Sağlık

Vermazol Tablet Nasıl Kullanılır? Kullanıcı Yorumlari

Vermazol Tablet Yetişkin insanlarda çeşitli iltihaplı rahatsızlıklar çocuklarda ise gelişimi engelleyen kıl kurdu , bağırsak kurdu , kamçı kurdu , yuvarlak kurt ve kancalı kurt gibi canlıların neden olduğu rahatsızlıklar için kullanılan ve oldukça etkili bir ilaç olan Vermazol kullanılmaktadır. Bu sebepten kullanan insanların Vermazol hakkında bir kaç şeyi merak etmesi oldukça doğal bizde sizler için Bu tableti bu makalede topladık.

Vermazol Tablet Nedir ?

Kıl kurdunun ve bağırsak kurdunun neden olduğu enfeksiyonlu hastalıklar için üretilmiş bir ilaç olarak tanınmaktadır. Bağırsak ve kıl kurtları ve çeşitlerinin yok edilmesinde ve enfeksiyon rahatsızlıklarının tedavisinde çok etkili bir formülü bulunmaktadır.

Bu ilaç için Antihelmintik ilaç olarak belirtilmektedir ve klasman ilaçlarla aynı seviyede görülmektedir çoğu zaman parazit ilacı olarak da belirtilmektedir.

Bu Tablet içerisinde bulunan etken madde Mebendazol olarak bilinen ve parazit olarak adlandırılan kıl kurtları ve bağırsak kurtlarını yok etmekte oldukça etkili bir etken maddedir.

Vermazol Tablet Nedir
Vermazol Tablet Nedir

Vermazol Tablet Nasıl Kullanır ?

Bu Tablet doktor tavsiyesi üzerine reçete edilerek kullanacaksa eğer doktorunuzun belirttiği şekilde kullanın kullanmadan önce kullanım kılavuzunu okumayı unutmayın. Vermazol reçetesiz olarak da satılmaktadır nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız belirttiğimiz şekilde kullabilirsiniz.

Bu Tablet yetişkinlerde ve 2 yaşın büyük çocuklarda kullabilmektedir yetişkinlerde çiğneme yada yutarak kullanılabilir çocuklarda ise ilacın öncesinde ezip sonra çocuğunuza vermelisiniz kancalı kurt , yuvarlak solucan ve kamçılı kurt enfeksiyonlarında 3 gün günde 2 defa olarak kullabilirsiniz.

Kıl kurdu enfeksiyonlarında kullanımı için ise 1 tane tablet almanız yeterli olacaktır eğer işe yaramadığını düşünüyorsanız 2 hafta sonra tekrar bir tablet daha kullabilirsiniz.

Vermazol Tablet Ne İçin Kullanılır ?

 • Bağırsaklarda bulunan parazitlerin yok olmasında ve temizlenmesinde kullanılır
 • Kıl kurdu oksiyür tedavisinde kullanılır
 • Bağırsak kurdu ve solucanların neden olduğu rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılır
 • Bağırsak kurdu Enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılır

Vermazol Tablet İşe Yaramadı ?

Bu Tableti kullandığınızda rahatsızlığınızda herhangi bir değişiklik olmadığını düşüyorsanız öncelikle bir doktora danışın danışamıyorsanız ürünü aldığınız eczaneden bilgi almayı deneyebilirsiniz. Bazı durumlarda kıl kurdu enfeksiyonunda ilk kullanımda işe yaramazsa 2 hafta sonra tekrar kullanmanız gerekebiliyor belirtmek isteriz.

Vermazol Tablet Yan Etkileri Nelerdir ?

Yan etkileri çok fazla görünmemektedir ancak tek bir yan etki sık sık görülmektedir oda mide ağrısı olarak belirtilmiştir diğer yan etkileri aşağıda maddeler halinde belirteceğiz.

Yaygın Olarak Görülmeyen Yan Etkiler ?

 1. İshal olmak
 2. Gaz Sorunu
 3. Mide Rahatsızlığı

Ciddi Yan Etkileri ?

 • Baygınlık Durumları
 • Deride Döküntü Oluşumu
 • Ağız Ve Çevresinde Görülen Şişlikler
 • Nefes Almayı Zorlaştıran Şişlikler

Vermazol Tablet Günde Kaç Tane İçilir ?

Vermazol tablet kullanım amacı değişimine göre kullanım adedi değişim göstermektedir. Örneğin kıl kurdu enfeksiyonu için kullanıyorsanız tek bir tablet almanız yeterli olacaktır eğer etki göstermezse 2 hafta sonra tekrar alınabilir. Bağırsak kurtlarında kamçılı kurt ve yuvarlak solucanların neden olduğu enfeksiyon yada yok etme işlemi için 3 gün günde 2 defa kullanmanız gerekmektedir.

Vermazol Şurup ?

Vermazol şurup hakkında herhangi bir bilgiye ulaşılamamıştır.

Vermazol Tablet Güncel Fiyatı ?

fiyatı satılan eczaneler tarafından değişiklik göstermektedir ancak güncel fiyatı 18,75 TL olarak belirtilmiştir.

Vermazol Tablet Reçetesiz Alabiliriyim?

Bu Tablet reçetesiz olarak da satılmaktadır nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız yukarıda belirttiğimiz şekilde kullabilirsiniz.

Vermazol Fiyat 2021

Vermazol fiyatı satılan eczaneler tarafından değişiklik göstermektedir ancak güncel fiyatı 18,75 TL olarak belirtilmiştir.

Vermazol Çiğneme Tableti Kısa Ürün Bilgisi

Kıl kurdunun ve bağırsak kurdunun neden olduğu enfeksiyonlu hastalıklar için üretilmiş bir ilaç olarak tanınmaktadır. Bağırsak ve kıl kurtları ve çeşitlerinin yok edilmesinde ve enfeksiyon rahatsızlıklarının tedavisinde çok etkili bir formülü bulunmaktadır.

Vermazol Tablet Kullanıcı Yorumları ?

Çocuklarımda kıl kurdu enfeksiyonu çıktı doktorumuzun yazdı ilaç olarak biliyorum tek kullanımda yok etti tavsiye ederim.

Benim bağırsaklarımda sıkıntı olmuştu bağırsak kurtları sebeb oluyormuş ilacı düzenli olarak kullandım hastalıktan kurtuldum ve herhangi bir yan etkisini görmedim tavsiye ederim

Kurtların neden olduğu enfeksiyonlarda oldukça etkili aynı zamanda kurtlarıda döküyor çok iyi.

Stea

Teknoloji uzmanı, Blogger!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu