Sağlık

Baticonol (Batikon ) Antiseptik Ne İşe Yarar? Batikon Faydaları Nelerdir

Batikon Antiseptik Ne İşe Yarar? Batikon faydaları nelerdir, Batikon Hangi Alanlarda Kullanılır, Batikonun Cilde Faydaları Nelerdir, Batikon nun Muadili Nedir?

Batikon Antiseptik Nedir?

Vücudumuzdaki enfeksiyonu önlemek amacıyla cilde veya mukoza tabakasına uygulanan antimikrobiyal kimyasallardır Antiseptik Bir solüsyondur. Günümüzde hem medikal ortamlarda hem de günlük hayatta sıkça kullanılabilmektedir. Mikropların üremesini, Çoğalmasını ve yayılmasını engelleyen antiseptikler, mikroorganizmalar üzerinde ölümcül etkisi olan dezenfektanlar ile karıştırılmamalıdır.

Bir çok yerde  kullanım şekli olan antiseptikler, solüsyon, jel ya da krem olarak üretilebilmektedir. Batikon(Baticonol ) , alkol ve oksijenli su, en çok  kullanılan antiseptiklerdir; özellikle Jinekolojik , Ameliyat ve ilk yardım girişimlerinin vazgeçilmez parçalarından bir tanesidir.

batikon nedir ne ise yarar

Baticonol ( Batikon) Fiyatı Ne Kadar?

Batikon Baticonol Antiseptik Çözeltinin birçok alışveriş sitesinde satışı mevcuttur  ve her alışveriş sitesinin fiyatları değişmektedir aşağıda belirttiğim gibi ayni Baticonol ( Batikon) Fiyatı  bir alışveriş sitesinde 23.99 tl iken digerinde 34.99 tl fiyat konusunda bir araştırmanızı tavsiye ederiz. Batikon fiyat olarak daha uygunlarınızda bulabilirsiniz.

Eczanelerde Batikonun Fiyati  50 ML olarak  fiyatı  5.49 liraya satılmaktadır.

Aqua Batikon Baticonol Antiseptik Çözelti 1000 ml Aqua Fiyati   23,99 TL

Aqua Batikon Baticonol Antiseptik Çözelti 1000 Ml (1 Lt) 35.99 TL arası değişmektedir

Batikonun Muadili Nedir?

Batikon Benzeri  Görevleri Yapan  Krem Isosol , Batikonun muadili kullanılmaktadır.

ISOSOL nedir ve ne için kullanılır?

ısosol krem nedir nerde kullanılır
ısosol krem nedir nerde kullanılır

Yaralar, yanıklar, cilt kesintileri ve gerilmeler, cilt enfeksiyonları ve süper dermatoz, dekübitus, ülser tedavisinde kullanılır.

Yaraya Veya Hasta bölgeye günde birkaç defa uygulanır.

Batikon İçeriği

Batikon (Baticonol) içeriği  veya  Yardımcı maddelerinin adi ve miktarı (%-a/h): Etil alkol (CAS 64-17-5) %8, %1.6 Gliserin, %0.072 Mentol,%0.14 Sodyum hidroksit, %0.46 Sodyum asit fosfat, %79 Deiyonize su

Batikon Nedir Ne İçin Kullanılır?

Batikonun Bir Çok kullanım alanına sahip olan Batikonun kullanım alanları Hastanelerde Ameliyat Öncesi Ve Sonrası  en çok tercih edilen antiseptik solüsyondur. Batikon Özellikle Küçük yaralarda, Küçük çiziklerde, Vücudumuzda kesik yerlerde ve    ilk yardım sırasında kullanılır. Bunun yanında Yara Pansumanlarında jinekolojik müdahalelerde, cerrahi işlemler sırasında cilt ve mukozanın dezenfekte edilmesi için de kullanılır. Hastane kokusu” olarak zihnimize kazınmış kokunun kaynağı olan antiseptik solüsyon.

Batikon Cilde Faydalımı ?

Yüze sürülmemesi gereken dezenfektandır. Batikon Sivilce yapan zararlı mikroorganizmaları öldürüyor olabilir, ama yararlıları da öldürür ve derinin en önemli savunma sistemi olan florasını bozar O yüzden Batikon Sivilce tedavisinde Kullanılması Zararlıdır, ayrıca uzun süre kullanıldığında vücutta iyot birikimine neden olur ve bu da tiroit krizine, bazı tiroit kanserlerine neden olabilir

Tentürdiyot ile Batikon Farkı Nedir?

Tentürdiyot  Yaraları yakarken acıtırken Batikon tam tersi olarak Tentürdiyottan farkı acıtmamasıdır.

Puan Ver

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu