Sağlık

Dextrocin Krem Nedir? Kullananlar ve Yorumlari, Fiyat 2021

Dextrocin Krem Fiyat, yorumlar, Vajinaya sürülür mü, uçuğa iyi Gelirmi, yanık için Kullanılır mi, Muadili

Dextrocin Krem Fiyat, Kullananlar ve Yorumlari, Vajinaya sürülür mü, uçuğa iyi Gelirmi, genital bölgede, yanık için Kullanılır mi, Muadili

Dextrocin Krem Kısaca Cilt içerisindeki bakterilerin gelişmesini büyümesini engelleyen antibiyotik bir ilaçtır. Bu Kremin. Genel Kullanım Amacı Zedelenme sonrası oluşan yırtıklar, dikilmiş dikiş atılmış yaralar, çatlaklar, apse, çıban ve iltihaplı sivilce tedavisinde kullanılmalıdır.

Peki Dextrocin Krem Fiyat, kullananlar ve yorumlar, Vajinaya sürülür mü, uçuğa iyi Gelirmi, yanık için Kullanılır mi, Muadili gibi soruların cevaplar bu yazımızda yer almaktadır.

Enfeksiyon tedavilerinde uzman doktorlar tarafından sıklıkla reçete edilen bir ilaçtır .Kil kökü iltihaplanması ,iltihaplı olan sivilce ,yara ve yanık gibi bir çok tedavide kullanılmaktadır. Ayrıca bir çok cilt sorununu kısa sürede tedavi ettiği belirtilmektedir.

Dextrocin Krem Nedir?

Cilt sorunu tedavisinde kullanılmalıdır. Özellikle ,iltihaplı olan sivilce, Kil kökü iltihaplanması, Yara Tedavisi,Yanik Tedavisi, dikiş atılmış yaralar,çatlaklar,abse,çıban vb. hastalıkların tedavisinde kullanılır. Bu Kremin kısa sürede bu tür cilt sorunlarını çözdüğü belirtilmiştir.

Bu Kremin Ana Maddesi Mupirosin’dir.(Yüzeysel cilt enfeksiyonlarına karşı faydalı bir topikal antibiyotiktir)

Bu Krem Cildinizde oluşan ,iltihaplı sivilcelere hızlı bir şekilde nüfuz ederek iltihaplı bakterin çoğalmadan ve büyümeden kurutuyor. Ayni Zaman cildinizin kendini yenilemesine kolaylık sağlıyor ve cildiniz Dextrocin Krem sayesinde kısa sürede yeniliyor.

Bu Krem Beyaz bir renktedir, güçlü bir antibiyotik olduğundan topikal olarak uygulandığı bölgedeki enfeksiyonu kısa bir zaman içerisinde giderilmesine yardımcı oluyor.

"<yoastmark

Dextrocin Krem Ne İşe Yarar?

Cildinizdeki hücrelerin  hızlı bir şekilde yenilenmesini sağlamaktadır. Ayica Cilt içerisindeki bakterilerin gelişmesini büyümesini engelleyen antibiyotik bir ilaçtır. Bu  Kremin Başlıca Faydaları Yara Tedavisi,Yanik Tedavisi,dikiş atılmış yaralar, çatlaklar, abse, çıban vb hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

Bu Kremin temel görevi ise cildinizde oluşan enfeksiyonu giderme ve Bakterileri çoğalmadan yok etmede kullanılan güçlü bir antibiyotik ilaç tır.Bu Krem mutlaka doktor kontrolü altında kullanılmalıdır diğer çok ciddi yan etkileri görüle bilir. Kesinlikle reçetesiz kullanılmamalıdır.

Dextrocin Krem Ne İçin Kullanılır?

Dextrocin Krem kullanımı Yanıklar, uçuklar, sivilceler, kıl kökü iltihabı, çıbanlar, lezyonlar ve apselerin tedavisinde kullanılmaktadır.

Bakteriyel deri enfeksiyonu hastalığı olan (impetigo) Hastalıgındada kullanılmaktadır. Bu Krem, enfeksiyona neden olan bakterileri öldürür, ve bu bakterilerin deride çoğalmasını önleyen etkili bir kremdir.

DextrocinKrem
DextrocinKrem

Kremi Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmayın hemen reçete eden doktorunuza bildiriniz.
 • Bu Kremi Kullanırken döküntü, bölgesel ağrı ya da şişme gibi bir alerjik reaksiyon istenmeyen bir durum  gelişirse, kremi kullanmayın ve hemen uzman doktorunuza bildiriniz.
 • Gözlerinize Temasından Kaçınız.
 • Emziren Anneler  Meme başı çatlağı için kullanıyorsanız eğer bebeğinizi emzirmeden kremi göğüs ucunuzdan iyice temizleyiniz.
 • Hasarlı veya Geniş Yaralarınız varsa eğer  doktor kontrolü olmadan kesinlikle kullanmayınız.
 • İlaç kullanımı 7 gün oldu ve herhangi bir iyileşme görülmemişse Uyguladığınız yer daha kötü olmuşsa hemen doktorunuza bildiriniz.
 • Uzman Doktorunuz belirtmediği sürece 10 günden fazla kullanılması uygun değildir.
 • Gebelik ve Emzirme Durumunda Doktor bilgisi olmadan lütfen kullanmayınız.

Dextrocin Kullanımı

Bu Kremi ne olursa olsun ambalaj üstündeki ikazlar ve talimatlar doğrultusunda kullanınız. Uygulama hatasından meydana gelen problemlerin sorumluluğu kullanıcıya aittir. İlacı kullanmadan Önce doktorunuza danışın. Doktorunuza ve eczacınıza danışmadan kullanmayınız.

Krem Tavsiye Edilen Kullanımı 

 • Doktorunuz Nasıl Reçete ettiyse o şekilde kullanılmalıdır.
 • Bu Kremi, bir parça pamuk ya da gazlı bezle hasarlı bölgeye sürülür.
 • Kremin sürüldüğü bölge steril bir bezle kapatılabilir.
 • Tedavi durumuna ve iyileşmeye bağlı olarak 10 güne kadar günde 2 ila 3 kez uygulanır.

Dextrocin Krem Muadili

Bu Kremin Muadili olarak bir fazlaca ilaç bulunmaktadır. O kremler Bacoderm krem, Mupigen krem Mupiron merhem, dengi ilaçlardır.

Dextrocin Krem Fiyatı 2021

Bu Kremin Resmi satış fiyatı İndirimli  olarak 19.33 TL olarak fiyatı belirtilmiştir.

Dextrocin Krem Nerelerde Kullanılır?

Bu Krem sadece cilt üzerinde kullanılmaktadır. Ayrıca Yara Tedavisi, Yanık Tedavisi, dikiş atılmış yaralar, çatlaklar, abse, çıban vb hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

Dextrocin 2022 Yılı Güncel Fiyatı

Bu Kremin Güncel Fiyatı 2022 yılı itibari ile 19.33 tl dir.

Dextrocin Sivilce Tedavisinde Kullanılır mı?

Dextrocin Krem Sivilce Tedavisinde Kullanılmaktadır. Bu krem özellikle iltihaplı sivilce ve akneleri üzerinde oldukça etkili olduğu belirtilmiştir. Sivilceleri tedavi eden ve sivilce izlerini iyileşmesini sağlayan Bu krem doktor reçetesi veya doktor kontrolü olmadan kullanılmamalıdır.

Dextrocin Emzirme Döneminde Kullanılır mı?

Bu Krem adli ilacın anne sütüne geçip geçmediği test edilmemiştir. Doktorunuz Tavsiye etmedigi sürece  kesinlikle kullanmayınız. Emziren Anneler  Meme başı çatlağı için kullanıyorsanız eğer bebeğinizi emzirmeden kremi gögüs ucunuzdan iyice temizleyiniz.

Dextrocin Pisik İçin Kullanilirmi?

Bu Kremi Pisik Tedavisinde Kullanmadan Önce kesinlikle doktorunuza danışınız. Doktorunuza Danışmadan Bebeklerde kesinlikle kullanmayınız.

Dextrocin Krem Sivilce İçin Kullanılır mı?

Bu Krem ciltteki iltihaplı akne ve sivilceleri tedavi etmek için kullanılabilir.

Dextrocin Krem Vajinaya Sürülür mü?

Vajinada oluşan ameliyat dikişleri, doğum sonrası oluşan yırtılmalar ya da kıl kökü iltihaplanmasında doktorunuzun belirttiği şekilde kullanılabilir.

Dextrocin Krem Egzama Tedavisinde Kullanılır Mı?

Bu krem egzama tedavisinde kesinlikle kullanılmaz.

Dextrocin Yanık Kremi Olarak Kullanılır mı?

Bu Kremi Doktorunuzun kontrolü altında yanık kremi olarak kullanılabilir. Fakat Bu krem Güneş yanıklarında kullanılamaz. Doktorunuzun direktiflerine uyunuz.

Dextrocin Krem Kullananlar ve Yorumlari

Sizde Dextrocin kullanan birisiseniz kendi kullanıcı deneyimlerinizi ve bu krem hakkındaki yorumlarınızı bu yazının en altında bulunan yorumlar kısmından sizde yorumlarınızı belirtebilirsiniz.

Stea

Teknoloji uzmanı, Blogger!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu