Sağlık

Colidur Kullananlar Yorumları (İshal Yapar Mı, Reçetesiz Alınır mı)

Colidur İshal Yapar Mı

Colidur Kullananlar Yorumları (İshal Yapar Mı, Reçetesiz Alınır mı) Bağırsak iltihabı sorunu yaşayanların kullandığı Colidur ilacının etkilerine ve yan etkilerine değinmeden önce, bağırsak iltihabı neden olur sorusuna cevap vermek gerekir. Daha sonra da Colidur kullananlar yorumları konusuna değineceğiz.

Colidur kullananlar Neden Bu İlacı Kullanıyor?

Bağırsaklardaki iltihaplanma, Crohn hastalığı ve ülseratif kolit dahil olmak üzere farklı hastalıklara yol açar. Bu hastalıklar bağırsaklara kalıcı olarak zarar verir. Bunun neden olduğu hala net değil, ancak yeni bir çalışma. Bilim adamlarının daha iyi tedaviler geliştirmesine yardımcı olabilecek bazı ipuçları sunmaktadır.

Colidur
Colidur

Enflamatuar barsak hastalığı olan kişilerde tipik olarak karın ağrısı ve hazımsızlık görülmektedir. Bu koşullar yaygındır ve yaklaşık on kişiden birini etkiler. Bu semptomlar, kötü beslenme alışkanlıkları ve enfeksiyon yüzünden olmaktadır. Vücudunuzun bağışıklık sistemi aşırı aktif hale geldiğinde, sistem sağlıklı hücrelere ve dokulara saldırır ve bu da bağırsak iltihabına yol açar.

Steroid olmayan antienflamatuar ilaçların kullanımı da bağırsak iltihabına yol açabiliyor. İnflamatuar barsak hastalığının kesin nedeni bilinmemekle birlikte, ilaçların uzun süreli kullanımı önemli bir risk faktörüdür.

Colidur kullananlar Yorumları Olumlu

Araştırmacılar, bağırsaktaki bakteriyel metabolik yoldaki bir değişikliğin iltihaplanma miktarını önemli ölçüde azaltabileceğini göstermiştir. Bu keşif, Crohn dahil olmak üzere inflamatuar bağırsak hastalıkları için yeni ve daha etkili tedavilere yol açar.

Dört milyondan fazla insan Crohn hastalığı çekiyor. Bu hastalığa, iltihaplanmaya katkıda bulunan yapışkan invaziv E. coli adı verilen bağırsakta belirli bakteri türlerinin aşırı büyümesi neden oluyor.

Bağırsak Hastalığının Sonuçları

Araştırmacılar, inflamatuar bağırsak hastalığı olan hastalarda Cyld adlı bir genin sıklıkla mutasyona uğradığını bulmuşlardır. İnflamatuar bağırsak hastalığı, kolon astarının iltihaplandığı kronik bir durumdur.

Bu iltihap ağrıya ve sık sık tuvalete gitme dürtüsüne neden olur. Ayrıca kan kaybına ve demir eksikliğine de yol açabilir. Bazı durumlarda, enfeksiyon olmadığında bile semptomlar devam eder. Neyse ki, iltihaplı bağırsak hastalığı olan çoğu insan sağlıklı yaşam sürmeye devam ediyor. İlaçlar ve yaşam tarzı değişiklikleri belirtileri baskılamak için yeterli olur. Colidur kullananlar yorumlar konusuna değinecek olursak;

Colidur Kullananlar Yorumları

  • Yorum 1: “Calidur kullanıyorum ama yan etkilerini gördüm, daha sık tuvalete gidiyorum ve baş ağrılarım arttı”
  • Yorum 2: “ Calidur bende nefes darlığı yapıyor”
  • Yorum 3: “Bu ilaç bende burun tıkanıklığı etkisi yaptı bunun dışında karnımdaki gazı büyük oranda aldı”
  • Yorum 4: “ Colidur ilacı bende soğuk tere neden oluyor ama genel olarak şikayetlerimi hafifletti diyebilirim”
  • Yorum 5: “ İshal ve karın ağrısı sorunumu gideren ve 45 liraya aldığım bir ilaçtır”

Şeklinde olmaktadır.

Colidur kullananlar yorumları; Bu ilacı kullanan hastaların büyük oranda olumlu yorumları bulunmaktadır. Ancak ilaç kesinlikle doktor tarafından reçete edilmelidir. Kendi kafasına göre ilaç alanlar daima daha kötü komplikasyonlara kapı açar. Bağırsak iltihabı kaynaklı karın ağrısı ve ishalden şikayet edenler, gaz sorunu olanlar Colidur kullanmaktadır. Bağırsak sendromu ilacının yan etkileri; her insanda farklı olmaktadır. Karaciğer böbrek fonksiyonlarına dikkat ederek ilaç almak sizi büyük hastalıklardan korumamaktadır.

Colidur İshal Yapar Mı

Colidur ilacının Prospektüsünü kontrol edecek olursak, orada en sık görülen yan etkilerden biri ishaldir. Ayrıca ilacı alırken bağırsak hareketlerinizde kısa süreli rahatsızlıklar yaşayabilirsiniz. Yani Colidur ishal yapma yan etkisine sahiptir ve İlaci kullandığınız süre boyunca tuvalet alışkanlığınızda bozukluklar oluşabilir.

Colidur Reçetesiz Alınır Mı

Colidur, gastrointestinal hastalıkları tedavi etmek için kullanılan bir antibiyotiktir. Eczanede beyaz bir reçete ile satılmaktadır. Aile hekiminiz bu İlaci reçete edebilir. Ancak antibiyotik sınıfındaki bu antibiyotiği reçetesiz satın almak mümkün değildir.

5/5 - (1 vote)

Gncbilgi Editör

Teknoloji uzmanı, Blogger!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu