Sağlık

İbucold C Nedir, Ne İçin Kullanılır, Kullanma Talimatı, Fiyat 2023

Ibucold C Nedir, isminden de anlaşıldığı gibi; ağrı kesici, ateş düşürücü ve iltihap önleyici tabletler şeklinde soğuk algınlığı tedavisinde tercih edilen bir ilaçtır. Ibucold C ayrıca; üst solunum yolu enfeksiyonları tedavisi ve sinüzit ve griple savaşmak için kullanılmaktadır. Bir tablet Ibucold C, etkin madde olarak 200 mg ibuprofen, 30 mg psödoefedrin hidroklorür ve 2 mg klorfeniramin içermektedir.

İbucold C nedir, ve ne için kullanıldığı, mevsim geçişlerinin başlamasıyla birlikte daha çok araştırılmaya başlamıştır. Peki ağrı kesici ve ateş düşürücü özelliği olan; Ibucold C nedir? İltihap önleyici Ibucold ne için kullanılır, yan etkileri, Ibucold c fiyatı , günde kaç defa içilir, gribe iyi gelen ilaçlar sorularının cevapları yazımızın devamında yer almaktadır.

İbucold C Fiyat 2023:71.41 TL
Barkod:8680760092228
Reçete Durumu:Normal Reçeteli bir ilaçtır.
Miktarı:24 film tablet
Fiyat Güncellik Tarihi:01.01.2023
İbucold C Fiyat 2023

İbucold C Nedir?

Eczanelerde İBUCOLD C, 10, 20, 24 ve 30 tabletlik blister ambalajlarda sadece eczanelerde satılan bir ilaçtır. İlacın aktif maddesi ibuprofen, psödoefedrin hidroklorür, askorbik asittir (C vitamini). İbucold C ‘nin aktif maddesi olan ibuprofen; ağrı kesici ve ateş düşürücü özelliklere sahiptir. Steroid olmayan bir anti-inflamatuar ilaçtır.

Ibucold C Nedir
Ibucold C Nedir

Etken Maddesi; Her tablet 200 mg ibuprofen, 30 mg psödoefedrin hidroklorür, ve 300 mg içerir. Ayrıca
mg askorbik asit (C vitamini) içermektedir.

Yardımcı Maddeler; Kalsiyum hidrojen fosfat (susuz), kroskarmelloz sodyum, kolloidal silikon dioksit, povidon K30, hidrojene Hint yağı, Mikrokristalin selüloz (ph 112), gliseril, monokaprilokaprat, sodyum lauril sülfat] gibi maddeler içermektedir.

İbucold C Ne İçin Kullanılır?

Ibucold C’nin ne için kullanıldığı oldukça merak edilmektedir. Çünkü bu ilacı kullananların veya kullanacakların en çok merak ettiği detaylarından biri de ilacın ne amaçla kullanıldığıdır. Ibucold C nedir ve ne için kullanılır?

Ibucold C Nedir Ne Icin Kullanilir
Ibucold C Nedir Ne Icin Kullanilir
 • Burun tıkanıklığını açıcı,
 • İltihap önleyici, ağrı kesici ve ateş düşürücü,
 • Vücutta iltihaba ve ağrıya neden olan hormonları azaltarak iltihaplanmayı önler.
 • Baş ağrısı
 • Öksürük
 • Soğuk algınlığı
 • Ateş

Yukarıda belirtilen rahatsızlıkların tedavisi için kullanılmaktadır.

İbucold C Fiyat 2023

Ibucold c’nin fiyat 2023 yılı itibariyle 71.41 TL’dir. Eczanelerden İbucold ilacı satın almak isteyenler belirtilen bu fiyata Türkiye’nin herhangi bir şehrinde bu fiyata satın alabilirsiniz.

İbucold C Bu 2023yılı ocak ayı itibariyle güncel fiyattır ve ileride tekrar fiyat artışı olacağı için ilacı satın almaya gittiğinizde bu durumu dikkate almanız gerekmektedir.

İbuCold C Reçetesiz Alınır Mı?

Ibucold c en iyi soğuk algınlığı ilaçlarından biridir ayrıca eczanelerde reçetesiz olarak da satılmaktadır. Ayrıca ateş düşürücü ve ağrı kesici özelliği bulunan bu ilaç da SGK’nın ödediği ilaçlardandır. İbucold c reçetesiz satın alınmasına rağmen, tıbbi tavsiye olmadan kullanılmamalıdır.

İbuCold C Nasıl Kullanılır?

Bu ilacı tam olarak doktorunuzun size söylediği şekilde kullanmalısınız. Tedavi sırasında daima doktorunuzun talimatlarına uyunuz. Tavsiye edilenden az veya fazla kullanılırsa hastalığınızı iyileştirmez aksine sağlığınıza ciddi zararlar verir.

 • Her tableti yeterli su ile yutunuz.
 • Yemekten en az 1 saat önce veya yemekten en az 2 saat sonra alabilirsiniz. Bununla birlikte, midenizde neden olabileceği tahrişi azaltmak için yemekten sonra almaya özen gösterin.
 • Doktorunuz, semptomlarınızın şiddetine bağlı olarak, her gün ne kadar ve ne zaman kullanacağınıza karar verecektir.
 • Tedavinin art arda 7 gününü geçmemesi tavsiye edilmektedir.. Belirtileriniz düzenli alımınıza rağmen 3-5 gün içinde kötüleşirse veya başka belirtiler oluşursa, ilacı almayı bırakın ve doktorunuza başvurun.
5/5 - (1 vote)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu