Sağlık

Rupafin Ne İlacı? Fiyat ve Muadili Nedir?

Rupafin Muadili (Eşdeğeri) Fiyat Nedir?, Fiyati Ne Kadar?

Rupafin Ne İlacı? Fiyat ve Muadili Nedir? Yan Etkileri nelerdir, Rupafin Reçetesiz Satılır Mı?; gibi konuları hakkında detaylı bilgiye sahip olmak istiyorsunuz? O zaman doğru yerdesiniz ve yazımızın devamını mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz.

Rupafin Ne İlacı?; Alerjik hastalara verilen bir ilaç çeşididir. İçerisinde 20 tablet bulunur ve aynı zamanda 10 miligramdır. İçerisinde rupatadin fumarat maddesi yer alır.

Peki, hangi alerjik hastalıklara iyi gelir? Genel olarak yaz mevsiminde meydana gelen ciltte kabarma, kızarıklık, kaşıntı, burunda kaşıntı, gözde kaşıntı ve sulanma, burun akıntısı, hapşırma gibi semptomların yok olmasını sağlar. 12 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmaması önerilir.

Rupafin Nedir? Ne İlacı

Ana etken maddesi; Rupatadin Fumarattir. Bedende, doğal bir kimyasal olan histaminin sebep olduğu şişlik, kızarıklık, sıcaklık, kaşıntı, gözlerde sulanma, burun akıntısı gibi alerjik sendromların tedavisinde kullanılan antihistaminiktir.

Rupafin Ne İlacı ve Ne İçin Kullanılır?

Rupafin alerjik reaksiyondan kaynaklanan semptomları gidermek için kullanılan bir ilaçtır. Peki tam olarak Rupafin ne işe yarar diye soracak olursanız izin verirseniz hemen anlatalım.

Rupafin Ne Ilaci bilgileri
Rupafin Ne Ilaci bilgileri

Bu ilaç yaz mevsiminde alerjik reaksiyona bağlı olarak meydana gelen semptomları giderir. Gözlerde kızarma, sulanma, burun akıntısı ve burun kaşıntısı, boğazda kaşıntı, hapşırma, ciltte kızarıklık ve kabarma gibi semptomları yok eder. Bunun için düzenli bir şekilde kullanılması gerekir.

Rupafin Kilo Aldırır Mı?

Rupafin den fayda görebilmek için düzenli kullanım son derece önemlidir. Peki Rupafin kilo aldırır mı? Bu konu aslında çok sık araştırılmaktadır. Bu ilacın iştah açıcı özelliği vardır. Bu sebepten dolayı da kilo aldırdığı görülmektedir.

Rupafin Ne Ilaci Fiyat ve Muadili Nedir
Rupafin Ne Ilaci Fiyat ve Muadili Nedir

Doktorun tavsiye ettiği şekilde kullanılmalı ve bunun dışına çıkılmamalıdır. Aynı zamanda bu ilaç alerjik reaksiyon semptomlarını geçirmek içindir. Asla kilo almak için kullanılmamalıdır. Aksi halde ciddi sorunlarını ortaya çıkarır.

Rupafin Fiyat Nedir?

Alerjik reaksiyon semptomlarını geçirmek için kullanılan. Rupafin ilacın Fiyati 67.93 TL dir. Normal reçeteli olarak satılan bu ilacın  ana etken maddesi Rupatadin Fumarat tir.

Rupafin Yan Etkileri

Rupafin bazı insanlar üzerinde yan etki yaptığı gözlemlenmiştir. Yan etkilerini görmemek için doktorun tavsiye ettiği şekilde ve dozda kullanılması şarttır. Şimdi sizlere Rupafin yan etkileri hakkında daha detaylı bilgiler verelim.

Boğazda şişlik, zor nefes alma ve karın ağrısı gibi yan etkilerini ortaya çıkar.  Dikkat de dağınıklık, halsizlik, yorgunluk, baş dönmesi, baş ağrısı, vücut ısısında artış, ağız kuruluğu, kabızlık ve mide rahatsızlığı gibi yan etkileride olmaktadir.

Böyle bir yan etki ile karşılaştığınızda hemen ilaç tüketimine ara vermeniz ve bir hekime danışmanızı gerekir.

Rupafin Muadili (Eşdeğeri) Fiyat Nedir?

Farklı ilaçlar ayni hastalığı tedavi edebilmektedir. Aynı hastalığın tedavisinde kullanılan değişik ilaçlara verilen isim muadili veya eşdeğer ilaçlar olmaktadır. Muadil ilaçların fiyatları ve etkileri değişiklikler gösterebilmektedir.

Rupafin ilacın Muadili (Eşdeğeri) ilaçlar ve fiyatı aşağıda belirtilmiştir.

  • RUPAFIN 10 mg 20 tablet fiyatı: 67.93 TL dir.
  • ANTHIX 10 mg 20 tablet fiyat; 80.45 TL
  • RIPATRIN 10 mg 20 tablet Fiyat: 64.17 TL
  • RUPAX 10 mg 20 tablet { Pharmactive }; 74.72 TL
  • ANTHIX 10 mg 30 tablet; 88.49 TL

Rupafin Fiyati Ne Kadar?

Bu ilacın fiyatı hakkında araştırma yapıyorsanız doğru yerdesiniz. Rupafin Fiyati Ne Kadar? diye soracak olursanız eğer 2024 yılı  fiyatı 67.93 TL dir.

Rupafin İştah Açar Mi?

Bu ilacın en önemli iki adet yan etkisi bulunmaktadır bunlar;  ilk olarak hafif uyku, dikkat bozukluğu diğer en önemli yan etkisi ise iştah açıcı olması. Fakat bu ilacın etkileri kişiden kişiye farklılık göstermektedir.

Rupafin Kortizon Var Mı?

Rupafin antihistaminik ilaç grubundadır. kortizon yoktur.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu