Sağlık

Eczanede Satılan Kilo Aldıran İlaçlar – Net Bilgi

Eczanede Satılan Kilo Aldıran İlaçlar genellikle vitamin bazlıdır ve kilo alımı değil iştahı artırmak amacıyla satılır. Eczanelerde satılan tüm ilaçlar sağlık bakanlığı tarafından onaylı ve tüm kontrolleri yapılmalıdır. Doktor tarafından tavsiye edilmeyen ve daha önce deneyimlenmemiş ilaçları bilmeden kullanmak yanlıştır. İştah açıcı ilaçlar eczanelerde reçetesiz satın alınabilir. Bu ilaçlar genellikle vitamin bazlıdır.

C ve D vitaminleri içeren takviyeler ve balık yağları satın alınarak iştah artışı sağlanabilir. Ancak bu ilaçlar tek başına kilo almak için yeterli değildir. Lif ve protein grupları içeren besinler de tüketilmelidir. Kilo almaya neden olan herhangi bir ilacı almadan önce bir eczacı veya beslenme uzmanına danışmak gerekir. Kullanım talimatlarına uyulduğu sürece eczanelerde satılan kilo aldırıcı ilaçları almanızda herhangi bir sakınca yoktur.

Eczanede kilo almak için hangi ilaçlar satılıyor? Kilo aldırıcı ilaçlar hakkında detaylı bilgi ve ürün açıklamaları arıyorsanız, araştırarak kilo aldıran ilaçları sizler için derledik.

Eczanede Satılan Kilo Aldıran İlaçlar

Aşağıda eczanelerde satılan kilo aldırıcı ilaçları listeledik. Bu vitaminleri satın alınırken de doktor tavsiyesi ve diyetisyen uzmanının önerileri gereğince kullanınız.

Satilan Kilo Aldiran Ilaclar
Satilan Kilo Aldiran Ilaclar

Cellucor Cor-Performance Kreatin

Cellulcor’dan Cor-Performance Creatine, kreatinin mikronize bir şeklidir, yani en küçük bileşenlerine ayrılmıştır. Bu, kan dolaşımınıza daha hızlı girmesini sağlayarak en iyi kilo alma ürünlerinden biridir. Saf, katkısız kreatin sağlar. Bu ürün hiçbir dolgu maddesi veya katkı maddesi içermez. Aromasız olduğu için tadı pek iyi değil ama su ile alınması kolaydır. Bu %100 kreatin ürünü, porsiyon başına 5 gram kreatin sağlayarak gücünüzü ve dayanıklılığınızı artırır. Bu ürünle herhangi bir şişkinlik probleminiz olmayacak ve ilk yükleme aşamasından geçmeniz gerekmeyecek.

JAZEE Serbest Form L-Sitrülin

JAZEE Free Form L-Citrulline Malate’den türetilen gelişmiş Sitrülin elde edersiniz. L-Citrulline’ın bu formunun diğer formlardan daha fazla biyoyararlı olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Bu, vücudun emmesini kolaylaştırır. Bu ürün, antrenman sonrası toparlanma sürenizi hızlandırır, sağlıklı kas kütlesi oluşturmaya yardımcı olur ve dayanıklılığı artırır. Bu ürün hiçbir dolgu maddesi veya yapay içerik içermez. Aynı zamanda bir bağlayıcı veya yardımcı değildir.

Optimum Beslenme L Glutamin

ON Glutamin sadece bir kaşıkla kolayca karışır. En iyi takviyelerden biridir. Bu üründe topak veya kum kalıntısı yoktur. Bu ürünün tek bir çorba kaşığı size dört Jumbo yumurtadan veya 4 tavuk göğsünden daha fazla glutamin verir. Bu ilaç diğer ürünlerle karıştırarak kullanılabilir. Tatsız bir üründür. Meyve sularına ekleyerek kullanabilirsiniz.

Sport Beta Alanine

Sport Alanine ürünü, kaslardaki karnosin kas içi seviyelerini arttırmak için kullanılan Carnosyn markalı beta-alanin içerir. Bu, kan dolaşımında standart beta alaninden daha uzun süre kalan patentli bir beta alanin sürümüdür.

Sports Beta Alanine iyi karışır kalıntı veya topaklanma bırakmaz. Bu tatsız bir üründür, bu nedenle diğer ürünlerle kolayca karışabilir. Suya karıştırarak kullanabilirsiniz. Ayrıca biraz meyve suyuyla tatlandırabilirsiniz. Karıncalanmayı hissettiğinizde beta alanin ürününüzün çalıştığını anlayacaksanız. Sisteminizde oluşması birkaç gün sürecektir, ancak daha sonra egzersizlerinizde size gözle görülür bir destek sağlayacaktır.

Optimum Beslenme BCAA Takviyesi

Optimum Nutrition Branch Chain Amino Asit (BCAA) ürünü, anti-katabolik (kas yıkımı) ve anabolik (kas geliştirme) desteği sağlar, böylece egzersiz sonrası protein sentezini kolayca artırabilirsiniz. 5 gram BCAA’ya ek olarak, bu ürünün her porsiyonu ayrıca C vitamini ve magnezyum için günlük ihtiyacınızın %15’ini ve 100 mg sodyum ve potasyum sağlar. Ayrıca Rhodiola ve Wellmune gibi bağışıklığı artıran en iyi ürünlerden bazılarını içerir. Bu bileşenler ayrıca odaklanmayı ve egzersiz yoğunluğunu artırır.

Benexol B12 Tablet

Genel anlamda Benexol B12 tabletinde B1 ve 6 vitaminlerde bulunmaktadır. Benexol, özellikle vitamin eksikliği nedeniyle kilo alımının mümkün olmadığı durumlarda doktorlar tarafından önerilmektedir. Eczanelerde reçetesiz satılan Benexol, kilo problemi olan herkesin kullanımına açıktır. Kilo vermek istiyorsanız Benexol’ü de kullanabilirsiniz. Ancak burada önemli olan dozdur. Kilo vermek isteyenler için dozaj ve kilo almak isteyenler için dozaj ve kullanım sıklığı değişecektir.

Pharmaton Kapsül

Pharmaton kilo alımı ile ilgili vitaminler içerir. Multivitamin olarak satışa sunulan Pharmaton, iştah açıcı önemli ilaçlar arasında yer almaktadır. Eczanelerde reçetesiz satılan ve doktorlar tarafından sıklıkla tavsiye edilen ilacın dozuna dikkat etmek gerekiyor. Kilo aldıran ilaçlar arasında yer alan Pharmaton da proteinli besinlerle desteklenmelidir. Kas kütlesi arttıkça rahat bir kilo alma süreci yaşanır.

Kilo Almak İçin Hangi Tozu Kullanmayalım?

Protein tozu kas kütlesini etkileyen bir besin takviyesi iken, karbonhidrat tozu kilo aldıran bir besin takviyesidir. Her iki besini de aynı amaç için seçebilirsiniz. Ancak hızlı kilo alımı için karbonhidrat tozu kullanmak en iyisidir.

Kreatin Kilo Aldırır Mı?

Yeterli enerjiye sahip olmak için sporcular kreatin kullanırlar. Kreatinin hem kilo alımına hem de protein sentezine neden olduğu gözlemlenmiştir. Bunun obeziteyi göstermesine rağmen çoğunlukla ödem olduğu bildirilmektedir.

Eczanede Satılan Kilo Aldırıcı Mamalar

Eczanelerde satılan kilo aldıran mama ürünleri, bireylerin sağlıklı bir şekilde kilo almasına yardımcı olan besin takviyeleridir. Yüksek kalori içeriği nedeniyle kilo aldıran bu besinlerin içerisinde neler olduğuna da dikkat etmeliyiz. Çünkü ne kadar amacına hizmet etse ve kilo aldırsa da içerisinde ilaç varsa kullanılmamalıdır. İlaçların vücutta kilo alımından daha fazla şişmeye neden olma olasılığı daha yüksektir. Yani bu kilo almanın sağlıklı bir yolu değil. Eczanelerde satılan kilo aldıran mamalar şunlar;

Eczanede Satilan Kilo Aldirici Mamalar
Eczanede Satilan Kilo Aldirici Mamalar
  • Yulaf
  • Fıstık Ezmesi
  • Cici bebe
  • Muz
  • Süt
  • Üzüm
  • İncir

Bunları günlük yaşamınızda tüketirseniz, kolayca kilo alırsınız. Ancak bunları yemek olarak değil, yemeklerden sonra yemelisiniz. Dilerseniz süt, yulaf ezmesi, cici bebe, bal, fıstık ezmesi ve muzu blenderda karıştırıp, karıştırdıktan sonra tüketebilirsiniz. Böylece tadı daha lezzetli ve kolay içebilirsiniz. Mama olarak bu şekilde önerilmektedir.

Önemli Not: Yukarıdaki bilgiler bir çok blog ve yazıdan toparlanmıştır. Tanı veya tedavi amaçlı değildir. Sağlık sorunlarını ele almanın en iyi yolu ilgili bir sağlık uzmanlarına danışmaktadır.

5/5 - (1 vote)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu