Sağlık

Konazol Şampuan Nedir?, Reçetesiz Alınır Mı?, Konazol Şampuan Fiyatı 2024

Konazol Şampuan Saç derisinde meydana gelen yaralar, kaşıntılar, pullanmalar ilerlediğinde daimi saç dökülmelerine neden olur. Bu yazımızda Seboreik Dermatit rahatsızlığı sorunu olanların yakından bildiği Konazol Şampuan hakkında bilgiler vereceğiz.

Konazol Şampuan Nedir?, Reçetesiz Alınır Mı?, Konazol Şampuan Fiyatı; Saçlarında ve saç derisinde problem olanların yapması gereken ilk şey bir dermatoloji doktoruna muayene olması gereklidir. Doktora başvurduğunuzda size en uygun ilacı tavsiye edecektir.

Konazol Şampuan Nedir? Saç derisinde meydana gelen yaralar, kaşıntılar, pullanmalar ilerlediğinde daimi saç dökülmelerine neden olur. Bu yazımızda Seboreik Dermatit rahatsızlığı sorunu olanların yakından bildiği Konazol Şampuan hakkında bilgiler vereceğiz.

Konazol Şampuan Nedir?

KONAZOL Medikal Şampuan, mantarların cilt üstünde büyümelerini ve çoğalmalarını engel olan bir ilaçtır. Bu Şampuan çoğunlukla boyun, göğüs, kolların üst kısımları ve sırtta görülen beyazdan pembeye veya bronz renkten kahverengiye kadar değişen renklerdeki lekeler ve hafif pullanma ile besbelli mantar enfeksiyonu;  saçlı, kıllı yahut yağlı deri bölgelerinde görülen kaşıntılı cilt döküntüsü ,saçkıran, saçlı derinin mantar hastalığı  tedavisinde ve bu hastalıklara tabi ilerleyen kepeklenme yahut deride büyük kabuklanmaların önlenmesinde kullanılmaktadır.

KonazolSampuan Nedir
KonazolSampuan Nedir

Konazol Şampuan Ne İşe Yarar?

Hemen hemen herkeste görülebilen ayrica uzun süren ve çok sık kendini yenileyen mantarlar, derinin en dış tabakasına yerleşerek yaşarlar. Yüzeysel mantar enfeksiyonlarının tedavisinde kullanımı tercih edilmektedir.

Konazol şampuan, hızlı bir şekilde derinin temizlenmesini desteklemektedir. Bu Şampuan yardımıyla oldukça basit tedavi edilen ve çok yaygın görülen bu cilt hastalığı en kısa sürede deriden temizlenmektedir.

Konazol Sampuan Ne Ise Yarar
Konazol Sampuan Ne Ise Yarar

Konazol Şampuan Faydaları Nelerdir?

İlaç grubuna giren bir  bu şampuan olduğu için faydaları aşağıdaki gibidir.

 • Saçta kepeklenme problemini giderir ve bu duruma daimi olarak engel olur.
 • Saç derisinde meydana gelen sivilceleri azaltır ve geçirir.
 • Seboreik dermatiti geçirir.
 • Saçlı deride meydana gelen yağlanmayı giderir, normale dönmesine destek olur.
 • Saçlı derideki kaşıntıyı giderir, buna tabi olarak saç dökülmesini önler.
 • Baş, boyun, gövdede lekelenmeleri geçirir.

Konazol Şampuan Nasıl Kullanılır?

Öncelikle Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gereklidir. Kullanım süreci boyunca kesinlikle doktorunuzun direktiflerine uymanız gerekmektedir. Ayrica Yanlış kullanım ve direktif dişi kullanımlar hastalığın seyrini negatif etkiler, sağlığınıza zarar verir.

 1. Şampuanı kullanmadan önce iyice çalkalamaya özen gösterin. Saçın veya derinin sorunlu olan bölgesini su ile ıslatınız ve yeterli miktarda şampuanı uygulayın.
 2. Parmak uçlarınızla yavaş şekilde masaj yaparak köpürtünüz.
 3. Şampuanın deriye temas etmesi için köpüklü halde 3 ila 5 dakika bekletiniz ve bol su ile durulayınız. Bir yıkama için bir avuç içi kadar şampuan yeterli olacaktır.
 4. Pityriasis versicolor tedavisi için (derinin mantar enfeksiyonu) ; 5 gün süreyle günde 1 defa;
 5. seboreik dermatit ve saçlı derinin mantar hastalığı tedavisi için; ilk olarak tedavi başlangıcında haftada 2 gün; 2 haftadan 4 haftaya kadar haftada 3 ile 4 gün kullanınız.
 6. Pityriasis versicolor engelleyici (koruyucu) kullanım için; Yaz döneminden evvela, tek bir tedavi kürü biçiminde, 3 gün süre ile günde 1 kere. Pityriasis versicolor lekeleri bronzlaşma sırasında daha da belirginleştiklerinden güneşe çıkmadan önce KONAZOL Medikal Şampuan günde 1 kere ve en fazla 3 gün süre ile kullanmak mümkündür.
 7. Seboreik dermatit ve saçlı derinin mantar hastalığına tabi kepeklenme veya deride büyük kabuklanmaların tekrarının önlenmesi için 1 ile 2 haftada bir 1 kere kullanılmalıdır.

Konazol Şampuan Fiyatı

Saçlarında ve saç derisinde problem olanların genelde kullandığı Konazol Şampuanın Fiyatı oldukça merak edilmektedir. Bu ilaca reçeteli veya reçetesiz olarak eczanelerden satın alabilirsiniz. Fakat bu Şampuanı alıp kullanmadan önce bir uzman doktora danışıp veya muayene olup o şekilde satın almanız tavsiye edilmektedir.

Eczanelerde satılan  Konazol Şampuan 100 ml olarak satılmaktadır.  Bu Şampuanın satış fiyatı 92.01 ₺ gibi bir fiyata satılmaktadır.

Konazol Şampuan Reçetesiz Alınır mı?

Bu şampuanı eczaneden reçetesiz olarakta alabilirsiniz fakat doktorunuza reçete ettirip reçeteli almanız önerilmektedir.

Konazol Şampuan Fiyat 2024

Etken maddesi Ketokonazol olan bu Medikal Şampuanın Normal reçeteli fiyatı 2024 yılı fiyatı 92.01 ₺dir.

Konazol Şampuan Saç Dökülmesi İçin Kullanılır Mi?

Bu Şampuan normalde saç dökülmesini önlemek için kullanılan bir ilaç değildir. Fakat Bu Medikal şampuanı  kullanıp saçının dökülmesini önlediğini belirten kişiler vardır. En önemlisi doktorunuzun tavsiyesidir.

Konazol Şampuan Egzama İçin Kullanılır Mi?

Normalde  Bu şampuan Egzama için kullanılan bir ilaç değildir, Fakat kullanıp da etkisini kişiler bir çok platformlarda yorumlarında belirtmişlerdir.

Konazol Kepek İçin Kullanılan Şampuan Mi?

En büyük tesir alanlarının başında kepek gelmektedir, Aşırı kepek problemlerinde dahi iyi sonuçlar vermektedir.

Konazol Şampuan Fiyat Reçetesiz

Bu Şampuan Doktor tarafından reçete edildiği zaman bir kısmı devlet tarafından karşılanmaktadır. Fakat kendiniz eczanelerden satın almak istediğiniz zaman bu medikal şampuanın fiyatı 92.01 ₺ ile 100 arasında bir fiyata satın alabilirsiniz.

Konazol Şampuan Saç Uzatır Mi?

Bu İlacın Öyle Bir Etkisi Yoktur.

Ketoral ve Konazol Şampuan Arasındaki Fark Nedir?

Yukarıda belirtilen iki ilacında etken maddesi aynıdır, yani bu iki ilaç bir birinin muadili ilaçlardır. ikisini de kullandığınızda muhtemelen ayni sonuçları alırsınız. Bu İlaçları üretimini yapan firmalar farklıdır.

Konazol Şampuan Kullananların Yorumları

Uzun senelerdir kepek ve yağlanma problemi yaşıyordum, pek çok mahsul kullandım fakat yarar etmedi. Tesadüf birisi bunu dene dedi ve gidip doktora yazdırdım, tertipli kullandığımda neticelere ben dahi inanamadım. Çok hoş neticeler aldım, bundan sonra kepek ve yağlanma yok.

Mrb ben 11 yaşındaki kızım icin aldım sac üst evresinde kabuklanma vardı ilk yıkamada 2 dafa kullandım derhal yarar gördüm. Fakat bedel burda 10.78 ben 15.00 tl ödedim

Konazol Şampuan hakkındaki Yorumlarınızı sitemizin yorum kısmında yazarak belirtebilirsiniz.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu