Cilt BakımıSağlık

Furacin Merhem Fiyat 2023, Ne İçin Kullanılır, Vajinada Kullanılır Mı?

Furacin Merhem Yaraya Sürülür Mü?

Son zamanların en çok konuşulan ve talep edilen kremlerinden biri olan Furacin merhem mutlaka doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Peki Furacin Merhem Fiyat 2023, fiyatı ne kadar, yaraya sürülür mü?, ne için kullanılır, Yüze sürülür mü, Kullananlar yorum gibi merak edilen tüm soruların cevapları yazımızda yer almaktadır.

Etken maddesi; Nitrofurazone Furacin Merhem, ciltteki yaralarda bakteri oluşumunu, gelişmesini ve çoğalmasını engelleyen antiseptik bir ilaçtır. Furacin Krem bir cilt kremidir ve ciltte bakteri üremesini engeller. Bu merhemini doktor tavsiyesi ile özellikle ameliyatlar ve enfeksiyon kapmış yaralar için kullanabilirsiniz.

Satış Fiyat:36.76 TL
Barkod:8699502380103
Reçete Durumu:Normal Reçeteli bir ilaçtır.
Fiyat Güncelleme Tarihi:01.01.2023
Furacin Merhem Fiyat 2023

Furacin Merhem Nedir?

Bu Merhem içerik olarak son derece güçlü bir yapıya sahiptir. İlaç ayrıca aktif bir bileşen olarak nitrofurazon içerir. Piyasada Furacin Krem olarak da bilinir. Bakterilerin ciltte gelişmesini önlemek için kullanılmaktadır. Ayrıca ameliyatlardan kaynaklanan yaraların korunmasında da aktif olarak kullanılmaktadır. Mikropların bu yaralar, enfeksiyonlar veya yaralanmalar; üzerindeki etkisi nedeniyle ciltte oluşabilecek yırtıkları tedavi etmek için kullanılmaktadır.

Furacin Merhem’i ciltteki irinleri ve sivilceleri tedavi etmek, dış kulak enfeksiyonlarını tedavi etmek ve ameliyat sonrası yaraları enfeksiyondan korumak için de kullanabilirsiniz. 

Furacin Krem Nedir
Furacin merhem Nedir

Etken Madde : Her tüp %0,2 furacin (nitrofurazon) içerir.

Yardımcı Madde  ise ;

Bu ilacı kullanırken kızarıklık, bölgesel ağrı veya şişlik gibi alerjik bir reaksiyon karşılaşırsanız eğer ilacı kullanmayı bırakın ve hekiminize danışın.
Tedaviye başladıktan sonraki birkaç gün içinde herhangi bir yara veya yanık iyileşmez ya da kötüleşirse kremi kullanmayı kesinlikle bırakmalısınız.

Furacin Merhem Ne İçin Kullanılır

Genel Anlamda Furacin Merhem ne işe yarar? Bu ürünü kimler kullanmalı? Hangi amaçlar için kullanılır?; Gibi sorular oldukça merak edilmektedir.

Furacin Merhem Ne İşe Yarıyor? İşte cevabı ;

 • Hamilelik sonrası vücudunda enfeksiyon riski olan kadınlar,
 • Ameliyat sonrası vücudunda enfeksiyon riski olanlar,
 • Yaralanma yırtıkların tedavisinde,
 • Ciltte oluşan çeşitli hasarlar için de doktor tavsiyesi ile kullanılmaktadır.

Furacin Merhem Nasıl Kullanılır?

Güçlü etken maddesi ile özellikle kadınların doğumdan sonra kullandığı bir kremdir. Doğumdan sonra kullanılmasının nedeni bu dönemde oluşan yaralardan sonra mikropların neden olabileceği enfeksiyonlardır.

Furacin Merhem kullanma talimati
Furacin Merhem kullanma talimatı

Peki Nasıl Kullanılır?;

 • Öncelikle merhemi doktorunuzdan alacağınız reçetede belirtilen şartlara göre kullanmalısınız.
 • Furacin merhemin uygulanması gazlı bez yardımı ile veya spatula uygulanan bölgeye sürülerek gerçekleşir. Daha sonra bu alan kapatılmalıdır.
 • Gerektiğinde günlük olarak kullanılmakta
 • Ortalama olarak, doktor tavsiyesine göre tedavi süresi 7 ila 10 gündür.
 • Ameliyat sonrası kullanım için uygulamadan sonra yaranın yapışmaması için vazelin gazlı bez ile kapatılmalıdır.

Furacin Merhem Fiyat 2023

Furacin Krem Fiyatı 2023 yılında geçen yıla yakın bir fiyatla satılmaktadır. Serbest piyasa koşullarında satıldığı için piyasada farklı fiyatlarla sunulmaktadır. Bu yüzden ürün için bulabileceğiniz en yüksek ve en düşük fiyat bilgisini araştırdık. Furacin Merhemi bu fiyat aralığında satın almak mümkündür.

 • En yüksek 2023 yılı fiyatı 36.76 TL gibi bir fiyat satılmaktadır.

Furacin Merhem Muadili (Eş Değeri)

Furacin’in merhem ​​eşdeğeri bir kaç krem bulunmaktadır. Birçok muadili ile satılmaktadır. Bu şekilde Furacin merhem birçok muadili bulunmaktadır. İçerik olarak eczacının tavsiye edebileceği birçok ürün bulunmaktadır. Bunlardan en bilinenleri;

 • FURAZOL 4.90T
 • NITROCIN 7.37TL

Furacin Merhem Uçuk İçin Kullanılır Mı?

Uçuk için Hekim tavsiyesi ile kullanılan bir üründür. Ürünün direkt uçuk üzerinde kullanımına dair bir bilgi olmasa da içerdiği etken madde uçuk tedavisinde işe yaradığı belirtilmektedir.

Furacin Merhem Sivilce Kullanılır Mı?

Furacin merheminin sivilce için de faydaları vardır. Burada önemli olan ciltteki zararlı bakterilerin yok edilmesidir. Bu aynı zamanda sivilce için de geçerlidir. Zararlı bakteriler sivilce gelişimini etkiler. Bu nedenle krem ​​sivilce tedavisinde etkili bir şekilde kullanılmakta.

Furacin Merhem Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Bu kremle ilgili merak ettiğiniz soruları sizler için bir araya getirdik.

Furacin Merhem Ne Ise Yariyor
Furacin Merhem Ne Ise Yariyor

Uçuk Tedavisinde Kullanılır mı?

Deride gelişen bakterileri yok etmek için kullanıldığı için uçuk tedavisinde kullanılmaktadır.

Sivilce Tedavisinde Kullanılır mı?

Ciltte gelişen bakterileri yok etmek için kullanıldığı için sivilce tedavisinde kullanılmaktadır.

Furacin Merhem Reçetesiz Alınır Mı?

Bu krem ​​reçetesiz satın alınamaz. Ancak reçete ile satın alabilirsiniz.

Bu ilaçlar daha önce de belirttiğimiz gibi mutlaka doktor reçetesi altında ve doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Bu makale bilgilendirme amaçlıdır. Bu makalenin yazarı veya site sahibi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

5/5 - (1 vote)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu