık ve şişlik gibi deri hastalıklarını tedavi edilmesinde önemli etkileri olan Tıbbi bir kremdir.

Elidel Krem Nedir?

Bu Krem in etken maddesi pimekrolimus içermektedir. Elidel iltihap gelişiminde olan kalsinörin adlı bir maddeyi önleyerek deri iltihabını tedavi eden ve büyümesini önleyen  etkili bir kremdir. Elidel Krem topikal kalsinörin inhibitörleri adı verilen bir ilaç sınıfına ait, Steroid (kortizon ve benzeri maddeler) içermeyen, etkili bir kremdir. İltihaba ve egzamadaki genel kızarıklık ve kaşıntıya neden olan deri hücreleri üzerinde etki gösterir.

Elidel Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem çeşitli egzama türleri, alerjik reaksiyonları, kaşıntı, kızarıklık ve şişlik gibi deri hastalıklarını tedavisinde kullanılan etkili bir ilaçtır. Ayrica Acı Hissini Bastırmak, Kaşıntıyı Gidermek, Kızarıklıkları İyileştirmek, Ciltte Kuruluk, Derideki İltihabı Gidermek için kullanılmalıdır.

Elidel Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

 • Bu kremi kullanmadan önce prospektüsünü tamamen okumanız gerekmektedir.
 • Bu ilacın etken maddesine ya da yardımcı maddelerine alerjiniz varsa eğer bu ilacı kullanmayınız. Kullanmadan doktorunuza bildiriniz.
 • Uçuk ya da su çiçeği gibi bakteriyel veya Viral bir cilt enfeksiyonunuz varsa bu kremin kullanılması uygun değildir.
 • Elidel Kremin Hamilelikte kullanımı için  doğmamış bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmemektedir. Kullanmadan doktorunuza bildirmeniz gerekmektedir.
 • Elidel Kremin anne sütüne geçip geçmediği veya emzirilen bebeğe zarar verip vermediği bilinmemektedir. Doktor tavsiyesi olmadan kullanılmamalıdır.
 • Bu Krem, 2 yaşından küçük çocuklarda kullanılmamalıdır.
 • İçeriğindeki alkol bulunması sebebi ile, ELİDEL yaralar üzerinde tahriş edici etki göstermektedir.

Elidel Kremin Faydaları

Bu Kremin Faydaları  Egzama gibi bazı cilt rahatsızlıklarını tedavi etmek için kullanılan etkili bir kremdir. Ayrica  Bu Krem Acı Hissini Bastırmak, Kaşıntıyı Gidermek, Kızarıklıkları İyileştirmek, Ciltte Kuruluk, Derideki İltihabı Gidermek için kullanılmaktadır. Ayrica İltihaba ve egzamadaki karakteristik kızarıklık ve kaşıntıya neden olan deri hücrelerinin iyileşmesi için kullanılan etkili bir kremdir.

Elidel Krem Fiyat
Elidel Krem Fiyat

Elidel Krem Nasıl Kullanılır?

Bu ilacı ne olursa olsun ambalaj üstündeki ikazlar ve talimatlar doğrultusunda kullanınız. Daha sonra Uygulama hatasından meydana gelen problemlerin sorumluluğu kullanıcıya aittir. Kullanmadan Önce doktorunuza danışın. Doktor bilgisi olmadan kullanmayınız.

 • Elidel Krem kullanmadan önce eller iyice yıkanmalıdır.
 • Krem temiz ve kuru cilde uygulanmalıdır.
 • Elidel Krem kaşıntı, kızarıklık ve iltihap olan bölgelere ince bir tabaka halinde uygulanmalıdır.
 • Uygulanan bölgeye kesinlikle bandaj ile kapatılmamalıdır. Bandaj ile kapatmak cildin ilacı daha fazla emmesine sebep olacağından zararlı olmaktadir.
 • Kremi sürdükten sonra duş almak, banyo yapmak veya havuza girmek tavsiye edilmemektedir. İlaç suyla birlikte akıp gideceği için faydası olmayacaktır.
 • Aç veya tok karnına kullanıma uygundur.

Elidel Krem Ne Kadar Süre Kullanılmalı?

Bu kremi doktor tarafından önerilen süre zarfınca kullanılmalıdır. Doktorunuzun tavsiye ettiği süre dışına çıkmamalıdır. Ayrica kısa süreli tedaviler için kullanılmalıdır, doktorunuzun belirttiği süreden sonra kullanım bırakılmalıdır.

Elidel Krem Fiyat 2021

 Resmi satış fiyatı  131 lira 73 kuruş olarak Fiyati belirtilmiştir.

Elidel Krem Cilde Faydaları Nelerdir?

Acı Hissini Bastırmak, Kaşıntıyı Gidermek, Kızarıklıkları İyileştirmek, Ciltte Kuruluk, Derideki İltihabı Gidermek için kullanılmaktadır.

Elidel Krem Reçetesiz Alınır Mi?

 Krem Reçeteli Satılmaktadır.

Elidel Krem Niçin Kullanılmalı?

Krem Acı Hissini Bastırmak, Kaşıntıyı Gidermek, Kızarıklıkları İyileştirmek, Ciltte Kuruluk, Derideki İltihabı Gidermek için kullanılmaktadır.

Elidel Krem Ne Kadar? 2021

Elidel Krem fiyatı 2020 yılı  131.73 TL olarak Fiyati belirtilmiştir.

Elidel Krem Göz Çevresine Sürülür mü?

Ağız içi, burun içi ve göz içine sürmeyiniz. Eğer bu bölgelere yanlışlıkla kullanılmamalı,  fakat kullanırsanız eğer Elidel Krem  iyice silinmeli ve temiz suyla yıkanmalıdır.

Elidel Krem Hamilelikte Kullanılır mı?

Eğer hamileyseniz ya da hamile olabileceğinizi düşünüyorsanız, ELİDEL tedavisine başlamadan önce doktorunuza danışınız.

Elidel Krem Sigorta Karşılıyor Mu?

Bu krem SGK tarafından ödenmemektedir.

Elidel Krem Kullananlar Yorum

Bu kremi Kullananlar Yorumları sizler için ölçüt olmamalıdır. İlaç, Ürün, Gıda takviyesi kullanımı ve neticeleri kişiden kişiye farklılıklar göstere bilir. Elidel Krem Kullananlar ne diyorsa desin ne olursa olsun Doktorunuza Danışmadan Kullanım yapmayınız Doktorunuzun tavsiyelerine uyunuz.

3.5/5 - (2 votes)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu