Sağlık

Protonex 40 Mg Fiyat (2024) – Mide İlacı

Protonex 40 Mg Fiyat, eczaneler arasında değişkenlik göstermektedir. Bizde bu yazımızda detaylı araştırma yaparak güncel Protonex 40 mg tabletin fiyatı hakkında bilgiler aktaracağız.

Protonex, pantoprazol içeren bir ilaçtır ve mide ile bağırsaklardaki asit kaynaklı rahatsızlıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Bu ilaç, proton pompası inhibitörleri adı verilen bir ilaç sınıfına aittir ve mide asidi üretimini düzenler.

Protonex Nedir?

Protonex 40 Mg
2024 Protonex 40 Mg

Protonex, pantoprazol etken maddeli bir ilaçtır. Mide asidini azaltır ve proton pompası inhibitörleri adı verilen ilaç grubuna aittir. Bu ilaçlar, mide asidiyle ilgili rahatsızlıkları tedavi etmek için kullanılmaktadır. Protonex, mide ülseri, reflü ve Zollinger-Ellison sendromu gibi sindirim sistemi rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılmaktadır.

Protonex 40 Mg Fiyat

ABDİ İBRAHİM İLAÇ SANAYİ VE TİCARET A.Ş tarafından üretilen 8699514136125 barkod numaralı beyaz reçeteli ilaç, 2023 yılında Protonex 40 Mg 70.54 ₺ fiyatla satılmaktadır.

  • PROTONEX 40 mg 14 enterik fiyatı : 44.68 TL
  • PROTONEX 40 mg 28 enterik fiyatı : 70.54 TL

Protonex Ne İşe Yarar?

PROTONEX, mide ve bağırsaklarımızdaki asit seviyeleriyle ilgili rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Al/Al blister ambalajlarda 14, 28 ve 56 tablet olarak satışa sunulmaktadır. Tabletler oval ve bikonveks şekilli, sarı renklidir. Bu ilaç, mide ve bağırsak asit dengesini düzenleyerek rahatsızlıkların giderilmesine yardımcı olmaktadır..

Protonex Reçetesiz Satılır mı?

Genelde Protonex, normal reçeteli bir ilaçtır ve reçetesiz satılmaz. Protonex ‘i sadece doktorunuzun önerdiği şekilde kullanmalısınız.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu