Sağlık

Vermazol Tablet Nasıl Kullanılır? Kullanıcı Yorumlari

Vermazol Tablet Yetişkin insanlarda çeşitli iltihaplı rahatsızlıklarda kullanılmaktadır. Çocuklarda ise gelişimi engelleyen kıl kurdu, bağırsak kurdu, kamçı kurdu, yuvarlak kurt ve kancalı kurt gibi canlıların neden olduğu rahatsızlıklar için kullanılan ve oldukça etkili bir ilaç olan Vermazol kullanılmaktadır. Bu sebepten kullanan insanların Vermazol hakkında bir kaç şeyi merak etmesi oldukça doğal bizde sizler için Bu tableti bu makalede topladık.

Vermazol Tablet Nedir ?

Kıl kurdunun ve bağırsak kurdunun neden olduğu enfeksiyonlu hastalıklar için üretilmiş bir ilaç olarak tanınmaktadır. Bağırsak ve kıl kurtları ve çeşitlerinin yok edilmesinde ve enfeksiyon rahatsızlıklarının tedavisinde çok etkili bir formülü bulunmaktadır.

Bu ilaç için Antihelmintik ilaç olarak belirtilmektedir. Ve klasman ilaçlarla aynı seviyede görülmektedir çoğu zaman parazit ilacı olarak da belirtilmektedir.

Bu Tablet içerisinde bulunan etken madde Mebendazol olarak bilinen ve parazit olarak adlandırılan kıl kurtları ve bağırsak kurtlarını yok etmekte oldukça etkili bir etken maddedir.

Vermazol Tablet Nasıl Kullanır ?

Bu Tablet doktor tavsiyesi üzerine reçete edilerek kullanacaksa eğer doktorunuzun belirttiği şekilde kullanın kullanmadan önce kullanım kılavuzunu okumayı unutmayın. Vermazol reçetesiz olarak da satılmaktadır nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız belirttiğimiz şekilde kullabilirsiniz.

Bu Tablet yetişkinlerde ve 2 yaşın büyük çocuklarda kullabilmektedir. Yetişkinlerde çiğneme yada yutarak kullanılabilmektedir. Çocuklarda ise ilacın öncesinde ezip sonra çocuğunuza vermelisiniz. Kancalı kurt, yuvarlak solucan ve kamçılı kurt enfeksiyonlarında 3 gün günde 2 defa olarak kullabilirsiniz.

Kıl kurdu enfeksiyonlarında kullanımı için ise 1 tane tablet almanız yeterli olacaktır. Eğer işe yaramadığını düşünüyorsanız 2 hafta sonra tekrar bir tablet daha kullabilirsiniz.

Vermazol Tablet Ne İçin Kullanılır ?

 • Bağırsaklarda bulunan parazitlerin yok olmasında ve temizlenmesinde kullanılmaktadır.
 • Kıl kurdu oksiyür tedavisinde kullanılmaktadır.
 • Bağırsak kurdu ve solucanların neden olduğu rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılmaktadır.
 • Bağırsak kurdu Enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılmaktadır.

Vermazol Tablet İşe Yaramadı ?

Bu Tableti kullandığınızda rahatsızlığınızda herhangi bir değişiklik olmadığını düşüyorsanız. Öncelikle bir doktora danışın danışamıyorsanız ürünü aldığınız eczaneden bilgi almayı deneyebilirsiniz. Bazı durumlarda kıl kurdu enfeksiyonunda ilk kullanımda işe yaramazsa 2 hafta sonra tekrar kullanmanız gerekebiliyor.

Vermazol Tablet Yan Etkileri Nelerdir ?

Yan etkileri çok fazla görünmemektedir ancak tek bir yan etki sık sık görülmektedir. Oda mide ağrısı olarak belirtilmiştir diğer yan etkileri aşağıda maddeler halinde belirteceğiz.

Yaygın Olarak Görülmeyen Yan Etkiler ?

 1. İshal olmak
 2. Gaz Sorunu
 3. Mide Rahatsızlığı

Ciddi Yan Etkileri ?

 • Baygınlık Durumları
 • Deride Döküntü Oluşumu
 • Ağız Ve Çevresinde Görülen Şişlikler
 • Nefes Almayı Zorlaştıran Şişlikler

Vermazol Tablet Günde Kaç Tane İçilir ?

Vermazol tablet kullanım amacı değişimine göre kullanım adedi değişim göstermektedir. Örneğin kıl kurdu enfeksiyonu için kullanıyorsanız tek bir tablet almanız yeterli olacaktır eğer etki göstermezse 2 hafta sonra tekrar alınabilmektedir. Bağırsak kurtlarında kamçılı kurt ve yuvarlak solucanların neden olduğu enfeksiyon yada yok etme işlemi için 3 gün günde 2 defa kullanmanız gerekmektedir.

Vermazol Tablet Güncel Fiyatı?

Fiyatı satılan eczaneler tarafından değişiklik göstermektedir ancak güncel fiyatı 73.75 ₺ olarak belirtilmiştir.

Vermazol Tablet Reçetesiz Alabiliriyim?

Bu Tablet reçetesiz olarak da satılmaktadır nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız yukarıda belirttiğimiz şekilde kullabilirsiniz.

Vermazol Fiyat 2023

Fiyatı satılan eczaneler tarafından değişiklik göstermektedir. Ancak güncel fiyatı 73.75 ₺ olarak belirtilmiştir.

Vermazol Çiğneme Tableti Kısa Ürün Bilgisi

Kıl kurdunun ve bağırsak kurdunun neden olduğu enfeksiyonlu hastalıklar için üretilmiş bir ilaç olarak tanınmaktadır. Bağırsak ve kıl kurtları ve çeşitlerinin yok edilmesinde ve enfeksiyon rahatsızlıklarının tedavisinde çok etkili bir formülü bulunmaktadır.

Vermazol Tablet Kullanıcı Yorumları ?

Çocuklarımda kıl kurdu enfeksiyonu çıktı doktorumuzun yazdı. İlaç olarak biliyorum tek kullanımda yok etti tavsiye ederim.

Benim bağırsaklarımda sıkıntı olmuştu bağırsak kurtları sebep oluyormuş ilacı düzenli olarak kullandım. Hastalıktan kurtuldum ve herhangi bir yan etkisini görmedim tavsiye ederim

Kurtların neden olduğu enfeksiyonlarda oldukça etkili aynı zamanda kurtlarıda döküyor çok iyi.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu