Dextrocin Krem Nedir? Nasil Kullanılır? 2020

Dextrocin Krem Nedir? Nasil Kullanılır? 2020Dextrocin Krem Nedir? Nasil Kullanılır? 2020

Dextrocin Krem Kısaca Cilt içerisindeki bakterilerin gelişmesini büyümesini engelleyen antibiyotik bir ilaçtır. Dextrocin Kremin Genel Kullanım Amacı Zedelenme sonrasi oluşan yırtıklar, dikilmiş dikiş atılmış yaralar,çatlaklar,abse,çıban ve iltihaplı sivilce tedavisinde kullanılmaktadır.Enfeksiyon tedavilerinde uzman doktorlar tarafından sıklıkla reçete edilen bir ilaçtır.Kil kökü iltihaplanması ,iltihapli olan sivilce ,yara ve yanık gibi bir çok tedavide kullanılmaktadır. Ayrıca bir çok cilt sorununu kısa sürede tedavi ettigi belirtilmektedir.

Dextrocin Krem Nedir?

Dextrocin Krem Nedir? Sorusuna gelince bir çok cilt sorunu tedavisinde kullanılmaktadır. Özellikle ,iltihapli olan sivilce,Kil kökü iltihaplanması,Yara Tedavisi,Yanik Tedavisi,dikiş atılmış yaralar,çatlaklar,abse,çıban vb hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Dextrocin Krem kısa sürede bu tür cilt sorunlarını çözdüğü belirtilmiştir.

Dextrocin Kremin Ana Maddesi Mupirosin’dir.(Yüzeysel cilt enfeksiyonlarına karşı faydalı bir topikal antibiyotiktir)

Dextrocin Krem Cildinizde oluşan ,iltihapli sivilcelere hızlı bir şekilde nüfuz ederek iltihapli bakterin çoğalmadan ve büyümeden kurutuyor. Ayni Zaman cildinizin kendini yenilemesine kolaylık sağlıyor ve cildiniz Dextrocin Krem sayesinde kısa sürede yeniliyor.Dextrocin Krem Beyaz bir renktedir, güçlü bir antibiyotik olduğundan topikal olarak uygulandığı bölgedeki enfeksiyonu kısa bir zaman içerisinde giderilmesine yardımcı oluyor.

Dextrocin Krem Nedir Nerelerde Kullanılır 2020
Dextrocin Krem Nedir Nerelerde Kullanılır 2020

Dextrocin Krem Ne İşe Yarar?

Dextrocin Krem Ne İşe Yarar konusuna gelince kısaca cildinizdeki hücrelerin  hızlı bir şekilde yenilenmesini saglamaktadir.Ayica Dextrocin Krem Cilt içerisindeki bakterilerin gelişmesini büyümesini engelleyen antibiyotik bir ilaçtır.Dextrocin Kremin Başlıca Faydalari Yara Tedavisi,Yanik Tedavisi,dikiş atılmış yaralar, çatlaklar, abse, çıban vb hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

Dextrocin Kremin temel görevi ise cildinizde oluşan enfeksiyonu giderme ve Bakterileri çoğalmadan yok etmede kullanılan güçlü bir antibiyotik ilaç tır.Dextrocin Krem mutlaka doktor kontrolü altında kullanılmalıdır diger diger çok ciddi yan etkileri görüle bilir. Kesinlikle recetesiz kullanılmamalıdır.

Dextrocin Krem Ne İçin Kullanılır?

Dextrocin Krem Ne İçin Kullanılır Yanıklar, uçuklar, sivilceler, kıl kökü iltihabı, çıbanlar, lezyonlar ve apselerin tedavisinde kullanılmaktadır.Bakteriyel deri enfeksiyonu hastalığı olan (impetigo) Hastalıgındada kullanılmaktadır.Dextrocin krem, enfeksiyona neden olan bakterileri öldürür, ve bu bakterilerin deride cogalmasini önleyen etkili bir kremdir.

Dextrocin Kremi Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmayın hemen reçete eden doktorunuza bildiriniz.
 • Dextrocin Kremi kullanırken döküntü, bölgesel ağrı ya da şişme gibi bir alerjik reaksiyon istenmeyen bir durum  gelişirse, kremi kullanmayin ve hemen uzman doktorunuza bildiriniz.
 • Gözlerinize Temasindan Kaçiniz.
 • Emziren Anneler  Meme başı çatlağı için kullanıyorsanız eğer bebeğinizi emzirmeden kremi gögüs ucunuzdan iyice temizleyiniz.
 • Hasarlı veya Geniş Yaralariniz varsa eğer  doktor kontrolu olmadan kesinlikle kullanmayınız.
 • İlaç kullanımı 7 gün oldu ve herhangi bir iyileşme görülmemişse Uyguladığınız yer daha kötü olmuşsa hemen doktorunuza bildiriniz.
 • Uzman Doktorunuz belirtmediği sürece 10 günden fazla kullanilmasi uygun degildir.
 • Gebelik ve Emzirme Durumunda Doktor bilgisi olmadan lütfen kullanmayınız.

Dextrocin Krem Kullanımı

Dextrocin Krem adli ürünü ne olursa olsun ambalaj üstündeki ikazlar ve talimatlar doğrultusunda kullanınız.Dextrocin Krem Uygulama hatasından meydana gelen problemlerin sorumluluğu kullanıcıya aittir.Kullanmadan Önce doktorunuza danışın.Doktor bilgisi olmadan kullanmayınız.

Dextrocin Krem Tavsiye Edilen Kullanımı 

 • Doktorunuz Nasil Reçete ettiyse Dextrocin Krem o şekilde kullanılmalıdır.
 • Dextrocin Krem, bir parça pamuk ya da gazlı bezle hasarli bölgeye sürülür.
 • Kremin sürüldüğü bölge steril bir bezle kapatılabilir.
 • Tedavi durumuna ve iyileşmeye bağlı olarak 10 güne kadar günde 2 ila 3 kez uygulanır.

Dextrocin Krem Muadili

Dextrocin Krem Muadili olarak bir fazlaca ilaç bulunmaktadir.O kremler Bacoderm krem, Mupigen krem Mupiron merhem, dengi ilaçlardir.

Dextrocin Krem Eczane Fiyatı 2020

Dextrocin Krem Resmi satış fiyatı İndirimli  olarak 19.33 tl olarak fiyati belirtilmiştir.

Dextrocin Krem Nerelerde Kullanılır?

Dextrocin Krem sadece cilt üzerinde kullanılmaktadır.Ayrica Yara Tedavisi,Yanik Tedavisi,dikiş atılmış yaralar, çatlaklar, abse, çıban vb hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

Dextrocin 2020 Fiyati

Dextrocin 2020  satiş fiyati 19.33 tl dir.

Dextrocin Krem Sivilce Tedavisinde Kullanılır mı?

Dextrocin Krem Sivilce Tedavisinde Kullanılmaktadır.Dextrocin krem özellikle iltihaplı akneler ve sivilceler üzerinde oldukça etkili oldugu belirtilmiştir.Dextrocin Sivilceleri tedavi eden ve sivilce izlerini iyileşmesini sağlayan Bu krem doktor reçetesi veya doktor kontrolü olmadan kullanılmamalıdır.

Dextrocin Krem Emzirme Döneminde Kullanılır mı?

Dextrocin adli ilacın anne sütüne geçip geçmediği test edilmemiştir. Doktorunuz Tavsiye etmedigi sürece  kesinlikle kullanmayınız.Emziren Anneler  Meme başı çatlağı için kullanıyorsanız eğer bebeğinizi emzirmeden kremi gögüs ucunuzdan iyice temizleyiniz.

Dextrocin Pisik İcin Kullanilirmi

Dextrocin Pisik Tedavisinde Kullanmadan Önce kesinlikle doktorunuza danışınız.Doktorunuza Danışmadan Bebeklerde kesinlikle kullanmayınız.

Dextrocin Krem Sivilce İçin Kullanılır mı?

Dextrocin krem ciltteki iltihaplı akne ve sivilceleri tedavi etmek için kullanılabilir.

Dextrocin Krem Vajinaya Sürülür mü?

Vajinada oluşan ameliyat dikişleri, doğum sonrası oluşan yırtılmalar ya da kıl kökü iltihaplanmasında doktorunuzun belirttiği şekilde kullanılabilir.

Dextrocin Krem Egzama Tedavisinde Kullanılır Mı?

Bu krem egzama tedavisinde kesinlikle kullanılmaz.

6 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir