Sağlık

Dextrocin Krem Ne İçin Kullanılır? Dextrocin %2 Krem Fiyatı

Dextrocin Krem Ne İçin Kullanılır?, %2 Krem Fiyatı; Derideki enfeksiyon ve yaralanmalara karşı kullanılmaktadır. Ayrıca bu krem hakkında en çok merak edilen fiyat, nasıl kullanıldığı hakkında bilgiler yazımızda yer almaktadır.

Kısaca Dextrocin Krem nedir sorusunun cevabı ciltte oluşan yaralanmalara ve enfeksiyonlara karşı kullanılan bir krem ​​türüdür. Tüm tedavi ilaçları ve kremlerinde olduğu gibi Dextrocin kreminin içeriğinde de uyarılar ve öneriler bulunmaktadır. İlaç sektörünün gelişmesi ve piyasada birçok sahte ve işe yaramaz ürünün ortaya çıkması nedeniyle insanlar, önerilen kremlerin içeriklerini ve kullanıcı yorumlarını merak ederek web sitelerinden yardım istemektedir.

Bu yazıda tüm sorularınızın cevaplarını bulacaksınız. Web sitemizdeki bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Araştırma sayesinde en doğru bilgiler ve Dextrocin kullananların yorumları başlıklar halinde bu yazımızın devamında yer alacaktır.

Dextrocin Krem Nedir? Ne İçin Kullanılır?

İşte Dextrocin kremin ne için kullanıldığı ve ne işe yaradığı hakkında detaylar; Vücudun herhangi bir yerinde oluşan yara ve yanıklara iyi geldiği bilinmektedir. Aynı zamanda, genelde halk arasında “uçuk” olarak adlandırılan dudaktaki o sinir bozucu yaraya da iyi gelir. Özellikle sivilce ve akneler için etkili olduğu belirtiliyor.

Dextrocin Krem Ne Icin Kullanilir
Dextrocin Krem Ne Icin Kullanilir

Bunun dışında çıban, kıl kökü iltihabı, deri iltihabı, apse ve lezyonlarda tedavi amaçlı kullanılan bu kremin her evde bulunması gereken bir ilaç olduğunu söyleyebiliriz. Her zaman doktorun bilgisi dahilinde kullanılması tavsiye edilirken daha ciddi yara ve çıbanlarda bir doktor tarafından değerlendirilmesi gerekmektedir.

Dextrocin Krem Ne İçin Kullanılır?

İlacın aktif maddesi mupirosindir. Dextrocin Krem ciltte bakteri üremesini önleyen bir antibiyotiktir.  Bu krem ​​impetigo (cilt enfeksiyonu) tedavisinde kullanılmakta. Bu ilaç bakterileri öldürerek veya yeni bakterilerin oluşmasını önleyerek çalışır. Bu ilaç sadece reçete ile satılmaktadır.

Peki Dextrocin Krem Ne İçin kullanılmaktadır;

 • Hasar veya yaralanma nedeniyle küçük çatlaklar,
 • Dikiş atılmış yaralar,
 • Çatlaklar ya da aşınma gibi lezyonlar ile apse,
 • Çıban, iltihaplı sivilce,
 • Kıl kökü iltihabı, ve Yara enfeksiyonlarının topikal tedavisinde kullanılmaktadır.

Dextrocin Krem Nasıl Kullanılır?

Dextrocin kreminin nasıl kullanılacağı ve hangi aralıklarla kullanılması gerektiği konusunda bilgi vermeden önce birkaç noktayı iyi bilmek gerekmektedir. İlaç çeşitleri, gıda veya tekstil ürünlerinde olduğu gibi tavsiye üzerine kesinlikle kullanılmamalıdır.

Bir kişide işe yarayan bir ilaç bir başkasında işe yaramayabilir. Dışarıdan aynı yaraya benzeyen yaralar çok farklı olabilir. Genel bir tavsiye ile sonuçtan memnun olanlar olsa da bir uzman bilgisi ile kullanmak en mantıklısı ve en doğrusu olacaktır.

 • Dextrocin krem, etkilenen bölgeye bir parça pamuk veya gazlı bez ile uygulanır.
 • Kremin sürüldüğü alan steril bir bezle kapatılabilir.
 • Sorunlu bölgenin iyileşmesine bağlı olarak günde 2 ila 3 kez 10 güne kadar uygulanır.

Dextrocin kullanımı yaygın olarak sivilce ve uçuk için kullanıldığı bilinmektedir. Dextrocin krem Ayrıca vücudun hemen hemen her bölgesinde kullanılabilir. Bunlar;

 • Dudak,
 • Burun,
 • Yüz,
 • El,  Ayak ve diğer bölgelerde oluşan yaralara karşı kullanılmaktadır.

Dextrocin Krem Ne İşe Yarar?

Cildinizdeki hücrelerin hızlı bir şekilde yenilenmesini sağlamaktadır. Ayrıca Cilt içerisindeki bakterilerin gelişmesini büyümesini engelleyen antibiyotik bir ilaçtır. Bu Kremin Başlıca Faydaları Yara Tedavisi,Yanik Tedavisi, dikiş atılmış yaralar, çatlaklar, abse, çıban vb. hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

Dextrocin Krem Ne Ise Yarar
Dextrocin Krem Ne Ise Yarar

Bu Kremin temel görevi ise cildinizde oluşan enfeksiyonu giderme ve Bakterileri çoğalmadan yok etmede kullanılan güçlü bir antibiyotik ilaç tır. Bu Krem mutlaka doktor kontrolü altında kullanılmalıdır diğer çok ciddi yan etkileri görüle bilir. Kesinlikle reçetesiz kullanılmamalıdır.

Dextrocin %2 Krem Fiyatı

Bu krem ​​fiyatı zamana göre değişiklik gösterebilir. İlaçlar açısından yıldan yıla çok fazla fiyat farkı çok yoktur belirtilen bu kremin Dextrocin %2 Krem fiyatı şu an 110.41 TL’dir. Bu ilacı satın almak isteyenler için reçeteli fiyatı bizler tarafından bilinmemektedir. Dextrocin krem reçetesiz de satılan bu ürünü doktor reçetesi ile almak hem daha ucuz hem de daha sağlıklı olacaktır.

2024 yılında fiyatına zam gelerek 110.41 TL olmuştur.

Dextrocin Krem Kullananların Yorumları

Dextrocin kullananların yorumlarını sizler için başka sitelerde araştırarak yazmak istedik. Kullanıcı yorumlarını buraya eklememizin nedeni, insanların bu kullanıcı yorumlarını rehber edinmek istemesi ve kullananlardan gerekli bilgileri edinmesidir.

 • İnternette bulunan bir yorum ; Bazı enfeksiyonlar için biraz yetersiz olsa da genel olarak sonuç vermektedir. 10 günden fazla kullanmayın, size söyleyeyim.
 • Diğer Bir Kullanan Yorum ; Kullanışlı ve her zaman evde bulundurduğum kremlerden biri. Çok ciddi olanlar dışında birçok cilt probleminde çok etkilidir. kıl kökünde iltihap vardı ve çok rahatsız hissettim, bunun için kullandım ve bir gün içinde hiçbir şey kalmadı.

Genel olarak, kullanıcılar yorumda bu kremden memnun gözüküyor. Doktor bilgisi dahilinde kullanmak ve kullanma talimatına uymak en doğrusudur.  Dextrocin kullanan biriyseniz, kendi kullanıcı yorumlarınızı ve bu krem ​​hakkındaki yorumlarınızı bu yazının alt kısmındaki yorumlar kısmından belirtebilirsiniz.

Dextrocin Krem Sivilce İçin Kullanılır Mı?

Evet, sivilce için Dextrocin krem kullanılmaktadır. Uçuk ve sivilcelere iyi geldiği bilinse de cildinize uygunluğu konusunda Uzman hekim tavsiyesi olmadan kullanılması doğru değildir. Genellikle ergenlerin baş belası olan ve çoğunlukla yüzde ortaya çıkan bu tomurcuk kırmızısı şişlikler çok can sıkıcıdır ve gençler tarafından bilinçsizce kullanılmaktadır.

Dextrocin Krem Basur için Kullanır Mı?

Genel olarak Dextrocin kreminin cilt yaralanmaları için kullanıldığı söylendiğinde bu durum çok farklı şekillerde anlaşılmaktadır. Hemoroid/Basur hastalığı, anlattığımızdan farklı bir hastalıktır ve sadece bir deri hastalığı değildir. Dextrocin krem ​​hemoroid tedavisinde kullanılmaz. Kulakla duyulan sözlere aldırmadan doktorun verdiği merhem veya ilacı kullanmak gerekir.

Dextrocin Krem Eşdeğeri Kremler

Dextrocin kreminin de kendisine karşılık gelen farklı markaları vardır. Marka dışında isimler değişebilir. Bunlar; BACTROBAN, BALABAN, MUPIDERM, MUPIGEN

Bu site bilgi tabanlı bir yer olduğu için yazılarımıza kesinlikle doktorların ve uzmanların bilmesi gereken konularda yorum yapılmamaktadır.
Bazıları için ön bilgi için bir durak noktası olur. Unutmamamız gereken noktalardan biri de şudur: İnternet doktor değildir!

Dextrocin Pisik İçin Kullanilirmi?

Bu Kremi Pisik Tedavisinde Kullanmadan Önce kesinlikle doktorunuza danışınız. Doktorunuza Danışmadan Bebeklerde kesinlikle kullanmayınız.

Dextrocin Krem Vajinaya Sürülür mü?

Vajinada oluşan ameliyat dikişleri, doğum sonrası oluşan yırtılmalar ya da kıl kökü iltihaplanmasında doktorunuzun belirttiği şekilde kullanılabilir.

Dextrocin Krem Egzama Tedavisinde Kullanılır Mı?

Bu krem egzama tedavisinde kesinlikle kullanılmaz.

Dextrocin Yanık Kremi Olarak Kullanılır mı?

Bu Kremi Doktorunuzun kontrolü altında yanık kremi olarak kullanılabilir. Fakat Bu krem Güneş yanıklarında kullanılamaz. Doktorunuzun direktiflerine uyunuz.

Dextrocin Krem Fiyatı 2024

Bu Kremin Resmi satış fiyatı İndirimli olarak 110.41 TL olarak fiyatı belirtilmiştir.

Dextrocin Krem Nerelerde Kullanılır?

Bu Krem sadece cilt üzerinde kullanılmaktadır. Ayrıca Yara Tedavisi, Yanık Tedavisi, dikiş atılmış yaralar, çatlaklar, abse, çıban vb. hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

Dextrocin 2024 Yılı Güncel Fiyatı

Bu Kremin Güncel Fiyatı 2024 yılı itibari ile 110.41 TL dir.

Dextrocin Krem Göze Sürülür Mü?

Bu krem ​​cilt üzerinde kullanılan bir ilaçtır. Bu nedenle göze veya yakın noktalara uygulanması kesinlikle doğru değildir.

Dextrocin Krem için Doktor Şart Mı?

Bu kremi kullanmak için öncelikle aile hekimimizin reçetesi veya doktorun reçetesi ile birlikte kullanınız.

GNC Bilgi

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu