Sağlık

Simflat ( Mide, Karın, Ağrısı, Bulantı) İlacı Nedir? Nasıl Kullanılır? Yorumları

Simflat ( Mide, Karın, Ağrısı, Bulantı) İlacı Tüm insanlar nerdeyse tüm rahatsızlıkları için bir ilaç bulunduğunu biliyor ve bunları kullanıyor. Ancak karın ağrısı, şişkinlik, mide bulantısı gibi rahatsızlıklar için kullanılmakta olan Simflat ‘in ne olduğu ve ne için kullanıldığı oldukça merak edilmektedir. Bu makalede merak ettiğiniz tüm soruların cevabını bulacaksınız.

Simflat Nedir ?

Simflat genellikle karın bölgesinde sindirim sisteminde oluşan rahatsızlıklarında oldukça fazla kullanılmaktadır. Sindirim sistemi karın bölgesindeki kaslarda oldukça etkili olmakta ve kullananlar tarafından oldukça sevilmektedir. Bu sebepten kullandığında sindirim sisteminde bulunan düz kasların üzerinde etkisi bulunmaktadır. Bu sebeple kasılmaların, ağrıların, bulantı, şişkinlik gibi rahatsızlıkları yok etmektedir.

Simflat Ne İşe Yarar ?

Simflat genellikle karın bölgesinde sindirim sisteminde oluşan rahatsızlıklarında oldukça fazla kullanılmaktadır. Sindirim sistemi karın bölgesindeki kaslarda oldukça etkili olmakta ve kullananlar tarafından oldukça sevilmektedir. Bu sebepten kullandığında sindirim sisteminde bulunan düz kasların üzerinde etkisi bulunmaktadır. Simflat kullanılması sevilen ve kısa sürede etki eden bir ilaç olarak bilinmektedir ancak araştırmalar sonucunda inşalar ne işe yaradığı oldukça merak edilmektedir. Bu sebeple aşağıda ne işe yaradığını maddeler halinde belirttik.

 • Bulantı
 • Şişkinliklerde
 • Sindirim Sistemi Düzenlemede
 • Karın Bölgesindeki Düz Kasların Çalışmasında
 • İshal
 • Kabızlık
 • Bağırsak spazmı

Simflat Nasıl Kullanılır ?

Simflat film tabletler olarak bulunur ve yemekten 30 dakika önce kullanılmaktadır kırma veya çiğne yapılmaması gerekmektedir en az bir barda su ile yutulması gerekmektedir içerisinde bulunan etken maddelerden olan otilonyum bromür ile sindirim sistemi düzenlemesinde oldukça etkilidir ancak doktor tavsiyesi üzerine kullanmanız gerektiğini belirtmek istiyoruz bilinçsiz kullanımı istenmeyen çeşitli rahatsızlıkları ortaya çıkarabilir. Çocuklarda kullanımı sakıncalıdır.

Simflat Yan Etkileri ?

Simflat yan etkileri çok sık karşılaşılmamaktadır. Bilinçsiz kullanımlar sonucu ortaya çıkmakta olan yan etkileri bulunmaktadır.

 • Deride Dökülme Kaşıntı
 • Ciltte Kızarıklık Ve Şişkinlik
 • Konuşamama Buna Neden Olan Dilde Ödem
 • Nefes Alıp Vermede Zorluk
 • Baş dönmesi

Simflat Hamilelikte Kullanımı ?

Hamilelerde ve hamilelik şüphesi bulunması takdirde kullanımı doktor tarafından tavsiye edilmeden kesinlikle kullanılmaması gerekmektedir. Ayrıca emziren annelerin kullanımında sakıncalıdır süt den çocuğa geçme riski bulunmaktadır ve kullanımı sakıncalıdır.

Simflat Zayıflamada Kullanılır mı ?

Simflat sindirim sisteminde bulunan kaslara direk etkisi bulunmaktadır bu sebeple zayıflamada etkisi bulunabilir ancak doktora danışmadan bu nedenle kullanılmaması gerekmemektedir. Ancak kullanımı sonucunda bağırsak tembelliği sorununa neden açabilir.

Simflat Bağırsak Tembelliği ?

Doğum sonrası ve kabızlık şikayeti bulunan hastaların karın bölgesinde bulunan ağrılar ve spazmlarda kullanımı sakıncalı ve doktor tavsiyesi olmadan kullanılmaması gerekmektedir.

Simflat Mide Yanmasında Kullanılır mı ?

Simflat sindirim sisteminde bulunan düz kaslara direk etkide bulunmakta ve ağrı , şişkinlik gibi rahatsızlıklarda oldukça kullanılmaktadır ancak insanların genel sorunlarından kabul edilen mide yanmasında kullanılır mı sorusu ile oldukça karşılaşmaktayız ancak Simflat mide yanmasına bir etkisi olmadığı bilinmektedir ancak amacı dışında kullanımlar için kesinlikle doktor tavsiyesi gerekmektedir doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Otilonyum bromür ?

Simflat ın etken maddelerinden olan Otilonyum bromür özellikle iltihaplı bağırsak sendromlarında bağırsağın spazmodik ağrısını hafifletmek için kullanılan bir antimuskarinik ve kalsiyum etkenleridir.

Simflat Muadili ( Eş değerleri )

Simflant oldukça kullanılmaktadır ancak bazı alerjik durumlar sebebi ile kullanılması riskli olmaktadır bundan ötürü eş değerleri bulunmaktadır. Bu eş değer ilaçları sizlere aşağıda maddeler halinde sıraladık.

 • Nospazm 40 Mg 30 Film Tablet
 • Motıgen 40 Mg 30 Film Tablet
 • Menoctyl 40 Mg 30 Film Tablet
 • Ekspaz Plus 40 Mg/80 Mg
 • Ekspaz 40 Mg

Simflat Güncel Fiyatı?

Simflat Reçete edilerek satılan bir ilaçtır. Bu nedenle güncel eczane fiyatı 206,88 ₺ olarak belirtilmiştir.

Simflat Kullanıcı Yorumları ?

sindirim sistemlerinde problem bulunanlar için gerçekten çok iyi ve mucizevi bir ilaçtır. Allah yokluğunu göstermesin

Uzun zamandır sindirimde çektiğim problemimi bu ilaç sayesinde giderdim. ve tavsiye ederim

doktorumun yazdığı ve tavsiye ettiği bir ay kullanmam gereken ilaç. Yemeklerden yarım saat önce almam belirtildi ama maşallah gazman gibi dolanıyorum. Ortada iyi ki homeoffice zamanıma denk geldi Allahtan bu şişkinlik problemlerim. umarım çare olur ama gerçekten şimdilik muthiş bir ilaç.

üretenden allah razı olsun. şişkinlik problemlerimi giderdi şimdi çok rahatım.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu