Cilt BakımıSağlık

Furacin Krem (Merhem) Nedir? Kullananlar ve Fiyati 2021

Furacin merhem Kullananlar, Fiyat 2021, Furacin krem pişik için kullanılır mı?

Furacin Krem (Merhem);  Bir Cilt Kremidir, Diğer uzun adi ise Furacin soluble dressing merhem dir. Cilt üzerindeki bakterilerin çoğalmasını önleyen  antiseptik bir ilaçtır.

Furacin Merhem etkili ilaçtır etken maddesi nitrofurazon(1) dur.(Gram-pozitif bakteriler gram-negatif bakterilere karşı etkilidir. ) Ayrica Ameliyat Yaraların Da enfeksiyonun  oluşumunun engellenmesine yardımcı olur.

Vücutta Yanık, kesik, yara gibi durumlarda ve deri ülseri enfeksiyonlarının kısa sürede iyileşmesinde etkili bir ilaçtır. Ayrica Antibiyotik(2) ilaç olduğundan sadece doktor tavsiyesi ile kullanılmalıdır. Peki Furacin Krem (Merhem) ,Fiyat 2021, krem pişik için kullanılır mı , krem yanık için kullanılır mı, Fucidin ve Furacin arasındaki fark, gibi soruların cevapları bu yazımızda yer almaktadır.

Furacin Krem Nedir?

Furacin Krem Nedir? Sorusunun cevabına gelecek olursak. Cildinizdeki aktif olan zararlı bakterilerin çoğalması ve o bakterileri öldürmek amacıyla kullanılan ve yalnızca uzman doktorların tavsiye edep kullanılabileceğiniz etkili bir kremdir.

Furacin Kremin  ilk olarak sivilce kremi piyasaya çıkmış fakat daha sonra uzmanlar tarafında en çok tercih edilen sivilce kremlerinde bir tanesi olmuştur.

Furacin Krem Nedir
Furacin Krem

Ameliyat yaralarının enfeksiyondan korunması için kullanılmaktadır. Furacin Merhem ameliyat sonrası yaralarının enfeksiyondan korunması ve bakterilerin oluşturduğu. İltihaplı ciltte içi irin dolu  sivilce  veya iltihapsız deri bozukluğu gibi cilt enfeksiyonları, hasar veya zedelenme sonucu oluşan yırtıklar, kesik, yara, yanık ve deri ülseri enfeksiyonları ile dış kulak enfeksiyonlarını tedavileri için kullanılmaktadır.

Furacin Krem (Merhem) Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

 • Furacin Krem Ameliyat yaralarında enfeksiyon bakteri oluşumunun engellenmesinde etkilidir.
 • Ciltte içi oluşan irin dolu kabarcık ve sivilce tedavileri için kullanılmaktadır.
 • Bir tür cilt hastalığı olan dermatozun tedavisinde kullanilmakta.
 • İltihapsız deri bozukluğu gibi cilt enfeksiyonların tedavisinde kullanılmaktadır.
 • Hasar veya zedelenme sonucu oluşan  Yırtıklar, Kesik, Yara, Yanık ve deri ülseri enfeksiyonlarının iyileşmesinde etkilidir.
 • Dış Kulak enfeksiyonlarını tedavisi için kullanılmaktadır.
Furacin Krem Merhem
Furacin KremMerhem

Furacin Krem Kullanmadan Bilinmesi Gerekenler

 •  Etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu kremi kullanmayınız.
 •  Ameliyat yaralarının enfeksiyondan korunması ve bakterilerin oluşturduğu iltihaplı ciltte içi irin dolu  sivilce  veya iltihapsız deri bozukluğu gibi cilt enfeksiyonları, hasar veya zedelenme sonucu oluşan yırtıklar, kesik, yara, yanık ve deri ülseri enfeksiyonları ile dış kulak enfeksiyonlarını tedavileri için kullanılmaktadır.
 • Derisi kalkmış vücut bölgelerinden emilerek böbrek bozukluğunuzu artmaktadır.
 • Böbrek Yetmezliği yada vb. Hastalığınız varsa eğer kullanmadan önce doktorunuza bildiriniz.
 • Furacin Merhemi kullanmaya başladıktan sonra bir kaç gün içerisinde gözle görülür şekilde  etkisini göremezseniz yada ciltte oluşan yaralarınız daha da kötüleşirse Furacin kullanmayı hemen bırakıp doktorunuza bildirilmelidir.
 • Furacin Merhemi kullanırken kesinlikle gözleriniz ile temas ettirmeyiniz.
 • Gebelik ve Emzirme döneminde kullanmadan önce doktorunuza bilgi veriniz yada kullanmayınız.

Furacin Krem Nasıl Kullanılır?

 Krem Nasıl Kullanılır ürünü ne olursa olsun ambalaj üstündeki ikazlar ve talimatlar doğrultusunda kullanılmalıdır. Ayrica Furacin Krem Uygulama hatasından meydana gelen problemlerin sorumluluğu kullanıcıya aittir. Öncelikle Kullanmadan Önce doktorunuza danışın. Doktor bilgisi olmadan kullanmayınız.

 • Furacin bir gazlı bez yada spatül ile sorunlu olan bölgeye sürülmelidir. Ayrica Merhemin uygulandığı bölge bir örtü ile kapanmalıdır.
 • Her gün ya da bir kaç günde bir enfeksiyonlu bölgede iyileşme sağlanana dek uygulanmalıdır. Tedavi süresi 7 ila 10 gündür.
 • Geniş yanık cilt alanlarına, steril gazlı bez üzerine dağıttıktan sonra sorunlu bölgeye uygulanmalıdır.
 • Ameliyat yaralarında pansumanın yapışmaması için Furacin Merhemi uygulandıktan sonra üzerine vazelinle gazlı bez konulmalıdır.
 • Pansuman böylece 5-7 gün açılmadan bırakıl malidir.
 • Tedavi edilen Bölgeden Pansuman çıkarılırken, pansumanın çıkarılmasını kolaylaştırmak için gazlı bez, serum fizyolojikle ıslatılmalıdır.

Furacin Krem Ne İçin Kullanılır?

Furacin Krem Cildinizdeki aktif olan zararlı bakterilerin çoğalması ve o bakterileri öldürmek amacıyla kullanılan  yalnızca uzman doktorların tavsiye edep kullanılabileceğiniz etkili bir kremdir. Ayrıca enfekte olmuş yanıkları tedavi etmek için kullanılmaktadır.

Furacin Krem Eczane Fiyatı 2021

Vücutta Yanık, kesik, yara gibi durumlarda ve deri ülseri enfeksiyonlarının kısa sürede iyileşmesine yarayan Furacin soluble dressing merhemin gün 2021 yılı fiyatı 10 lira 74 kuruş olarak  belirtilmiştir.

Furacin Soluble Dressing Krem

Cilt üzerindeki bakterilerin çoğalmasını önleyen  antiseptik bir ilaçtır. Ayrica Etken maddesi nitrofurazon dur. Vücudunda Yanık, kesik, yara gibi durumlarda ve deri ülseri enfeksiyonlarının kısa sürede iyileşmesinde kullanılan etkili ilaçtır.

Furacin Merhem Muadili

Furacin Merhem Muadili olarak bir fazlaca ilaç bulunmaktadır. O kremler Furaderm pomad, Furazol kulak damlası, dengi ilaçlardır.

Furacin Pişik Kremi Olarak Kullanılır mı?

Hayır. pişik tedavisinde kullanılmamalıdır.

Furacin Yanık Kremi Olarak Kullanılır mı?

Evet. Uzman doktor kontrolünde yanıkları iyileştirmek için kullanılması uygundur.

Furacin Merhem Fiyat 2021

2021 yılı Resmi satış fiyatı  10 lira 74 kuruş olarak fiyatı belirtilmiştir.

Furacin Merhem Yüze Sürülür mü?

Evet, Furacin Merhem yüz bölgesinde sorunlu bölgede kullanılmalidir.

Furacin Soluble Dressing Merhem Bebeklerde Kullanımı

Kesinlikle bebeklerde kullanılmamalı. Fakat Çocuklarda ise doktor tavsiyesi üzerine kullanılmalıdır.

Furacin Merhem Reçetesiz Satılır Mı?

Furacin Krem reçete ile satılan bir kremdir. Reçetesiz olarak kullanılmaz.Ayrica Doktor tavsiyesi olmadan kesinlikle kullanılmamalıdır.

Furacin Merhem Basura İyi Gelir mi?

Basur yada hemoroid için bu Furacin krem kullanmayınız.

Furacin Krem Kullananlar ve  Furacin Krem Kullanıcı Yorumları

Furacin Krem Kullananlar Yorumları sizler için ölçüt olmamalıdır. İlaç,Ürün,Gida takviyesi kullanımı ve neticeleri kişiden kişiye farklılıklar göstere bilir. Furacin Krem Kullananlar ne diyorsa desin ne olursa olsun Doktorunuza Danışmadan Kullanım yapmayınız Doktorunuzun tavsiyelerine uyunuz.

Furacin Krem Kullananlar Ne Diyor?

yanıkları tedavi etmesi için kullanılan krem, fakat daha derin yaralarda etkisi gayet yavaştır.

bananda doktor yüzümde çıkan sivilceler için vermişti ilk zamanlar sürdüğümde baya etki ediyordu sivilcelerim gitmişti fakat geçende sürdüm hiçbir etkisi olmadı bi süre sonra bende etki etmedi.

Stea

Teknoloji uzmanı, Blogger!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu