Cilt BakımıSağlık

Ketoral Krem ( Mantar ve Deri Kremi) Nedir? Ketoral Fiyatı 2021

Ketoral krem Fiyat, Ketoral krem Yorumları, Ketoral krem Yüze Sürülür mü, Ketoral krem vajina içine sürülür mu, Ketoral krem kortizonlu mu, Ketoral krem Fiyatı 2021, Ketoral krem reçetesiz alınır mı, Ketoral krem mantara iyi Gelirmi

Ketoral Krem ( Mantar ve Deri Kremi) Derinin üst kısmında mantar ve benzeri deri hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Bu Krem Deri  üzerine kullanılan krem formundadır. Ketoral Deri Kremi  cilt üzerinde oluşan mantarların büyümelerini ve çoğalmalarını engelleyen etkili bir kremdir.

Mantarlar içerisinde yaşadığımız çevrede yaygın olarak bulunan mikroorganizmalar dir. Vücudun yüzeyinde veya  iç organlara yerleşerek çok değişik türdeki mantar enfeksiyonlarına yol açabilirler.

Deri üzerindeki mantar enfeksiyonlarını ve buna bağlı olarak meydana gelen  yanma ve kaşıntı gibi belirtilerinin hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlamaktadır. Peki Ketoral Krem ( Mantar ve Deri Kremi) Yorumları, Yüze Sürülür mü, vajina içine sürülür mu, kortizonlu mu, Fiyatı 2021,reçetesiz alınır mı. gibi soruların cevapları bu yazımızda yer almaktadır.

Ketoral Krem ( Mantar ve Deri Kremi) Nedir?

Ketoral Krem; 40 gramlık tüpler içerisinde krem içeren ve alüminyum tüpler içerisinde satılmaktadır. Ketoral Kremin  etken maddesi ketokonazol(1) ,imidazol  içermektedir.

Ketokonazol ; Mantar hücrelerinin yapısını bozarak Mantar hücrelerinin ölmelerini sağlar.

Ketoral Deri Kremi; Derinin üst kısmında mantar ve benzeri deri hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Ketoral Krem Deri  üzerine kullanılan krem formundadır.  Deri Kremi cilt üzerinde oluşan mantarların büyümelerini ve çoğalmalarını engelleyen etkili bir kremdir.

Ketoral Krem ( Mantar ve Deri Kremi) Ne İşe Yarar?

 Aşağıda bulunan mantar hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır.

 • Vücut Mantarı tedavisinde kullanılmaktadır
 • Kasik Mantarı tedavisinde kullanılmaktadır
 • El Mantari tedavisinde kullanılmaktadır.
 • Ayak Mantarı ve Atlet Ayağı tedavisinde kullanılmaktadır
 • Deri Kandidozu (Derinin mantara bağlı enfeksiyonlarında)
 • Leke şeklinde cilt mantari tedavisinde kullanılmaktadır
 • Kepeklenme tedavisinde kullanilmaktadir.

Ketoral Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

"<yoastmark

 • Ketoral Krem İçeriğinde bulunan etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmayın.
 • Doktor tarafından size reçete edilmemiş ise kullanmayınız.
 • Göz ve çevresinden uzak tutulmalıdır.
 • Ketoral Kremi Kullanmaya başladığınız zaman hemen sonra iyileşme  görülür. Doktorunuzun reçetede belirttiği kullanma süresi buyunca kullanınız.
 • Enfeksiyon tamamen temizlenmeden de iyileşmeler görülebilir.
 • Sorunlu olan bölgeye tedavi edilmek amacıyla kullanılan ilacın hava almayacak şekilde kapatmayınız ya da bandajlamayınız.
 • Ketoral Krem uygulandığı  sorunlu bölgenin hava almasını engelleyecek giysiler giymeye dikkat ediniz. Bol, gevşek ve pamuklu kıyafetler tercih etmelisiniz.
 • Tedavi edilen yer ayaklarınız ise pamuklu çorap, sandalet ve hava dolaşımını sağlayabilecek ayakkabılar giyiniz. Ayaklar yıkandıktan sonra parmak aralarını tamamen kurutulmasi gerekmektedir nemli olmamasına dikkat edin ve çoraplarınızı her gün düzenli olarak değiştiriniz.
 • Ketoral Krem tam olarak fayda saglamasi  için hijyenik şartlara kesinlikle uyulmalıdır. Çamaşırlarınız ( bezler, havlular ve iç çamaşırlar) mümkün olduğunca pamuklu olmalı, her gün değiştirilmeli ve sicak suda kaynatılarak mikroplardan arındırılarak yıkanmalıdır.
 • İlacın kullanım  esnasinda, ciltte tahrişe sebep olabilecek, sert sabunlar, sert şampuanlar, saç boyası, tüy dökücüler ve alkollü cilt ürünleri kullanmayiniz.
 • Sorunlu bölgenin Tedavisi  başladıktan sonra iyileşme belirtileri görülmezse ya da daha da kötüleşirse hemen doktorunuza başvurmalısınız.
 • Ketoral, 18 yaşından küçüklerde kullanımı için uygun değildir.
 • Gebelik ve emzirme durumunda doktor tavsiyesi olmadan kullanılmamalıdır.

Ketoral Krem ( Mantar ve Deri Kremi) Nasıl Kullanılır?

Ketoral Krem Kullanımı ne olursa olsun ambalaj üstündeki ikazlar ve talimatlar doğrultusunda kullanınız. Uygulama hatasından meydana gelen problemlerin sorumluluğu kullanıcıya aittir. Ketoral Krem Kullanmadan Önce doktorunuza yada eczaneye danışın.

 1. Doktorunuz Bu kremi nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir.
 2. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun tavsiyelerine uyunuz. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın durumunu olumsuz etkiler, sağlığınıza zarar verirebilir.
 3. Ketoral Krem uygulayacağız bölgeyi temizleyiniz ve iyice kurulamanız gerekmektedir.
 4. Parmağınızla ufak miktarda aldığınız Ketoral Kremi mantar hastalığından etkilenen sorunlu bölge ve çevresine ince bir tabaka halinde yayıp hafif hareketlerle uygulayınız.
 5. Enfeksiyonun şiddetine bağlı olarak mantarlı bölgeye günde 1 veya 2 defa uygulanmaktadir.
 6. Ketoral Kremi uyguladıktan sonra ellerinizi iyice yıkayınız.
 7. Bu Kremden daha  iyi sonuç alabilmeniz için mantar Kremini yeterli sürede ve düzenli kullanınız. Mantar hastalığının iyileşmeyi sonrası  birkaç gün daha kremi kullanmaya devam etmeniz gerekmektedir.
 8. Dört haftalık düzenli kullanımdan sonra belirtilerinizde bir iyileşme görülmezse, tedavi tekrar incelenmelidir.
 9. Tedavi süresi hastalığın şiddetine göre değişebilir. Normalde günde 1 veya 2 defa 1 ila 6 hafta süresince mantar tedavisinde kullanılmaktadır.

Ketoral Krem ( Mantar ve Deri Kremi) Muadili

Krem muadili olarak fazlaca ilaçlar bulunmaktadır. O kremler FUNGORAL 20 mg 100 ml şampuan ,KETODERM %2 krem 30 gr ,KONAZOL MEDIKAL %2 100 ml şampuan ürünün muadili ilaçlar dir.

Ketoral Krem Mantara iyi Gelirmi?

Derinin üst kısmında mantar ve benzeri deri hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Ketoral Krem Deri  üzerine kullanılan krem formundadir.Ketoral Deri Kremi  cilt üzerinde oluşan mantarların büyümelerini ve çoğalmalarını engelleyen etkili bir kremdir.

Ketoral krem sivilceye iyi Gelirmi?

Hayır, Ketoral krem sivilceleri tedavi etmez.

Ketoral Krem Kullananların Kullanıcı Yorumlari

Ketoral Krem Yorumları sizler için ölçüt olmamalıdır. İlaç,Ürün,Gida takviyesi kullanımı ve neticeleri kişiden kişiye farklılıklar izah edebilir. Ketoral Krem Kullananlar ne diyorsa desin ne olursa olsun Doktorunuza Danışmadan Kullanım yapmayınız Doktorunuzun tavsiyelerine  uyunuz.

Ketoral Krem Fiyatı 2021

Derinin üst kısmında mantar ve benzeri deri hastalıklarının tedavisinde kullanılan Ketoral Krem ( Mantar ve Deri Kremi)  2021 yılı en güncel fiyatı 16 lira 93 kuruş olarak fiyatı belirtilmiştir.

Ketoral Krem Mantar ve Deri Kremi
Ketoral Krem Mantar ve Deri Kremi

Ketoral 2020 yılı fiyat listesi ise ; 21. 12. 2020. tarihinde 2020 yılı güncel fiyatı 14.12 TL 

Ketoral Krem ve Ketoral Şampuan Kullananlar Yorum

Eşimin sırtı ve göğsündeki mantara birebir gelmiş şampuandır. Hatta bazen bende duş jeli yerine kullanıyorum koruma amaçlı. O da özellikle yıkanırken vücuduna da kullanıyor. Müthiş etkiyi gördük gerçekten çünkü hem ensesi hem vücudu inanılmaz kanıyordu artık.

Vücudumdaki egzamalara çok iyi geliyor

Saçımdaki egzamaya ilk kullanımda etki eden şampuan. Kepeklenme ve kaşıntıyı yok ediyor. İlk önce saçlarımı normal şampuanla yıkıyorum. Daha sonra ketoral şampuanı saç diplerine masaj yapara uygulayip bekletiyorum

Yaklaşık 9 sene önce saç derimde kabuklanmalar daha sonra da kızarıklıklar oluşmuştu. O zamanlar ellerimde de strese bağlı bahar aylarında ortaya çıkan egzama olduğu için şüphelenip dermatoloğum gitmiştim. Kendisi bu şampuanı önermişti. Daha kutu bitmeden etkisini gözlemlemiştim. Tüm şikayetlerim gitmişti. Edit: rengi de muhteşemdi

vücudumda özellikle sırt bölgemde oluşan sivilceler için doktorumun verdiği şampuan. fakat ben sadece vücudum için kullanmıyorum. saçlarım mevsim değişikliği ya da yeni kullandığım bir şampuanda kepek¸kaşıntı sorunu yaptığında haftada 2 kez bununla yıkıyorum ve gerçekten çok memnunum. benim için hayat kurtarıcı durumda.13 tl civarı bi fiyatı olması gerek bittikçe alıyorum

Yaklaşık 8-9 yıl önce vücudumda çıkan mantarların tedavisi için reçete edilmiş üründür. Köprücük kemiklerimin üzerinde ve sırtımın üst kısımlarında ufak ufak kabarcıklar şeklinde mantar oluşmuştu . Doktor bu şampuanı kullanmamı önermişti. Hatırladığım kadarıyla ufak bir kutusu var. Ancak birkaç yıkamada mantarlar yok olup gitmişti . Ne zaman bu şampuanı görsem duygulanırım .

Güzel bir şampuan saçtaki sivilcelere¸ egzamalara ve kepeğe iyi geliyor. Ancak sürekli kullanmamak gerekiyor¸ bir süre sonra faydası kalmıyor.

Ketoral Şampuan Nedir? Ketoral Şampuan Fiyati 2021

Bu Şampuan saçında oluşan kepek sorunu ve saçlarda oluşan mantar tedavilerinde kullanılmaktadır. Sadece Eczanelerde satışı yapılmaktadır .Ketoral Şampuanın satış Fiyati  15.34 TL’dir.

Stea

Teknoloji uzmanı, Blogger!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu