Cilt BakımıSağlık

Ketoral Krem ( Mantar ve Deri Kremi) Nedir? Ketoral Fiyatı 2024

Ketoral krem Fiyat, Ketoral krem Yorumları, Ketoral krem Yüze Sürülür mü, Ketoral krem vajina içine sürülür mu, Ketoral krem kortizonlu mu, Ketoral krem Fiyatı 2021, Ketoral krem reçetesiz alınır mı, Ketoral krem mantara iyi Gelirmi

Ketoral Krem ( Mantar ve Deri Kremi) Derinin üst kısmında mantar ve benzeri deri hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Bu Krem Deri  üzerine kullanılan krem formundadır. Ketoral Deri Kremi  cilt üzerinde oluşan mantarların büyümelerini ve çoğalmalarını engelleyen etkili bir kremdir.

Mantarlar içerisinde yaşadığımız çevrede yaygın olarak bulunan mikroorganizmalar dir. Vücudun yüzeyinde veya  iç organlara yerleşerek çok değişik türdeki mantar enfeksiyonlarına yol açabilirler.

Deri üzerindeki mantar enfeksiyonlarını ve buna bağlı olarak meydana gelen  yanma ve kaşıntı gibi belirtilerinin hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlamaktadır. Peki Ketoral Krem ( Mantar ve Deri Kremi) Yorumları, Yüze Sürülür mü? Vajina içine sürülür mu? kortizonlu mu? Fiyatı 2024,? reçetesiz alınır mı? gibi soruların cevapları bu yazımızda yer almaktadır.

Ketoral Krem ( Mantar ve Deri Kremi) Nedir?

40 gramlık tüpler içerisinde krem içeren ve alüminyum tüpler içerisinde satılmaktadır. Ketoral Kremin  etken maddesi ketokonazol(1) ,imidazol  içermektedir.

Ketokonazol ; Mantar hücrelerinin yapısını bozarak Mantar hücrelerinin ölmelerini sağlar.

Ketoral Deri Kremi; Derinin üst kısmında mantar ve benzeri deri hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Ketoral Krem Deri  üzerine kullanılan krem formundadır.  Deri Kremi cilt üzerinde oluşan mantarların büyümelerini ve çoğalmalarını engelleyen etkili bir kremdir.

Ketoral Krem ( Mantar ve Deri Kremi) Ne İşe Yarar?

 Aşağıda bulunan mantar hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır.

 • Vücut Mantarı tedavisinde kullanılmaktadır.
 • Kasık Mantarı tedavisinde kullanılmaktadır.
 • El Mantarı tedavisinde kullanılmaktadır.
 • Ayak Mantarı ve Atlet Ayağı tedavisinde kullanılmaktadır.
 • Deri Kandidozu (Derinin mantara bağlı enfeksiyonlarında)
 • Leke şeklinde cilt mantarı tedavisinde kullanılmaktadır.
 • Kepeklenme tedavisinde kullanilmaktadir.

Ketoral Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

"<yoastmark

 • Ketoral Krem İçeriğinde bulunan etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmayın.
 • Doktor tarafından size reçete edilmemiş ise kullanmayınız.
 • Göz ve çevresinden uzak tutulmalıdır.
 • Ketoral Kremi Kullanmaya başladığınız zaman hemen sonra iyileşme görülmektedir. Doktorunuzun reçetede belirttiği kullanma süresi buyunca kullanınız.
 • Enfeksiyon tamamen temizlenmeden de iyileşmeler görülebilmektedir.
 • Sorunlu olan bölgeye tedavi edilmek amacıyla kullanılan ilacın hava almayacak şekilde kapatmayınız ya da bandajlamayınız.
 • Ketoral Krem uygulandığı  sorunlu bölgenin hava almasını engelleyecek giysiler giymeye dikkat ediniz. Bol, gevşek ve pamuklu kıyafetler tercih etmelisiniz.
 • Tedavi edilen yer ayaklarınız ise pamuklu çorap, sandalet ve hava dolaşımını sağlayabilecek ayakkabılar giyiniz. Ayaklar yıkandıktan sonra parmak aralarını tamamen kurutulması gerekmektedir nemli olmamasına dikkat edin ve çoraplarınızı her gün düzenli olarak değiştiriniz.
 • Ketoral Krem tam olarak fayda sağlaması  için hijyenik şartlara kesinlikle uyulmalıdır. Çamaşırlarınız ( bezler, havlular ve iç çamaşırlar) mümkün olduğunca pamuklu olmalı, her gün değiştirilmeli ve sıcak suda kaynatılarak mikroplardan arındırılarak yıkanmalıdır.
 • İlacın kullanım  esnasında, ciltte tahrişe sebep olabilecek, sert sabunlar, sert şampuanlar, saç boyası, tüy dökücüler ve alkollü cilt ürünleri kullanmayınız.
 • Sorunlu bölgenin Tedavisi  başladıktan sonra iyileşme belirtileri görülmezse ya da daha da kötüleşirse hemen doktorunuza başvurmalısınız.
 • Ketoral, 18 yaşından küçüklerde kullanımı için uygun değildir.
 • Gebelik ve emzirme durumunda doktor tavsiyesi olmadan kullanılmamalıdır.

Ketoral Krem ( Mantar ve Deri Kremi) Nasıl Kullanılır?

Kullanımı ne olursa olsun ambalaj üstündeki ikazlar ve talimatlar doğrultusunda kullanınız. Uygulama hatasından meydana gelen problemlerin sorumluluğu kullanıcıya aittir. Ketoral Krem Kullanmadan Önce doktorunuza yada eczaneye danışın.

 1. Doktorunuz Bu kremi nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir.
 2. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun tavsiyelerine uyunuz. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın durumunu olumsuz etkiler, sağlığınıza zarar verebilmektedir.
 3. Ketoral Krem uygulayacağız bölgeyi temizleyiniz ve iyice kurulamanız gerekmektedir.
 4. Parmağınızla ufak miktarda aldığınız Ketoral Kremi mantar hastalığından etkilenen sorunlu bölge ve çevresine ince bir tabaka halinde yayıp hafif hareketlerle uygulayınız.
 5. Enfeksiyonun şiddetine bağlı olarak mantarlı bölgeye günde 1 veya 2 defa uygulanmaktadır.
 6. Ketoral Kremi uyguladıktan sonra ellerinizi iyice yıkayınız.
 7. Bu Kremden daha  iyi sonuç alabilmeniz için mantar Kremini yeterli sürede ve düzenli kullanınız. Mantar hastalığının iyileşmeyi sonrası  birkaç gün daha kremi kullanmaya devam etmeniz gerekmektedir.
 8. Dört haftalık düzenli kullanımdan sonra belirtilerinizde bir iyileşme görülmezse, tedavi tekrar incelenmelidir.
 9. Tedavi süresi hastalığın şiddetine göre değişebilmektedir. Normalde günde 1 veya 2 defa 1 ila 6 hafta süresince mantar tedavisinde kullanılmaktadır.

Ketoral Krem ( Mantar ve Deri Kremi) Muadili

Krem muadili olarak fazlaca ilaçlar bulunmaktadır. O kremler FUNGORAL 20 mg 100 ml şampuan ,KETODERM %2 krem 30 gr ,KONAZOL MEDIKAL %2 100 ml şampuan ürünün muadili ilaçlar dir.

Ketoral Krem Mantara iyi Gelirmi?

Derinin üst kısmında mantar ve benzeri deri hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Ketoral Krem Deri  üzerine kullanılan krem formundadir.Ketoral Deri Kremi  cilt üzerinde oluşan mantarların büyümelerini ve çoğalmalarını engelleyen etkili bir kremdir.

Ketoral krem sivilceye iyi Gelirmi?

Hayır, Ketoral krem sivilceleri tedavi etmez.

Ketoral Krem Kullananların Kullanıcı Yorumlari

Ketoral Krem Yorumları sizler için ölçüt olmamalıdır. İlaç, Ürün, Gıda takviyesi kullanımı ve neticeleri kişiden kişiye farklılıklar izah edebilir. Ketoral Krem Kullananlar ne diyorsa desin ne olursa olsun Doktorunuza Danışmadan Kullanım yapmayınız Doktorunuzun tavsiyelerine  uyunuz.

Ketoral Krem Fiyatı 2024

Derinin üst kısmında mantar ve benzeri deri hastalıklarının tedavisinde kullanılan Ketoral Krem ( Mantar ve Deri Kremi) 2024 yılı en güncel fiyatı 76.07 TL olarak fiyatı belirtilmiştir.

Ketoral Krem ve Ketoral Şampuan Kullananlar Yorum

Eşimin sırtı ve göğsündeki mantara birebir gelmiş şampuandır. Hatta bazen bende duş jeli yerine kullanıyorum koruma amaçlı. O da özellikle yıkanırken vücuduna da kullanıyor. Müthiş etkiyi gördük gerçekten çünkü hem ensesi hem vücudu inanılmaz kanıyordu artık.

Vücudumdaki egzamalara çok iyi geliyor

Saçımdaki egzamaya ilk kullanımda etki eden şampuan. Kepeklenme ve kaşıntıyı yok ediyor. İlk önce saçlarımı normal şampuanla yıkıyorum. Daha sonra şampuanı saç diplerine masaj yaparak uygulayıp bekletiyorum

Yaklaşık 9 sene önce saç derimde kabuklanmalar daha sonra da kızarıklıklar oluşmuştu. O zamanlar ellerimde de strese bağlı bahar aylarında ortaya çıkan egzama olduğu için şüphelenip dermatoloğum gitmiştim. Kendisi bu şampuanı önermişti. Daha kutu bitmeden etkisini gözlemlemiştim. Tüm şikayetlerim gitmişti. Edit: rengi de muhteşemdi

vücudumda özellikle sırt bölgemde oluşan sivilceler için doktorumun verdiği şampuan. fakat ben sadece vücudum için kullanmıyorum. saçlarım mevsim değişikliği ya da yeni kullandığım bir şampuanda kepek¸ kaşıntı sorunu yaptığında haftada 2 kez bununla yıkıyorum ve gerçekten çok memnunum. benim için hayat kurtarıcı durumda. 76.07 TL civarı bi fiyatı olması gerek bittikçe alıyorum

Yaklaşık 8-9 yıl önce vücudumda çıkan mantarların tedavisi için reçete edilmiş üründür. Köprücük kemiklerimin üzerinde ve sırtımın üst kısımlarında ufak ufak kabarcıklar şeklinde mantar oluşmuştu . Doktor bu şampuanı kullanmamı önermişti. Hatırladığım kadarıyla ufak bir kutusu var. Ancak birkaç yıkamada mantarlar yok olup gitmişti . Ne zaman bu şampuanı görsem duygulanırım .

Güzel bir şampuan saçtaki sivilcelere¸ egzamalara ve kepeğe iyi geliyor. Ancak sürekli kullanmamak gerekiyor¸ bir süre sonra faydası kalmıyor.

Ketoral Şampuan Nedir? Ketoral Şampuan Fiyati 2024

Bu Şampuan saçında oluşan kepek sorunu ve saçlarda oluşan mantar tedavilerinde kullanılmaktadır. Sadece Eczanelerde satışı yapılmaktadır. Ketoral Şampuanın satış Fiyati 76.07 TL’dir.

GNC Bilgi

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu