Sağlık

Anestol Krem Vajinaya Sürülür Mü?

Anestol  krem çok etkili bir lokal anestezi kremidir. Bu krem hakkında en çok merak edilen konulardan biri olan; Anestol Krem Vajinaya Sürülür mü? hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Anestol pomad vajina kaşıntısına iyi gelir mi, Anestol pomad cinsel ilişkide nasıl kullanılır gibi merak edilen soruların cevapları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Anestol pomad krem çok etkili bir lokal anestezik kremdir. Genel olarak ağrıya neden olan sorunlarda ağrının geçici olarak hissedilmemesini sağlar. Bu kremin iyileştirici etkisi olan bir krem ​​değildir. Anestol krem, mukozanın ve cildin yüzeysel yanıkları, kaşıntı, anüste ağrı, dudaklarda, meme uçlarında ağrı ve çatlama, soluk borusuna tüp yerleştirilmesi gibi işlemlerde kullanılmaktadır. Kremi kullanmadan önce doktorunuza danışmanız ve doktorun önerdiği miktarda kullanmanız tavsiye edilmektedir.

Anestol Krem Nedir? Kısaca Hakkında Bilgi

İçerdiği etken madde lidokain ile vücuttaki sinir sinyallerini bloke eden Anestol, mukozalarda ve deride geçici uyuşma ve his kaybına neden olur. 30 gramlık alüminyum tüplerde satılan kremi eczanelerde rahatlıkla satın alabilirsiniz.

Anestol Krem Vajina
Anestol Krem Vajina

Lokal anestezik etkisi olduğu için ağda veya kulak delme sırasında kullanılması tavsiye edilir. Tıp uzmanları tarafından çeşitli amaçlarla reçete edilen krem, propilparaben, metilparaben, polietilen glikol 1500 ve propilen glikol içermektedir.

Anestol Krem Vajinaya Sürülür Mü?

Anestol pomad krem, bir çeşit uyuşturma etkisine sahip bir kremdir. Yani ağrının hissedildiği noktaya uygulanır ve o bölgede geçici olarak uyuşukluk sağlar.

Bu krem ​​uygulanan bölgeyi iyileştirmez. Çok etkili bir kremdir, aşırı kullanımı önerilmez. Özellikle kadınlarda İlk cinsel ilişkide zorluk ve ağrı çekmemek için tercih edilmektedir. Günde 2-3 defa ihtiyaca göre kullanılmaktadır.

  • Cinsel ilişki sırasında ağrıyı gidermek için vajinanın etrafına sürülebilir. Ancak asla vajina içinde kullanılmamalıdır.

Anestol Krem Kullanım Alanlarına Gelecek Olursak

  • Cinsel ilişki sırasında ağrıyı gidermek için kullanılmaktadır.
  • Dövme yaparken ağrıyı önlemek için kullanılmaktadır.
  • Ağda sonrası ağrıyı gidermek için kullanılmaktadır.
  • Deri yüzeyi hasarının ağrısını gidermek için kullanılmaktadır.
  • Lazer epilasyon sonrası ağrıyı gidermek için kullanılmaktadır.

Anestol Krem Vajinaya Zararlı Mı?

Anestol krem ​​de üst kısımda belirttiğimiz birçok sebepten dolayı vajinaya uygulanabilir. Kesinlikle vajina içinde kullanılmamalıdır, vajina çevresinde kullanılır. Elbette Anestol Kremin de diğer kremler gibi yan etkileri vardır. Doz aşımı veya alerjik reaksiyon durumunda derhal doktora bilgi verilmelidir.

Anestol Pomad Vajina Kaşıntısına İyi Gelir mi?

Anestol Pomad, kaşıntıyı gidermek için bir krem ​​değildir. Anestol Pomad topikal bir uyuşturma kremidir. Vajina vücudun diğer bölgelerine göre hassas olduğu için her krem o bölgede ​​uygulanmamalıdır. Uzman bir doktor kontrolünde bilgi alarak kullanılmalıdır.

Anestol Krem Makata Sürülür mu?

Anestol merhem, anüs çevresindeki anal fissür adı verilen çok küçük yırtıklardaki ağrıyı gidermek için kullanılır. Ancak bu bir tedavi yöntemi değil, geçici bir ağrı kesici yöntemidir.

Bu küçük yırtıklar veya çatlaklar, oturduğunuzda ve yürürken çok fazla acıya neden olabilir. Doktorunuz bu kremi sizin için geçici olarak önerebilir. Makatın çevresine çok az miktarda uygulanabilir. (İç kısmına kesinlikle uygulanmamalıdır.)

Anestol Pomad Cinsel İlişkide Nasıl Kullanılır?

Anestol Pomad cinsel ilişkiden önce kullanılabilir. İlişki sırasında ağrı yaşayanlar ve özellikle ilk geceden korkanlar vajina çevresine nohut büyüklüğünde krem ​​sürebilirler. Kremin vajina içine sürülmemesi tavsiye edilir.

Anestol Pomad Geciktirici

Uyuşturucu özelliği olan Anestol Pomad, ciltteki ağrı ve sızıları giderdiği için doktor tarafından reçete edilebilir. Tedavi amaçlı kullanılabilse de erken boşalmayı önlemek için de kullanılabilir. Etki süresi ilacı kullandıktan 5-10 dakika sonra görülecektir. İlaç 2-3 saat sürer.

Erken boşalma sorunu yaşayan kişiler, söz konusu ilacı kullanmadan önce bir üroloğa danışmalıdır. Anestol pomad kullananlar bu kremden memnun kaldıklarını söylüyorlar.

Anestol Krem Nereye Sürülür?

Anestol krem, mukozanın ve cildin yüzeysel yanıkları, kaşıntı, anüste ağrı, dudaklarda, meme uçlarında ağrı ve çatlama, soluk borusuna tüp yerleştirilmesi gibi işlemlerde kullanılmaktadır.

Anestol Krem Kaç Dakika Sonra Etki Eder?

Kremi kullanmadan önce bölgenin temiz olduğundan emin olun. Ardından kremi bölgeye sürün ve iyice ovalayın. Etkisini 5 dakika içinde gösterir. 2 veya 3 saat etkisini sürdüren bu kremi kullandıktan sonra titreme, baş dönmesi, kaşıntı, kızarıklık, tahriş ve görme bulanıklığı yaşarsanız mutlaka bir hastanenin acil servisine başvurunuz.

Kaynak : https://www.ilacbu.com/anestol-krem-vajinaya-surulur-mu/

GNC Bilgi

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu