Sağlık

Eczanede Satılan İştah Kesici Şurup Var Mı?

Eczanede Satılan İştah Kesici İlaçlar

Kilo vermede yada zayıflamada en çok merak edilen konu Eczanede Satılan İştah Kesici Şuruplardır. Özellikle kilo vermekte zorlanan bir çok kişi; uzman bir diyetisyene danışmak yerine ilaçlardan bir mucize beklemektedir. Ayrıca bir çok insan yine eczanelerde satılan ve en güvenilir iştah kesici bir şurup araştırması yapmaktadır. Ne yazık ki iştah kesici şurup diye bir şurup eczanelerde satılmamaktadır.

Ayrıca önemli bir konu olarak ise; Sağlık bakanlığı onayı olmayan iştah kesici diye satılan şurupları asla tercih etmeyin. Kullananların yorumlarına bakınca da herhangi bir faydası olmadığı; sadece psikolojik olarak etkilediği belirtilmektedir.

Eczanede Satılan İştah Kesici Şurup Hakkında Bilgi

Eczaneden iştah kesici şurup satın almak için reçete ve Sağlık Bakanlığı’ndan onay alınması gerekmektedir. Aksi takdirde iştah kesiciler, şuruplar veya çaylar kişide alerji ve sağlık sorunlarına neden olduğu kullanıcı yorumlarında belirtilmiştir.

Sağlık sorunlarının olmaması için önceden bir uzmana danışılarak test ve tetkiklerin yaptırılması gerekmektedir. Uzman uygun görürse iştah kesici şurup alınabilmektedir. Bu tür ani iştah kesiciler ve kilo verdiren ilaçlar çok etkilidir. Kullanım süresi boyunca iştahı önemli ölçüde azaltır ve kişiler çok az kalori tüketerek kilo verme sürecini hızlandırabilmektedir.

Istah Kesici Surup
Istah Kesici Surup

Kişiler kilo kontrolü ve dengeli beslenme sürecini öğrenerek en faydalı alışkanlıkları edinebilirler. Bu süreçte bir uzman ya da beslenme uzmanı tarafından; iştah kesici şurup öneriliyorsa internetten ya da herhangi bir yerden satın almamak önemlidir. İştah kesici şuruplar eczaneden alınmalı ve kullanım talimatlarına kesinlikle uyulmalıdır.

Kilo kaybı için iştah kesicilerin kullanımıyla ilişkili, ilaçların yan etkileri, ilaçlarla birlikte kullanılan kilo verme tedavilerinin yan etkileri ve Kilo vermenin yan etkileri de dahil olmak üzere bir takım riskler vardır. İştah kesici ilaçları almadan önce kullanmanın risklerini ve faydalarını bilmek önemlidir.

Eczanede Satılan İştah Kesici Şurup Fayda Sağlar Mı?

Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olması gereken bu şurupların iyi araştırılıp kullanılması büyük önem taşımaktadır. İştah kesici şurupların özellikleri konusunda çok kesin edilip edilmeyeceği belli değildir. Piyasada fazlaca iştah kesici bitkiler, içecek ve ilaçlar yer almaktadır. Ancak bunların kesin sonuçlar verdiği tam olarak bilinmemektedir.

Kilo Verdiren İlaçlar (Eczanede Satılan Zayıflama İlaçları)  konusuna da ilgili bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu