Sağlık

En İyi Kilo Verdiren Antidepresan İsimleri (Zayıflatan)

En İyi Kilo Verdiren Antidepresan İsimleri (Zayıflatan); Antidepresanlar kilo vermeye yardımcı olabilir mi ya da en iyi kilo verdiren antidepresan hangisidir konusu aşırı kilolu olanlar tarafından araştırılıyor. Bununla beraber kilo verdiren antidepresan isimleri hakkında bilgiler de arama motorlarında araştırılan konular arasında. Gerçekte Antidepresanlar kilo verdirmesi olayı nasıl gerçekleşiyor konusuna değinmemizde yarar var.

 Bupropion içeren ilaçların kilo vermeye yardımcı olduğu biliniyor. Bu etkiyi de iştah keserek yapıyor. Ayrıca konsantrasyon zorluğunu da düzeltiyor. İlacın diğer adı ise Zyban’dır.  Atipik anti depresan olan bu ilaç sigarayı bırakmak isteyenlere de doktorlar tarafından önerilebilmektedir.

En İyi Kilo Verdiren Antidepresan Nasıl Çalışıyor?

Kilo kaybı yapan antidepresanlar sadece iştah kestikleri için işe yarıyorlar. Kilo verdiren psikiyatri ilaçları içerdikleri bileşikler nedeni ile hastanın yemek yeme isteğini azaltıyor. Böylece kalori alınması engellendiği için ve vücut da zorunlu olarak enerji tükettiği için, gerekli ihtiyacı depo edilen yağlardan sağlamaya başlar. Böylece kişi ciddi oranda kilo vermeye başlar. Sadece 3 ay boyunca 10 kilo zayıflamak bu şekilde mümkün oluyor.

En Iyi Kilo Verdiren Antidepresan
En Iyi Kilo Verdiren Antidepresan
  • Prozac hap kilo verdirir mi?
  • Hangi ilaçlar kilo verdirir?
  • Psikiyatri ilaçları kilo verdirir mi?

Bupropion ve Viibryd, kilo kaybı için en popüler antidepresanlardan ikisidir. Viibryd enerji seviyelerini arttırır ve kilo alımına neden olma riski daha azdır, bu nedenle aşırı kilolu ve sigara içmeyen kişiler için daha iyi bir seçenektir. Bupropion kilo kaybı için en iyi iştahı azaltıcı ilaç olarak gösterilmiştir.

Hangi Ilaclar Kilo Verdirir
Hangi Ilaclar Kilo Verdirir

Depresyonu olan kişiler genellikle fiziksel aktiviteye girmekte zorlanıyorlar ve spor yapma istekleri olmuyor. Enerji seviyeleri düşük olabiliyor ve hareketsiz yaşam tarzları kilo almalarına neden olabiliyor.

Prozac Hap Kilo Verdirir mi?

Kilo verdirme özelliği olan bu ilacın bazı istenmeyen yan etkileri daha vardır: uyuklama, iştah kaybı, terleme, yorgunluk diğer yan etkilerdir. İlacı yeni alanlarda yemek yeme isteği kısa süreliğine kesiliyor. Bu yüzden de kalori alımı olmayınca vücut da kilo vermeye başlıyor.

Hangi İlaçlar Kilo Verdirir?

  • Naltrekson-bupropion içeren ilaçlar
  • liraglutid içeren ilaçlar
  • orlistat içeren ilaçlar
  • fentermin -topiramat içeren ilaçlar

kilo verdirir. Bu ilaçların hepsi de sadece iştah kestiği için işe yararlar. İlaçların asıl hedefi depresyonu iyileştirmektir.

5/5 - (1 vote)

Gncbilgi Editör

Teknoloji uzmanı, Blogger!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu