Sağlık

Zyrtec Fiyatı 2023 (Alerji Hapı)

Zyrtec Alerji Hapı Nedir?, Zyrtec Tablet Fiyat

Zyrtec Fiyatı 2023; alerjik rinit ve nedeni bilinmeyen kurdeşenlerin tedavisinde kullanılan etkili bir ilaçtır. İlacın aktif maddesi setirizin hidroklorür’dür. Zyrtec Alerji Hapı Ne İşe Yarar?; Deride şişlik, kızarıklık, kızarıklık ve kaşıntı, göz yaşarması, burun akıntısı; gibi belirtilere neden olan histamin denilen kimyasalın vücuttaki etkilerini azaltan ve engelleyen bir antihistaminiktir.

Özellikle üst solunum yollarını etkileyen alerjik reaksiyonların tedavisi için kullanılan Zyrtec Fiyatı 2023 oldukça merak edilmektedir. Zyrtec 10 mg 20 tablet eczanelerde 55.52 TL‘den satılmaktadır. Bir doktor tarafından reçete edildiğinde, bir kısmı devlet tarafından ödenen bir ilaçtır.

Burun akıntısı, hapşırma, gözlerde sulanma, kaşıntı gibi alerjik rinit semptomlarını hafifleten Zyrtec Alerji Hapı Ne İşe Yarar?, Nedir, fiyatı nedir?, kullananların yorumları gibi merak edilen tüm soruların cevapları bu yazımızda yer almaktadır.

Güncel Fiyat:55.52 TL
Barkod:8699624090041
Reçete Durumu:Normal Reçeteli bir ilaçtır.
Ambalaj Miktarı:10 mg 20 film tablet
Fiyat Güncelleme Tarihi:01.01.2023
Zyrtec Fiyatı 2023

Zyrtec Alerji Hapı Nedir?

Bu ilaç, çentik çizgisi ve Y-Y logosu bulunan beyaz, dikdörtgen, film kaplı tabletler şeklinde satılmaktadır. Her paket 20 tablet içermektedir. Zyrtec, alerjik nezle ve kurdeşen tedavisinde kullanılan bir ilaçtır.

Zyrtec Alerji Hapi Nedir
Zyrtec Alerji Hapi Nedir

Zyrtec Ne İlacı?

Özetle alerji ilacı doğru olur. Alerjik nezle, mevsimsel alerjik nezle (saman nezlesi), alerjik hapşırma, sulu göz, burun kaşıntısı ve kronik kurdeşen tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Tablet formundadır ve su ile ağızdan kullanılır.

Zyrtec Alerji Hapı Ne İşe Yarar?

Bu ilacın uygulama alanları ve Alerji Hapının ne işe yaradığını aşağıdaki yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Zyrtec Alerji Hapı, antihistaminikler adı verilen bir ilaç grubuna aittir. Saman nezlesi, konjonktivit ve bazı cilt reaksiyonlarının yanı sıra; ısırma ve sokma reaksiyonları gibi çeşitli alerjik durumların tedavisinde kullanılmaktadır. Göz sulanması, burun akıntısı, hapşırma ve kaşıntıyı giderir. 

 • Vücutta doğal bir kimyasal olan histaminin neden olduğu ödem, kızarıklık, sıcaklık, kaşıntı, gözlerde sulanma, burun akıntısı gibi alerjik durumları ortadan kaldırır.
 • Mevsimsel alerjik rinit (saman nezlesi) ile ortaya çıkan burun kaşıntısı, hapşırma, gözlerde yaşarma, geniş akıntı, burun tıkanıklığı ve gözlerde kaşıntı problemlerini ortadan kaldırır.
 • Kurdeşen (ürtiker) ve buna bağlı kaşıntı, şişme ve kızarıklığı tedavi eder.
 • Ayrıca çeşitli alerjik hastalıkların tedavisinde de kullanılmaktadır.
 • Mesleki alerjik nezle ile oluşan gözyaşı, burun ve boğazda kaşıntı, hapşırma, burun akıntısı, burun tıkanıklığı, öksürük gibi rahatsızlıkları ortadan kaldırır.

Zyrtec Fiyatı 2022

Şubat 2022 itibariyle Zyrtec 10 mg 20 film tabletlerin eczane satış fiyatı ortalama 23,17 TL civarındadır. Sitemizde yer alan ilaç fiyatları, belirli döviz kurları nedeniyle yıl boyunca dalgalanmaktadır. Bu ilacı satın alırken bunu göz önünde bulundurun.

Zyrtec Tablet Nasıl Kullanılır?

Belirtilen bu ilacı tam olarak doktorunuzun size söylediği şekilde kullanmalısınız. Tedaviniz sırasında lütfen doktorunuzun talimatlarına uyunuz. Yanlış veya tavsiye edilenden fazla kullanılırsa hastalığınızı iyileştirmez, aksine sağlığınıza ciddi zararlar verir.

Zyrtec Tablet kullanma talimati
Zyrtec Tablet kullanma talimati
 • İlacınızın her dozunu bir bardak su ile içiniz.
 • Tercihen öğünlerle birlikte veya öğün aralarında alınabilir.
 • Akşam yemeğinden sonra alınması tavsiye edilmektedir.
 • 6 yaşından büyük çocuklar ve yetişkinler için önerilen günlük doz: günde bir kez yarım veya bir tablet.

İhtiyacınız olan doz, ne için aldığınıza bağlı olarak değişir. Bu ilaç genellikle akşamları alınır, ancak nasıl alacağınız konusunda doktorunuzun talimatlarına uyun.

Zyrtec Tableti Kimler Kullanmamalı?

Öncelikli olarak; ilacın etken maddesine alerjiniz varsa, bu ilacın kullanılması önerilmez.

 • Bu ilaca alerjisi olanlar
 • Şiddetli böbrek yetmezliği olan kişilerde
 • 6 yaşın altındaki kişilerde
 • Hamile olan kişilerde

Zyrtec Tablet Fiyat 2023

10 mg 20 tablet eczanelerde 55.52 TL‘den satılmaktadır. Satın alırken açılmamış ambalajına ve son kullanma tarihine dikkat edilerek ilaç alınmalıdır.

Zyrtec Tablet Günde Kaç Kere Kullanılır?

İhtiyacınız olan doz, ne için aldığınıza bağlı olarak değişebilir. Bu ilacı günde kaç kez kullanacağınız veya nasıl alacağınız konusunda doktorunuzun talimatlarına uyunuz.

Önerilen doz kullanımı;

 • 6-12 yaş arası çocuklar: Günde iki kez 5 mg (günde iki kez 1/2 tablet)
 • 12 yaşından büyük ergenler ve yetişkinler: Günde bir kez 10 mg (1 tablet) uygulanır.

Zyrtec Tablet Reçetesiz Alınır Mı?

Bu ilacı eczanelerden reçetesiz olarakta satın alabilirsiniz. Fakat reçete edildiği takdirde devlet tarafından ödenen bir tablettir. Bu ilaç kulaktan kulağa ve tavsiyeye dayalı olarak kullanılmamalıdır, aksi takdirde hastalığınız iyileşmez, aksine sağlığınıza ciddi zararlar verir.

5/5 - (1 vote)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu