Cilt BakımıSağlık

Ketoral Krem Nedir? Kullananlar, Fiyatı 2020

Ketoral Krem ( Mantar ve Deri Kremi) Derinin üst kısmında mantar ve benzeri deri hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır.Ketoral Krem Deri  üzerine kullanılan krem formundadir.Ketoral Deri Kremi  cilt üzerinde oluşan mantarlarin büyümelerini ve çoğalmalarını engelleyen etkili bir kremdir.Mantarlar içerisinde yaşadığımız çevrede yaygın olarak bulunan mikroorganizmalar dır. Vücudun yüzeyinde veya  iç organlara yerleşerek çok değişik türdeki mantar enfeksiyonlarına yol açabilirler.Deri üzerindeki mantar enfeksiyonlarını ve buna bağlı olarak meydana gelen  yanma ve kaşıntı gibi belirtilerinin hizli bir şekilde iyileşmesini saglamaktadir.

Ketoral Krem Nedir?

Ketoral Krem 40 gramlik tüpler içerisinde krem içeren ve alüminyum tüpler içerisinde satılmaktadır.Ketoral Kremin  etken maddesi ketokonazol ,imidazol  içermektedir.

Ketokonazol : Mantar hücrelerinin yapısını bozarak Mantar hücrelerinin ölmelerini saglar.

Ketoral Deri Kremi Derinin üst kısmında mantar ve benzeri deri hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Ketoral Krem Deri  üzerine kullanılan krem formundadir.Ketoral Deri Kremi  cilt üzerinde oluşan mantarlarin büyümelerini ve çoğalmalarını engelleyen etkili bir kremdir.

Ketoral Krem Ne İşe Yarar?

Ketoral Krem aşağıda bulunan mantar hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır.

 • Vücut Mantari tedavisinde kullanılmaktadır
 • Kasik Mantari tedavisinde kullanılmaktadır
 • El Mantari tedavisinde kullanılmaktadır.
 • Ayak Mantari ve Atlet Ayagi tedavisinde kullanılmaktadır
 • Deri Kandidozu (Derinin mantara bağlı enfeksiyonlarinda)
 • Leke şeklinde cilt mantari tedavisinde kullanılmaktadır
 • Kepeklenme tedavisinde kullanilmaktadir.

Ketoral Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Ketoral Krem Ne İşe Yarar
Ketoral Krem Ne İşe Yarar
 • Ketoral Krem İçeriğinde bulunan etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmayın.
 • Doktor tarafından size reçete edilmemiş ise kullanmayınız.
 • Göz ve çevresinden uzak tutulmalıdır.
 • Ketoral Kremi Kullanmaya başladığınız zaman hemen sonra iyileşme  görülebilir. Doktorunuzun reçetede belirttiği kullanma süresi buyunca kullanınız. Enfeksiyon tamamen temizlenmeden de iyileşmeler görülebilir.
 • Sorunlu olan bölgeye tedavi edilmek amacıyla kullanılan ilacin hava almayacak şekilde kapatmayınız ya da bandajlamayınız.
 • Ketoral Krem uygulandığı  sorunlu bölgenin hava almasını engelleyecek giysiler giymeye dikkat ediniz. Bol, gevşek ve pamuklu kıyafetler tercih etmelisiniz.
 • Tedavi edilen yer ayaklarınız ise pamuklu çorap, sandalet ve hava dolaşımını sağlayabilecek ayakkabılar giyiniz. Ayaklar yıkandıktan sonra parmak aralarını tamamen kurutulmasi gerekmektedir nemli olmamasına dikkat edin ve çoraplarınızı her gün düzenli olarak değiştiriniz.
 • Ketoral Krem tam olarak fayda saglamasi  için hijyenik şartlara kesinlikle uyulmalıdır. Çamaşırlarınız ( bezler, havlular ve iç çamaşırlar) mümkün olduğunca pamuklu olmalı, her gün değiştirilmeli ve sicak suda kaynatılarak mikroplardan arındırılarak yıkanmalıdır.
 • İlacın kullanım  esnasinda, ciltte tahrişe sebep olabilecek, sert sabunlar, sert şampuanlar, saç boyası, tüy dökücüler ve alkollü cilt ürünleri kullanmayiniz.
 • Sorunlu bölgenin Tedavisi  başladıktan sonra iyileşme belirtileri görülmezse ya da daha da kötüleşirse hemen doktorunuza başvurmalısınız.
 • Ketoral, 18 yaşından küçüklerde kullanımı için uygun değildir.
 • Gebelik ve emzirme durumunda doktor tavsiyesi olmadan kullanılmamalıdır.

Ketoral Krem Nasıl Kullanılır?

Ketoral Krem Kullanımı ne olursa olsun ambalaj üstündeki ikazlar ve talimatlar doğrultusunda kullanınız. Uygulama hatasından meydana gelen problemlerin sorumluluğu kullanıcıya aittir.Ketoral Krem Kullanmadan Önce doktorunuza yada eczaneye danışın.

 1. Doktorunuz Ketoral  nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir.
 2. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun tavsiyelerine uyunuz. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın durumunu olumsuz etkiler, sağlığınıza zarar verirebilir.
 3. Ketoral Krem uygulayacağız bölgeyi temizleyiniz ve iyice kurulamanız gerekmektedir.
 4. Parmağınızla ufak miktarda aldığınız Ketoral Kremi mantar hastalığından etkilenen sorunlu bölge ve çevresine ince bir tabaka halinde yayıp hafif hareketlerle uygulayınız.
 5. Enfeksiyonun şiddetine bağlı olarak mantarlı bölgeye günde 1 veya 2 defa uygulanmaktadir.
 6. Ketoral Kremi uyguladıktan sonra ellerinizi iyice yıkayınız.
 7. Ketoral Kremden daha  iyi sonuç alabilmeniz için Ketoral Kremi yeterli sürede ve düzenli kullanınız. Mantar hastalığının iyileşmeyi sonrası  birkaç gün daha kremi kullanmaya devam etmeniz gerekmektedir.
 8. Dört haftalık düzenli kullanımdan sonra belirtilerinizde bir iyileşme görülmezse, tedavi tekrar incelenmelidir.
 9. Tedavi süresi hastalığın şiddetine göre değişebilir. Normalde günde 1 veya 2 defa 1 ila 6 hafta süresince mantar tedavisinde kullanılmaktadir.

Ketoral Krem Muadili

Ketoral Krem muadili olarak fazlaca ilaçlardir bulunmaktadir.O kremler FUNGORAL 20 mg 100 ml şampuan ,KETODERM %2 krem 30 gr ,KONAZOL MEDIKAL %2 100 ml şampuan ürünün muadili ilaçlar dir.

Ketoral Krem Fiyatı 2020

Ketoral Krem satış fiyatı 14.42 tl olarak fiyati belirtilmiştir.

Ketoral Krem Mantara iyi gelirmi?

Ketoral Krem Derinin üst kısmında mantar ve benzeri deri hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır.Ketoral Krem Deri  üzerine kullanılan krem formundadir.Ketoral Deri Kremi  cilt üzerinde oluşan mantarlarin büyümelerini ve çoğalmalarını engelleyen etkili bir kremdir.

Ketoral krem sivilceye iyi gelirmi?

Hayır, Ketoral krem sivilceleri tedavi etmez.

Ketoral Krem Kullananların Kullanıcı Yorumlari

Ketoral Krem Yorumları sizler için ölçüt olmamalıdır. İlaç,Ürün,Gida takviyesi kullanımı ve neticeleri kişiden kişiye farklılıklar izah edebilir. Ketoral Krem Kullananlar ne diyorsa desin ne olursa olsun Doktorunuza Danışmadan Kullanım yapmayınız Doktorunuzun tavsiyelerine  uyunuz.

Ketoral Krem ve Ketoral Şampuan Kullananlar

Eşimin sırtı ve göğsündeki mantara birebir gelmiş şampuandır. Hatta bazen bende duş jeli yerine kullanıyorum koruma amaçlı. O da özellikle yıkanırken vücuduna da kullanıyor. Müthiş etkiyi gördük gerçekten çünkü hem ensesi hem vücudu inanılmaz kanıyordu artık.

Vücudumdaki egzamalara çok iyi geliyor

Saçımdaki egzamaya ilk kullanımda etki eden şampuan. Kepeklenme ve kaşıntıyı yok ediyor. İlk önce saçlarımı normal şampuanla yıkıyorum. Daha sonra ketoral şampuanı saç diplerine masaj yapara uygulayip bekletiyorum

Yaklaşık 9 sene önce saç derimde kabuklanmalar daha sonra da kızarıklıklar oluşmuştu. O zamanlar ellerimde de strese bağlı bahar aylarında ortaya çıkan egzama olduğu için şüphelenip dermatoloğum gitmiştim. Kendisi bu şampuanı önermişti. Daha kutu bitmeden etkisini gözlemlemiştim. Tüm şikayetlerim gitmişti. Edit: rengi de muhteşemdi

vücudumda özellikle sırt bölgemde oluşan sivilceler için doktorumun verdiği şampuan. fakat ben sadece vücudum için kullanmıyorum. saçlarım mevsim değişikliği ya da yeni kullandığım bir şampuanda kepek¸kaşıntı sorunu yaptığında haftada 2 kez bununla yıkıyorum ve gerçekten çok memnunum. benim için hayat kurtarıcı durumda.13 tl civarı bi fiyatı olması gerek bittikçe alıyorum

Yaklaşık 8-9 yıl önce vücudumda çıkan mantarların tedavisi için reçete edilmiş üründür. Köprücük kemiklerimin üzerinde ve sırtımın üst kısımlarında ufak ufak kabarcıklar şeklinde mantar oluşmuştu . Doktor bu şampuanı kullanmamı önermişti. Hatırladığım kadarıyla ufak bir kutusu var. Ancak birkaç yıkamada mantarlar yok olup gitmişti . Ne zaman bu şampuanı görsem duygulanırım .

Güzel bir şampuan saçtaki sivilcelere¸ egzamalara ve kepeğe iyi geliyor. Ancak sürekli kullanmamak gerekiyor¸ bir süre sonra faydası kalmıyor.

Ketoral Şampuan

Ketoral Şampuanı saçında oluşan kepek sorunu ve saçlarda oluşan mantar tedavilerinde kullanılmaktadır. Sadece Eczanelerde satışı yapılmaktadır.Ketoral Şampuanın satiş fiyati  15.34 tldir.

Stea

29 Yaşindayım Kayseri'de ikamet ediyorum okumayi ve makale yazmayı seviyorum. Yani yaptıgım işi severek yapıyorum..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu