Sağlık

Lopermid Tablet (İshal Önleyici) Ne İse Yarar? Fiyati

Lopermid Tablet Ne İse Yarar? Fiyati İnsanların genel sıkıntısı ve gününüzü ciddi anlamda zehir eden bir rahatsızlık bulunmakta bu rahatsızlık insanların bu rahatsızlıktan kurtulmak için hekimlere danışılmakta ve çözüm yolu aranmaktadır. İçerisindeki etken madde sebebi ile Lopermid Tablet oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Ve kullananların severe kullandığı bir ilaç olarak biliniyor peki lopermid tablet Nedir, nasıl kullanılır, etken maddeleri nelerdir, yan etkileri nelerdir, kullanıcı yorumları nelerdir gibi sorularınıza cevap vermek amacıyla bu makaleyi yazmak istedik.

Lopermid Tablet Nedir ?

Sindirim sisteminde oluşan rahatsızlıklar için oldukça fazla kullanılmaktadır. İçerisinde bulunan etken maddeler ile bağırsakta bulunan kasların hareketlenmesini ve uyarılmasını sağlar. Ve ishal oluşumuna neden olan rahatsızlıklarla savaşarak vücudunuzun daha fazla su kaybı yaşamasına izin vermez. Genellikle ishal, kronik ishal, uzun süreli inatçı ishal ve bağırsak sorunlarının tedavilerinde kullanılmaktadır. Etken maddesi Loperamid olarak bilinmektedir. Loperamid ishal tedavisinde ve bağırsak sorunlarında sıkça kullanılmaktadır. Ve en etkili maddeler arasında bulunmaktadır. İçerisinde kesinlikle KORTİZON yoktur.

Lopermid Tablet (İshal Önleyici) Hakkında Kısa Bilgi

Lopermid Tablet Ne İçin Kullanılmaktadır ?

İltihaplı bağırsak rahatsızlıklarından kaynaklı kronik ishal tedavilerinde

 • Uzun süreli ishal rahatsızlığının bulunması ve akut şiddetlenmesinin durdurulmasında kullanılır.
 • Sindirim sistemine etki ederek sindirimi yavaşlatır ve besinleri ve suyun ince bağırsak tarafından daha çok emilmesini sağlar.
 • Bağırsak kaslarına etki ederek ishal sonucu bağırsak hareketlerini dindirir . Sindirim sonucu oluşan bağırsaktaki maddelerin daha uzun süre kalmasını sağlar.
 • Elektroit ve sıvı kaybının önüne geçer.

Loperamid Tablet Faydaları Nelerdir ?

 1. Bağırsak hareketlerini düzenlemektedir.
 2. Bağırsakta besinlerin ve sıvıların bekleme süresini uzatarak ishal sorununu ortadan kaldırır.
 3. İshal tedavisinde önemli rol oynar
 4. Sıvı ve mineral kaybını önlemektedir.
 5. Sindirim sistemindeki rahatsızlıkların tedavisinde önemli rol oynamaktadır.

Lopermid Tablet Nasıl Kullanılır ?

Doktor tavsiyesi üzerine kullanmanızı tavsiye edilmektedir. Tablet şeklinde bulunan ilacı bol su ile yutun çiğnemeyiniz ve kırmayın. Kullanım kılavuzunu iyice okuyun ve bilinçsiz bir şekilde kullanmaktan kaçının kullanım dozunu unuttuğunuzda telafi etmek amacıyla 2 tane tablet içmeyiniz kaldığınız yerden devam edin.

Lopermid Tablet Yan Etkileri ?

Lopermid Tablet yan etkisi oldukça az olan ve nadir gözüken yan etkileri bulunuyor oldukça nadir gözüken yan etkileri tedbir amaçlı sizler için maddeler halinde belirttik.

Etken madde yada yardımcı maddelere olan alerjik durumlar ve belirtileri

 1. Deri Döküntüleri
 2. Cilt kızarıklığı
 3. Ağız ve boyun kısımlarında şişme gibi yan etkiler çok nadir gözüken ancak ağır etkiler olarak görülüyor hafif etkileri aşağıda maddeler halinde belirttik.
 4. Ağızda Kuruluk
 5. Uyuşukluk Ve Sersemlik
 6. Yorgunluk hissi
 7. Mide Bulantısı Ve Kusma
 8. Kabızlık Oluşması

Lopermid Tablet Reçetesiz Alınır mı?

Tablet reçete ile eczanelerden alınmaktadır. Reçetesiz satışı yapılmamaktadır. Ancak basit bir ilaç olarak tanımlanmaktadır. Bu sebeple aile hekimlerinde reçete ederek almanızı sağlayabilir.

Lopermid Tablet Muadili ( Eş değeri )?

 • Reflor 250 mg liyofilize toz içeren şase
 • Reflor kapsül
 • İmodium tablet
 • Refidex film tablet
 • Ercefuryl oral süspansiyon
 • Ercefuryl kapsül
 • Dicetel 50 Mg Film Tablet
 • Hepazec film tablet
 • Lomotil tablet

Lopermid Tablet Güncel Fiyatı?

Güncel fiyatı değişiklik göstermektedir. Ancak güncel fiyatı 25.82 TL olarak belirtilmiştir.

Lopermid Tablet Kullananların Yorumları ?

kabızken kullanılırsanız hastanelik ediyor. (bkz: beton mikserinin içindeki betonun donması ile eşdeğer belirteyim)

bağırsaktaki peristalsis kasının hareketini, bir nevi bağırsağı “uyuşturma” eylemi akabinde yavaşlatmakta olan ilaç. Böylece bağırsağın sıvılaşmış besini emme görevine yardımcı olur.

Günde 1 adetten fazla kullanıldığında kati suretle insanı sıcırtmayan kara kabız yapan ilaçtır. Belirteyim sonra sıkıntı yaşamayın

Bağırsak hareketlerini yavaşlatıp daha geç tuvalete çıkmanıza neden oluyor, eğer ishal olmuşsanız ve dışarı çıkmanız gerekiyor. Yada önemli bi toplantıya gitmeniz gerekiyorsa bu ilaç kesinlikle can simididir İçersiniz bir tane sonrası rahat rahat çıkabilirsiniz.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu