Sağlık

Contractubex Krem Nedir, Ne İşe Yarar? Aile Hekimi Yazabilir Mi 2024

Contractubex Krem Bir Çok farklı cilt hastalıkların iyileştirilmesinde veya cilt sorunlarının giderilmesinde yardımcı olmak amacıyla kullanılmaktadır. Cilt Problemleri ile ilgili problemi olan kişilere genelde Hekimler Tarafından kullanılması önerilen bir kremdir. Cildinizdeki yıllardır geçmek bilmeyen yaralar, ameliyat izlerinde de etkili olduğu bilinmektedir. Peki Contractubex Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Kullananlar Ne dedi? 2023 Fiyati, bu yazımızda bu tarz soruların cevaplarını size aktarmaya çalışacağız.

Contractubex Krem Nedir?

Krem halinde kullanılabilen, cildinizde sivilce, vücutta oluşan çatlaklar, cildinizde veya vücudunuzda bulunan yanık veya ameliyat izi gibi izlerin çabuk iyileşmesini sağlamak için oldukça faydalı olduğu düşünülen bir kremdir. Doktorlar tarafından önerilen bir kremdir. En büyük etkisi hücrelerin yenilenmesini sağlaması ve hızlı bir iyileşme süreci sağlamasıdır. Krem en iyi iz geçiren krem olduğu kullananlar tarafından belirtilmiştir. Bu krem sivilce, vücutta oluşan çatlaklar, yanık veya ameliyat izi gibi izlerin daha çabuk iyileşmesini sağlamak için oldukça başarılı bir kremdir.

Contractubex Nedir?

Contractubex Ne İşe Yarar?

Kendi alanında kullanıcılar ve hekimler tarafından çok tercih edilen etkili bir krem jeldir. Vücudumuzda bulunan yaraların ve ölü dokunun yenilenmesi iyileşmesini kısa bir sürede iyileşmesini sağlanıyor.

 • Contractubex jel, vücudumuzda var olan bu kusurları kolayca ortadan kaldırılabilir.
 • Genelde ameliyat sonrasında oluşan vücudunuzda oluşan kalıcı izleri ya da vücudunuzdaki ağır yaralanmanın etkisi olan  izleri gidermeye yarayan etkili bir kremdir.
 • Hamilelerin korkulu rüyası olan çatlakları da etkilidir. Ve genelde tercih edilmektedir.
 • Cildinizde oluşan derinleşmiş akne izlerini yok etmeye yardımcı olan bir kremdir.
 • Cildinizde Ameliyat ile alınan ben lekelerinin izlerinin kaybolmasını sağlar.

Contractubex Etken Maddeleri

Bu etken maddeleri extractum cepae, heparin sodyum ve allantoin adlı maddelerdir.

Contractubex Nasıl Kullanılır?

 Nasıl Kullanıldığına gelince ilk olarak Hekiminizin direktiflerine tamamen uyunuz. Bu Tarz Kremlerin genelde işe yaramadı diye belirttiği durumlar bir çok kişinin yanlış kullanımından kaynaklı bir durum olduğu belirtilmiştir.

Yara, Yanık, Kesik, Çatlak, Çizik, Ameliyat İzlerinde Contractubex Krem Kullanımı

 • İlk olarak sorunlu bölge temizlenir ve kurulanır.
 • Vücudumuzda bulunan Sorunlu bölge ve çevresine parmak masajıyla bu krem sürülür.
 • Günde 2 defa kullanılmalıdır, çok derin izler için ise doktorunuzun kontrolünde günde 4 kere belirli zaman aralıklarıyla kullanılmalıdır.
 • Açık yaralarda kesinlikle kullanmayın, yara iyileşince kullanmaya başlayın.

Contractubex Krem Sivilceler için Kullanımı

Hekiminizin Direktiflerine Tamamen Uyunuz

Contractubex gün içerisinde 4 defa sorunlu olan bölgeye uygulanması ve aynı şekilde bir miktar kremin sorunlu bölgeye yedirilmeden tabaka kalacak şekilde bırakılması gerekmektedir. Özellikle geceleri yatmadan önce cildi temizleyerek bir kere uygulamanız yeterli olacaktır. Fazla kullanmak yan etkileri açısından sakıncalı olabilmektedir. Gerekirse bir uzman hekime görünerek; önerisine göre kullanmanız sağlıklı olacaktır.

Contractubex Yan Etkileri Nelerdir?

 • Hafif kaşıntı
 • Hafif sürülen bölgede ateş hissi
 • Yüzde, dilde ,boğazda şişme Ciltte yanma ve ciltte gerginlik hissi
 • Kızarıklık oluşması

Contractubex Krem Fiyatı 2024

Tüm Eczanelerden rahatlıkla satın alabilirsiniz Bu kremi kullanmaya karar verdiğinizde mutlaka doktorunuza danışmanız gerekmektedir.

Eczanelerde Contractubex 2024 yılı Satış Fiyatı ( KDV Dahil ) 665.19 TL olduğu belirtilmiştir.

Contractubex Muadili Kremler

Contractubex Krem Muadili ( Eşdeğeri) olarak bir çok ilaç bulunmaktadır kremler arasında doktorların en çok tavsiyede ettiği krem  Contractubex dir.  kullanıcı yorumlarına bakıldığı zamanda muadilleri arasında en başarılı kremler arasında bulunuyor Contractubex Muadili nelerdir, Barıcus jel 100 gr, Hepa Tubex 120 gr jel 1 TUP, Noskar jel

Contractubex Kullananlar & Kullanıcı Yorumları

Contractubex Krem Kullananlar Kullanıcı Yorumları sizler için ölçüt olmamalıdır. İlaç kullanımı ve neticeleri kişiden kişiye farklılıklar gösterebilmektedir. Kullananlar ne diyorsa desin ne olursa olsun doktorunuza danışmadan kullanım yapmayınız. Doktorunuzun tavsiyelerine uyunuz.

Contractubex Kullananlar

Kullananların yorumlarını araştırdık. Genelde uzun süreli kullanımda başarı gösterdiğini Contractubex krem kullananlar belirtmiştir. Ayrıca Çocuklardaki yanık kullanımı için çok etkili olduğu kullanıcılar tarafından belirtilmiştir.

Contractubex Kullanıcı Yorumları

Doktorun tavsiyesi üzerine ben sürekli olarak kullandım benim ayağımda yanık vardı neredeyse tamamen yanık yok olacak şekilde geçirdi

Vücuttaki çatlaklar için kullanan var mı ? İşe yarıyor mu ?

Kısa sürede Kullanımına karar verilmemesi ve uzun süreli kullanımlarda daha fazla etkisi göreceksiniz.

Sivilce izlerini geçirmek için de kullanılan ve inanılmaz derecede başarılı bir krem. Dalın bebe şampuanı gibi güzel koktuğunu düşündüğüm jel.

Contractubex Kullananlar Sivilce

Krem yorumlarına baktığımız zaman uzun süreleri kullanımlarda sivilce lekelerine etkili olduğu belirtilmiştir.

Contractubex Krem Günde Ne Kadar Kullanılmalıdır?

Krem günde iki kez kullanılabilir. Daha detaylı kullanım için doktorunuza danışmanızı öneririz.

Contractubex Çatlaklara İyi Gelir mi?

Evet, Contractubex krem çatlak tedavisinde kullananların kullanıcı yorumlarını araştırdığımız zaman kullanıcılar etkili olduğunu belirtmişlerdir. Kremi çatlak tedavisinde kullanabilirsiniz. Kullanmadan Önce doktorunuza danışınız gerekmektedir. Doktor bilgisi  olmadan kullanılmamalıdır.

Contractubex Fiyat SSK Karşılıyor Mu?

Hayır, Contractubex kremi ücretini ödeyerek tüm eczanelerden satın alabilirsiniz.

Contractubex Jilet İzi Geçirir mi?

Uzun süreli kullanımda Contractubex Jilet İzi geçirme de etkisi kullananlar tarafından olduğu belirtilmiştir. Kullanmadan Önce Doktorunuza Danışmanızı Öneririz.

Yanık İzini Hangi Krem Geçirir? Contractubex Etkilimi?

Contractubex krem halinde kullanılabilen, Cildinizde sivilce, vücutta oluşan çatlaklar, cildinizde veya vücudunuzda bulunan  yanık veya ameliyat izi gibi izlerin çabuk iyileşmesini sağlamak için oldukça faydalı olduğu düşünülen bir kremdir

Contractubex Fiyat 2024 Ssk Karşılıyor Mu?

Bu Cildiye Doktoru tarafından yazılmaktadır. Fakat Ssk Ödemesi kapsamı dışında kalmaktadır.  Bu İlacı Doktorunuza yazdırsanız daha paranızla almanız gerekmektedir.

Contractubex Reçeteli Fiyatı Ne Kadar?

Bir çok cilt uzmanı tarafından tavsiye edilen krem. Güncel olarak satılan reçete fiyatı 665.19 TL dir.

Contractubex Krem Nereden Satın Alınır?

Bu kremi tüm Eczanelerden bulup satın alabilirsiniz. Contractubex Kremi satın almak için 665.19 TL gibi bir ücret ödemeniz gerekmektedir.

Contractubex Kremi Aile Hekimi Yazabilir Mı?

Bu Kremi Yazdırmak için mutlaka Hastanede bir cildiye uzmanına yazdırmanız gerekmektedir. Maalesef bu ilacı Aile hekimleri yazamaz. Ayrıca Bu kremi hastanedeki cildiye uzmanın gerekli duyması durumunda kullanılması gerekmektedir.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu