Sağlık

Cortimycine Göz Pomadı Ne İçin Kullanılır? Fiyat 2022

Cortimycine Göz Pomadı Nasıl Kullanılır ?

Cortimycine Göz Pomadı Ne İçin Kullanılır? Fiyat 2022;  bir çok göz rahatsızlıklarında sıkça kullanılmaktadır Cortimycine bir çok iltihablı arpacık gibi rahatsızlıklarda etkilidir. Küçük büyük herkesin gözlerinde oluşan rahatsızlıklar için kullandığı ve aklında ne olduğuna dair sorular bulunmakta bizde sizlerin sorularınıza cevap vermek amacıyla bu makalede hepsini topladık.

Cortimycine Göz Pomadı Nedir ?

Göz Pomadı bakteriyel enfeksiyon, inflamasyon, yüzey oküler enfeksiyonlar, bakteriyel enfeksiyonlar ve kaşıntı oluşturan rahatsızlıklarda kullanılan bir ilaçtır içerisinde bulundurduğu. Etken maddeler ile kloramfenikol tropikal ve hidrokortizon asetat tropikal ile gözde bulunan kaşıntı ile birlikte oluşan iltihaplı enfeksiyonlarda oldukça etkili etken maddeler olarak bilinmektedir. Genel olarak doktor tavsiyesi üzerine kullanılan ve yaptığı işlerle ile oldukça sevilmektedir.

Cortimycine Göz Pomadı Nedir
CortimycineGöz Pomadı Nedir

Cortimycine Göz Pomadı Nasıl Kullanılır ?

Göz Pomadı günde 3 ila 4 saat arayla kullanılmaktadır. Fakat doktor tavsiyesi üzerine kullanılması önerilmektedir. İçerisinden çıkan kullanım kılavuzunu okumadan kullanmaktan kaçının. Aksi takdirde istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilmektedir.

  •  Göz Pomadı kullanırken kesinlikle kontakt lens kullanmayınız. Kullanmanız gerekiyorsa belirtilen şekillerde dezenfekte edin ve doktorunuza danışın.
  • Ellerinizi yıkayıp kurulayın herhangi bir enfekte durumu gerçekleşmemesi için kremin uç kısmına dokunmayın ve gözünüze temas ettirmeyin. Ardından kafanı arkaya yaslayın ve yukarı doğru bakın ardından alt göz kapağınızı aşağıya doğru çekin ve krem ile yay şeklinde kremi sıkın. Gözünü mümkün olduğunca kırpmamaya çalışın hafif bir kaşıntı olacaktır.
  • Kesinlikle gözünüzü avolamayın gözleriniz kapalı şekilde göz bebeğinizi sağ sola oynatın gözleriniz kremin fazlasını dışarı atacaktır. Göz çevrenizdeki kremi dikkatli bir şekilde temizleyebilirsiniz.
  • Krem tüpünün ucunda fazla kremi temiz bir bez yada peçete kullanarak temizleye bilirsiniz.

Cortimycine Göz Pomadı Ne İçin Kullanılır ?

Bu ilaç içerisinde bulundurduğu antibiyotik etkisi taşıyan neomisin, bacitracin ve polimiksin etken maddelerini bulundurur. Bu maddeler göz enfeksiyonunu tedavi etmek ve önlemek için kullanilmaktadir. Ayrıca gözlerdeki şişliği azaltan bir formülü bulunmaktadır.

Cortimycine Goz Pomadi
Cortimycine Goz Pomadi

Bu ilaç sadece göz enfeksiyonlarında kullanılmaktadır. Bunun dışında kullanımı zarar teşkil etmektedir veya herhangi bir antibiyotik ilacın fazla yada bilinçsiz kullanımı etkinliği azaltmaktadır.

Cortimycine Göz Pomadı Yan Etkileri Nelerdir ?

Bu Göz Pomadı yan etkileri oldukça az görülmektedir. Ancak alerjik semptomlar sonucunda oluşan kızarıklık , kaşıntı, kıllanma , akneden büyük sivilceler , hipopigmentasyon, perioral dermatit ve alerjik kontakt dermatit gibi yan etkileri görülmektedir. Bu yan etkilerin belirtileri görüldüğünde doktorunuza danışın.

Cortimycine Göz Pomadı Antibiyotik Mi ?

İçerisinde bulundurduğu etken maddeler; antibiyotik olarak bilinen neomisin, bacitracin ve polimiksin gibi maddelerin antibiyotik etkilere sahip olduğu belirtilmiştir. Bu sebepten antibiyotik mi sorularına cevap olarak evet antibiyotik olarak kullanılmaktadır.

Cortimycine Reçetesiz Alınabilir mi ?

İlacın kullanım yeri bakımından bilinçsiz kullanımı hiç istenmeyen rahatsızlıklara neden olmaktadır. Bu sebepten reçetesiz satılmamaktadır sadece doktorunuzun reçete edilerek alınmaktadır.

Cortimycine Arpacık İçin Kullanılır mı ?

Göz içerisinde ve çevresinde oluşan akne den büyük sivilce oluşumları kullanilmaktadir. Arpacıkta büyük ve içerisinde çoğu zaman iltihap barındırdığı için kullanılmaktadır. Ancak doktora danışmadan ve kullanım kılavuzunu okumadan kullanmayınız.

Cortimycine Egzamada Kullanılır mı ?

Kullanım amacı akne den büyük sivilceler ve iltihap li oluşumlar için kullanılmaktadır. Egzama gibi cilt rahatsızlıklarında kullanmasına ait herhangi bir doküman bulunmamaktadır.

Cortimycine Göz Pomadı Fiyat 2022

Cortimycine fiyat değişiklik göstermektedir. Güncel fiyatı 9 TL olarak belirtilmiştir.

Cortimycine Göz Pomadı Muadili ( Eş Değeri ) ?

  1. HIPOKORT %0.5 30 gr krem
  2. HIPOKORT %0.5 30 gr pomad
  3. CORTIMYCINE 5 gr pomad

Cortimycine Göz Pomadı Kullananların Yorumları

Arpacığın yanında göz çevresinde oluşan kuruma ve pul pul oluşumları sorununa karşı da bire bir tedavi ediyor. bepanthen ve benzerlerine göre çok daha uzun süreli rahatlama sağlıyor tavsiye ederim.

Arpacık dışında şalazyonu göz yaşı kanalları tıkandığı için oluşan kistlerde oldukça etkili olmakla dab birlikte iyileştiren bir ilaç.

10 gündür gözümün üstüne bulunan ve kıpkırmızı makyaj yapmışım gibi duran ve canımı çok sıkan bu saçmalıktan kurtaran , kendi küçücük etkisi kocaman olan gönlümün koca efendisi.

1/5 - (1 vote)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu