Sağlık

Trosyd Krem Ne İçin Kullanılır? Kullananlar-Yorumları

Trosyd Krem Ne İçin Kullanılır? Krem duyarlı mantarların sebep oldugu deri enfeksiyonların tedavisinde kullanılmaktadır. Mantar çeşidi olan Candida ya bağlı yada Candida ile komplike çocuk bezlerinin sebep olduğu pişiklerin  tedavisinde ve bunlara duyarlı, Gram-pozitif bakterilerinin eklenmiş oldugu durumları tedavi etmek için  kullanılmaktadır. Yani duyarlı mantarların deri bulunduğu zararlara karşı kullanılmaktadır. Özellikle bebeklerin ve çocukların pişik tedavisinde oldukça etkili bir kremdir.

Trosyd Krem Nedir?

Aktif bir bileşen olarak tiokonazol İçermektedir. Bir deri kremidir. Ayrica mantarların büyümesini önleyerek çalışır. Vajinal mantar enfeksiyonları, ayak mantarı, pişik, tırnak enfeksiyonları ve diğer mantar kızarıklık ve kaşıntı tedavisi için kullanılmaktadır. Mantar hastalıklarına karşı etkili antifungal adi verilen ilaç grubuna dahildir.

Trosyd Krem Ne İçin Kullanılır Kullananlar
Trosyd Krem Ne İçin Kullanılır Kullananlar

Trosyd Krem Ne İçin Kullanılır?

Antifungal ajanların imidazol grubunun bir üyesidir. Pişik, tırnak mantarı, el ve ayak mantarı ile vajinal mantar enfeksiyonlarının tedavisinde bu krem oldukça başarılı sonuçlar verdiği gözlenmiştir. Yani duyarlı mantarlarin deri bulunduğu zararlara karşı kullanılmaktadır. Özellikle bebeklerin ve çocukların pişik tedavisinde oldukça etkili bir kremdir. Genellikle iltihaplı sivilceler üzerinde oldukça etkili oldugu bilinen Trosyd krem sivilceden kaynaklı lekelerin oluşmasını da engelliyor.

Trosyd Krem İçeriği Nedir?

Etken madde olarak 10 mg tiokonazol içermektedir.

Yardımcı Madde olarak ise Polisorbat 60,Sorbitan monostearate, Setostearil alkol, Benzil alkol, Saf su içermektedir.

Trosyd Krem Nerelerde Kullanılır? Ne İşe Yarar

Trosyd Krem bir çok alanda kullanılmaktadır ve alanında başarılı olan ilaçtır. Kullanım alanlarına gelince ilk olarak Ayaklarda görülen mantar enfeksiyonu, gövde, kol, bacak ve kasıklarda görülen mantar enfeksiyonu, deri yüzeyi mantarı, tırnak mantarı, pişik tedavisinde, sivilce, akne leke tedavisinde kullanılmaktadır.

Trosyd Krem Nasıl Kullanılır?

Kremi kullanmadan önce  mutlaka doktorunuzun talimatlarına göre uygulayın.

 • Kremi uygulamadan önce ve sonra ellerinizi yıkayın.
 • Etkilenen bölgeye bu kremden ince bir tabaka halinde uygulayın ve hafifçe ovalayın.
 • Trosyd krem günde iki defa olmak üzere sabah ve akşam kullanılmalıdır.
 • Trosyd krem ile yapılan tedaviler  süreci doktorunuz belirlemelidir.
 • Enfeksiyona neden alan organizmanın cinsine ve enfeksiyonun yerine bağlı olarak iyileşmesi için
  gerekli tedavi süresi hastadan hastaya değişir. Trosyd kremi kullanım sürelerini doktorunuzun belirlediği sürelerde kullanmanız gerekmektedir.

Trosyd Krem Yan Etkileri

Birçok ilacın gerçekleşme ihtimali çok az da olsa yan etkisi bulunmaktadır. Bunlar Aşağıdakiler gibidir.

 • Ödem ve ürtiker
 • Parestezi
 • Cilt kuruluğu
 • Ciltte döküntü
 • Ciltte yanma ve pullanma
 • Ciltte hafif kızarıklık
 • Hafi ağrılar ve kaşıntı

Trosyd Krem Fiyatı Nedir?

Trosyd krem ortalama olarak 128.62 TL satın alabilirsiniz. Normal Reçete ile satılmaktadır.

Trosyd Krem Muadili İlaçlar

Trosyd Krem Muadili olarak bir fazlaca ilaç bulunmaktadır. O kremler Dermo-rest Krem, Dermo-trosyd Solüsyon, Tıogyn Vaginal Ovül, Tioderma Krem, dengi ilaçlardır.

Trosyd Krem Kullananlar Kullanıcı Yorumları

Trosyd Krem Kullananlar Kullanıcı Yorumları sizler için ölçüt olmamalıdır. İlaç kullanımı ve neticeleri kişiden kişiye farklılıklar gösterebilmektedir. Kullananlar ne diyorsa desin ne olursa olsun Doktorunuza Danışmadan Kullanım yapmayınız Doktorunuzun tavsiyelerine uyunuz.

Trosyd Krem Kullananlar

kaşıntıdan tahriş olmuş yerlere ve pişiklere karşı çok işe yarayan, derde derman olan ilaç. fiyatı da çok uygun. kısa yoldan çözüm olur. her eve lazım.

Mantar kremi banada verdi doktor bir kac gün kullandım sabah aksam sürdüm. geçince bıraktım sürmeyi. Doktora danışmadan kullanmayın mantar değilse boşuna kullanmış olursunuz yada başka yan etkiler oluşabilmektedir.

memnun kalan arkadaşımın tavsiyesi üzerine almıştım ama bizde fayda etmedi pişik olduk trosyd kremle pişiği atlattıktan sonra doktorumuz desitin numunesi verdi kullan işe yarasa alırsın dedi ve işe yaradı onu kullanıyorum çok memnunum bide sudocremin kullanımı bana pek hijyenik gelmiyor tüpteki kremler daha sağlıklı bence”

Trosyd Krem Yüze Sürülür mü?

Yüze sürülebilir bir sorun oluşmaz. Ayaklar, gövde, kol, bacak, kasık, tırnak gibi vücudun hemen hemen her kısmında kullanılabilmektedir.

Trosyd Krem Satın Almak İçin Fiyati

Trosyd Krem fiyatı 128.62 TL dir.

Gyno-Trosyd Krem Kullananlar

Kremin Genelde işe yaradığını belirtmiş olup Ayaklarda görülen mantar enfeksiyonu, gövde, kol, bacak ve kasıklarda görülen mantar enfeksiyonu, deri yüzeyi mantarı, tırnak mantarı, pişik tedavisinde ,sivilce, akne leke tedavisinde kullandıklarını belirtmişlerdir.

Trosyd Krem Vajina Bölgesi Tedavisinde Kullanılır Mı?

Doktor kontrolünde vajina bölgesinde kullanılabilmektedir.

Trosyd krem pişik için kullanılır mı?

Pişik için çok başarılı sonuçlar verdiği belirtilmiştir.

Trosyd Krem Vajinada Kullanımı

Doktor kontrolünde Vajinanın çeperine ve etrafına Kaşıntı ve kokunun olduğu yerlere sürülmelidir. Kullanmadan Önce kesinlikle doktorunuza başvurmanız gerekmektedir. Doktor Tavsiyesi olmadan kullanmayınız.

Trosyd Krem kortizonlu mu?

Hayır  kortizon içermemektedir.

Trosyd Krem Reçetesiz Alabilir Miyim?

Trosyd Krem doktor reçetesi ile satılmaktadır. Reçete olmadan alıp kullanamazsınız.

Hametan ve Trosyd gibi pişik kremlerinin uzun süre kullanımı karaciğere zarar verir mi

Tüm ilaçlar uzun süre kullanılırsa tüm vücudunuza ve tabiki karaciğere zarar verebilmektedir. Doktor tavsiyesi olmadan hiç bir ilaç uzun süreli kullanılmamalıdır.

Dermo Trosyd Krem Bebeklerde Pişik Tedavisinde Kullanımı Nasıldır?

Doktor kontrolünde bebeklere pişik tedavisinde kullanabilirsiniz

Trosyd krem vajinaya sürülür mu?

Vajinanın çeperine ve etrafına ve kaşınan cilt bölgesine dış yüzeye sürülmelidir. Kullanmadan Önce kesinlikle doktorunuza başvurmanız gerekmektedir. Doktor Tavsiyesi olmadan kullanmayınız.

Trosyd Kremi emziren anneler kullanabilir mi?

Emziren anneler ile ilgili yeteri bilgi  olmadığı için kararı doktorunuzun kararına göre kullanınız.

Trosyd krem mantarı geçirir mi?

Geçirir Trosyd krem mantar tedavisinde etkilidir.

Dermo-Trosyd Krem Fiyatı 2024

Dermo-Trosyd Kremin fiyatı 128.62 TL dir.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu