Sağlık

Cortimycine Göz Pomadı Ne İşe Yarar? 2021

Cortimycine Göz Pomadı bir çok göz rahatsızlıklarında sıkça kullanılmaktadır Cortimycine bir çok iltihablı arpacık gibi rahatsızlıklarda etkilidir. Küçük büyük herkesin gözlerinde oluşan rahatsızlıklar için kullandığı ve aklında ne olduğuna dair sorular bulunmakta bizde sizlerin sorularınıza cevap vermek amacıyla bu makalede hepsini topladık.

Cortimycine Göz Pomadı Nedir ?

Göz Pomadı bakteriyel enfeksiyon, inflamasyon, yüzey oküler enfeksiyonlar, bakteriyel enfeksiyonlar ve kaşıntı oluşturan rahatsızlıklarda kullanılan bir ilaçtır içerisinde bulundurduğu etken maddeler ile kloramfenikol tropikal ve hidrokortizon asetat tropikal ile gözde bulunan kaşıntı ile birlikte oluşan iltihaplı enfeksiyonlarda oldukça etkili etken maddeler olarak bilinmektedir. Genel olarak doktor tavsiyesi üzerine kullanılan ve yaptığı işlerle ile oldukça sevilmektedir.

İlgili Makaleler
Cortimycine Göz Pomadı Nedir
Cortimycine Göz Pomadı Nedir

Cortimycine Göz Pomadı Nasıl Kullanılır ?

Göz Pomadı günde 3 ila 4 saat arayla kullanılmaktadır ancak doktor tavsiyesi üzerine kullanılması önerilmektedir içerisinden çıkan kullanım kılavuzunu okumadan kullanmaktan kaçının aksi takdirde istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilmektedir.

  •  Göz Pomadı kullanırken kesinlikle kontakt lens kullanmayınız. Kullanmanız gerekiyorsa belirtilen şekillerde dezenfekte edin ve doktorunuza danışın.
  • Ellerinizi yıkayıp kurulayın herhangi bir enfekte durumu gerçekleşmemesi için kremin uç kısmına dokunmayın ve gözünüze temas ettirmeyin ardından kafanı arkaya yaslayın ve yukarı doğru bakın ardından alt göz kapağınızı aşağıya doğru çekin ve krem ile yay şeklinde kremi sıkın gözünü mümkün olduğunca kırpmamaya çalışın hafif bir kaşıntı olacaktır kesinlikle gözünüzü avolamayın gözleriniz kapalı şekilde göz bebeğinizi sağ sola oynatın gözleriniz kremin fazlasını dışarı atacaktır göz çevrenizdeki kremi dikkatli bir şekilde temizleyebilirsiniz.
  • Krem tüpünün ucunda fazla kremi temiz bir bez yada peçete kullanarak temizleye bilirsiniz.

Cortimycine Göz Pomadı Ne İçin Kullanılır ?

Bu ilaç içerisinde bulundurduğu antibiyotik etkisi taşıyan neomisin, bacitracin ve polimiksin etken maddelerini bulunduruyor bu maddeler göz enfeksiyonunu tedavi etmek ve önlemek için kullanılır ayrıca gözlerdeki şişliği azaltan bir formülü bulunmaktadır. Bu ilaç sadece göz enfeksiyonlarında kullanılmaktadır. Bunun dışında kullanımı zarar teşkil etmektedir veya herhangi bir antibiyotik ilacın fazla yada bilinçsiz kullanımı etkinliği azaltmaktadır.

Cortimycine Göz Pomadı Yan Etkileri Nelerdir ?

Bu Göz Pomadı yan etkileri oldukça az görülmektedir ancak alerjik semptomlar sonucunda oluşan kızarıklık , kaşıntı, kıllanma , akneden büyük sivilceler , hipopigmentasyon, perioral dermatit ve alerjik kontakt dermatit gibi yan etkileri görülmektedir bu yan etkiler nadir gözükmektedir ancak sizde bu yan etkilerin belirtileri görüldüğünde doktorunuza danışın.

Cortimycine Göz Pomadı Antibiyotik Mi ?

İçerisinde bulundurduğu etken maddeler antibiyotik olarak bilinen neomisin, bacitracin ve polimiksin gibi maddelerin antibiyotik etkilere sahip olduğu belirtilmiştir. Bu sebepten antibiyotik mi sorularına cevap olarak evet antibiyotik olarak kullanılmaktadır.

neomisin, bacitracin ve polimiksin

Cortimycine Göz Pomadı Reçetesiz Alınabilir mi ?

İlacın kullanım yeri bakımından bilinçsiz kullanımı hiç istenmeyen rahatsızlıklara neden olmaktadır bu sebebten reçetesiz satılmamaktadır sadece doktorunuzun reçete edilerek alınmaktadır.

Cortimycine Göz Pomadı Arpacık İçin Kullanılır mı ?

Göz içerisinde ve çevresinde oluşan akne den büyük sivilce oluşumları için kullanılmak için üretilmiştir arpacıkta büyük ve içerisinde çoğu zaman iltihap barındırdığı için kullanılmaktadır ancak doktora danışmadan ve kullanım klavuzunu okumadan kullanmayınız.

Cortimycine Göz Pomadı Egzamada Kullanılır mı ?

Kullanım amacı akne den büyük sivilceler ve iltihap lı oluşumlar için kullanılmaktadır. Egzama gibi cilt rahatsızlıklarında kullanmasına ait herhangi bir doküman bulunmamaktadır.

Cortimycine Göz Pomadı Muadili ( Eş Değeri ) ?

  1. HIPOKORT %0.5 30 gr krem
  2. HIPOKORT %0.5 30 gr pomad
  3. CORTIMYCINE 5 gr pomad

Cortimycine Göz Pomadı Fiyatı 2021 ?

Cortimycine Göz Pomadı fiyatı değişiklik göstermektedir ancak güncel fiyatı 9 TL olarak belirtilmiştir.

Cortimycine Göz Pomadı Kullananların Yorumları ?

Arpacığın yanında göz çevresinde oluşan kuruma ve pul pul oluşumları sorununa karşı da bire bir tedavi ediyor. bepanthen ve benzerlerine göre çok daha uzun süreli rahatlama sağlıyor tavsiye ederim.

Arpacık dışında şalazyonu göz yaşı kanalları tıkandığı için oluşan kistlerde oldukça etkili olmakla dab birlikte iyileştiren bir ilaç.

Tüpünü çok az da sıksanız bile kapağını hemen kapatmazsanız pişman olursunuz ve kapatmanız gereken göz pomadı. kapatmazsanız gereğinden fazla krem dışarı çıkarıyor. ilk kez kullanacak olanlara tavsiye niteliğindedir.

10 gündür gözümün üstüne bulunan ve kıpkırmızı makyaj yapmışım gibi duran ve canımı çok sıkan bu saçmalıktan kurtaran , kendi küçücük etkisi kocaman olan gönlümün koca efendisi.

Stea

29 Yaşindayım Kayseri'de ikamet ediyorum okumayi ve makale yazmayı seviyorum. Yani yaptıgım işi severek yapıyorum..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eighteen + four =

Başa dön tuşu