Sağlık

Furacin Krem (Merhem) Ne İşe Yarar? Fiyati Nedir?

Furacin Krem (Merhem) Ne İşe Yarar? Fiyati Nedir?  Bir Cilt Kremidir, Diğer uzun adi ise furacin soluble dressing merhem dir. Furacin Krem Cilt üzerindeki bakterilerin çoğalmasını önleyen  antiseptik bir ilaçtır. Furacin Merhem etkili ilaçtır etken maddesi nitrofurazon dur.(Gram-pozitif bakteriler gram-negatif bakterilere karşı etkilidir. ) Ameliyat Yaraların Da enfeksiyonun  oluşumunun engellenmesine yardımcı olur. Furacin Merhem Vücutta Yanık, kesik, yara gibi durumlarda ve deri ülseri enfeksiyonlarının kısa sürede iyileşmesinde etkili bir ilaçtır. Furacin Merhem   Antibiyotik ilaç olduğundan sadece doktor tavsiyesi olarak kullanılmalıdır.

Furacin Krem Nedir?

Furacin Krem Nedir? Sorusunun cevabina gelecek olursak  Cildinizdeki aktif olan zararli bakterilerin çoğalması ve o bakterileri öldürmek amacıyla kullanılan  yalnızca uzman doktorlarin tavsiye edep kullanılabileceğiniz etkili bir kremdir. Furacin Kremin  ilk olarak sivilce kremi piyasaya çıkmış ve uzmanlar tarafında en çok tercih edilen sivilce kremlerinde bir tanesi olmuştur.Furacin Merhem ilk olarak olarak ameliyat yaralarının enfeksiyondan korunması için kullanılmaktadır.Furacin Merhem ameliyat sonrasi yaralarının enfeksiyondan korunması ve bakterilerin oluşturduğu iltihaplı ciltte içi irin dolu  sivilce  veya iltihapsız deri bozukluğu gibi cilt enfeksiyonları, hasar veya zedelenme sonucu oluşan yırtıklar, kesik, yara, yanık ve deri ülseri enfeksiyonları ile dış kulak enfeksiyonlarını tedavileri için kullanılmaktadir.

Furacin Krem (Merhem) Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

 • Furacin Krem Ameliyat yaralarında enfeksiyon bakteri oluşumunun engellenmesinde etkilidir.
 • Ciltte içi oluşan irin dolu kabarcık ve sivilce tedavileri için kullanılmaktadır.
 • Bir tür cilt hastalığı olan dermatozun tedavisinde kullanılır.
 • İltihapsız deri bozukluğu gibi cilt enfeksiyonların tedavisinde kullanılmaktadır.
 • Hasar veya zedelenme sonucu oluşan  Yırtıklar, Kesik, Yara, Yanık ve deri ülseri enfeksiyonlarının iyileşmesinde etkilidir.
 • Dış Kulak enfeksiyonlarını tedavisi için kullanılmaktadır.
Furacin Krem (Merhem) Ne İşe Yarar Fiyati Nedir
Furacin Krem (Merhem) Ne İşe Yarar? Fiyati Nedir?

Furacin Krem Kullanmadan Bilinmesi Gerekenler

 • Furacin Kremin etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu kremi kullanmayiniz.
 • Furacin ameliyat yaralarının enfeksiyondan korunması ve bakterilerin oluşturduğu iltihaplı ciltte içi irin dolu  sivilce  veya iltihapsız deri bozukluğu gibi cilt enfeksiyonları, hasar veya zedelenme sonucu oluşan yırtıklar, kesik, yara, yanık ve deri ülseri enfeksiyonları ile dış kulak enfeksiyonlarını tedavileri için kullanılmaktadir.
 • Derisi kalkmış vücut bölgelerinden emilerek böbrek bozukluğunuzu arttırabilir.
 • Böbrek Yetmezligi yada vb Hastalığınız varsa eğer kullanmadan önce doktorunuza bildiriniz.
 • Furacin Merhemi kullanmaya başladıktan sonra bir kaç gün içerisinde gözle görülür şekilde  etkisini göremezseniz yada ciltte oluşan yaralariniz daha da kötüleşirse Furacin kullanmayi hemen bırakıp doktorunuza bildiriniz.
 • Furacin Merhemi kullanırken kesinlikle gözleriniz ile temas ettirmeyiniz.
 • Gebelik ve Emzirme döneminde kullanmadan önce doktorunuza bilgi veriniz yada kullanmayiniz.

Furacin Krem Nasıl Kullanılır?

Furacin Krem Nasil Kullanilir ürünü ne olursa olsun ambalaj üstündeki ikazlar ve talimatlar doğrultusunda kullanınız. Furacin Krem Uygulama hatasından meydana gelen problemlerin sorumluluğu kullanıcıya aittir. Kullanmadan Önce doktorunuza danışın.Doktor bilgisi olmadan kullanmayınız.

 • Furacin bir gazlı bez yada spatül ile sorunlu olan bölgeye sürülür. Merhemin uygulandığı bölge bir örtü ile örtülebilir.
 • Herr gün ya da bir kaç günde bir enfeksiyonlu bölgede iyileşme sağlanana dek uygulanır.Tedavi süresi 7 ila 10 gündür.
 • Geniş yanık cilt alanlarına, steril gazlı bez üzerine dağıttıktan sonra sorunlu bölgeye uygulanmalidir.
 • Ameliyat yaralarında pansumanın yapışmaması için Furacin Merhemi uygulandıktan sonra üzerine vazelinli gazlı bez konulur.
 • Pansuman böylece 5-7 gün açılmadan bırakılabilir.
 • Tedavi edilen Bölgeden Pansuman çıkarılırken, pansumanın çıkarılmasını kolaylaştırmak için gazlı bez, serum fizyolojikle ıslatılmalıdır.

Furacin Krem Ne İçin Kullanılır?

Furacin Krem Cildinizdeki aktif olan zararlı bakterilerin çoğalması ve o bakterileri öldürmek amacıyla kullanılan  yalnızca uzman doktorların tavsiye edep kullanılabileceğiniz etkili bir kremdir. Ayrıca enfekte olmuş yanıkları tedavi etmek için kullanılmaktadır.

Furacin Krem Eczane Fiyatı 2021

Furacin Krem Resmi satış fiyatı  5. .37 tl olarak fiyatı belirtilmiştir.

Furacin Soluble Dressing Krem

Furacin Soluble Dressing Krem Cilt üzerindeki bakterilerin çoğalmasını önleyen  antiseptik bir ilaçtır.Furacin etken maddesi nitrofurazon dur.Vücudunda Yanık, kesik, yara gibi durumlarda ve deri ülseri enfeksiyonlarının kısa sürede iyileşmesinde kullanılan etkili ilaçtır.

Furacin Merhem Muadili

Furacin Merhem Muadili olarak bir fazlaca ilaç bulunmaktadır. O kremler Furaderm pomad, Furazol kulak damlası, dengi ilaçlardır.

Furacin Pişik Kremi Olarak Kullanılır mı?

Furacin krem pişik tedavisinde kullanılmaz.

Furacin Yanık Kremi Olarak Kullanılır mı?

Furacin krem Uzman doktor kontrolünde yanıkları iyileştirmek için kullanılması uygundur.

Furacin Merhem Fiyat 2021

Furacin Merhem 2020 yılı Resmi satış fiyatı  5.37 tl olarak fiyati belirtilmiştir.

Furacin Merhem Yüze Sürülür mü?

Evet, Furacin Merhem yüz bölgesinde sorunlu bölgede kullanılabilir.

Furacin Soluble Dressing Merhem Bebeklerde Kullanımı

Furacin Soluble Dressing Merhem Kesinlikle bebeklerde kullanılmaz.Çocuklarda ise doktor tavsiyesi üzerine kullanılabilir.

Furacin Merhem Reçetesiz Satılır Mı?

Furacin Krem reçete ile satılan bir kremdir. Reçetesiz olarak kullanılmaz.Doktor tavsiyesi olmadan kesinlikle kullanılmamalıdır.

Furacin Merhem Basura İyi Gelir mi?

Basur yada hemoroid için bu Furacin krem kullanmayiniz.

Furacin Krem Kullanan & Kullanıcı Yorumları

Furacin Krem Kullananlar Yorumları sizler için ölçüt olmamalıdır. İlaç,Ürün,Gıda takviyesi kullanımı ve neticeleri kişiden kişiye farklılıklar göstere bilir. Furacin Krem Kullananlar ne diyorsa desin ne olursa olsun Doktorunuza Danışmadan Kullanım yapmayınız Doktorunuzun tavsiyelerine uyunuz.

Furacin Krem Kullananlar Ne Diyor?

yanıkları tedavi etmesi için kullanılan krem, daha derin yaralarda etkisi gayet yavaştır.

banada doktor yüzümde çıkan sivilceler için vermişti ilk zamanlar sürdüğümde baya etki ediyordu sivilcelerim gitmişti ama geçende sürdüm hiçbir etkisi olmadı bi süre sonra bende etki etmedi.

Stea

29 Yaşindayım Kayseri'de ikamet ediyorum okumayi ve makale yazmayı seviyorum. Yani yaptıgım işi severek yapıyorum..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu