Baticonol (Batikon ) Antiseptik Ne İşe Yarar? Batikon Faydaları Nelerdir

Baticonol (Batikon ) Antiseptik Ne İşe Yarar? Batikon Faydaları NelerdirBaticonol (Batikon ) Antiseptik Ne İşe Yarar? Batikon Faydaları Nelerdir

Batikon Antiseptik Ne İşe Yarar? Batikon faydaları nelerdir, Batikon Hangi Alanlarda Kullanılır,Batikonun Cilde Faydaları Nelerdir,Batikon nun Muadili nedir?

batikon nedir ne ise yarar
batikon nedir ne ise yarar

Batikon Antiseptik Nedir?

Vucudumuzdaki enfeksiyonu önlemek amacıyla cilde veya mukoza tabakasına uygulanan antimikrobiyal kimyasallardır Antiseptik Bir solüyondur. Günümüzde hem medikal ortamlarda hem de günlük hayatta sıkça kulanıla bilmektedir. Mikropların üremesini,Çogalmasını ve yayılmasını engelleyen antiseptikler, mikroorganizmalar üzerinde ölümcül etkisi olan dezenfektanlar ile karıştırılmamalıdır. Bir çok yerde  kullanım şekli olan antiseptikler, solüsyon, jel ya da krem olarak üretilebilmektedir. Batikon(Baticonol ) , alkol ve oksijenli su, en çok  kullanılan antiseptiklerdir; özellikle Jenekolojik , Ameliyat ve ilk yardım girişimlerinin vazgeçilmez parçalarindan bir tanesidir.

Baticonol ( Batikon) Fiyatı

Batikon Baticonol Antiseptik Çözeltinin birçok alışveriş sitesinde satişi mevcuttur  ve her alışveriş sitesinin fiyatları değişmektedir asagidada belirttigim gibi ayni Baticonol ( Batikon) Fiyatı  bir alışveriş sitesinde 23.99 tl iken digerinde 34.99 tl fiyat konusunda bir araştırmanızı tavsiye ederiz. Batikon fiyat olarak daha uygunlarınıda bulabilirsiniz.

Eczanelerde Batikonun Fiyati   50 ML olarak  fiyatı  5.49 liraya satılmaktaidir.

Aqua Batikon Baticonol Antiseptik Çözelti 1000 ml Aqua fiyati   23,99 tl

Aqua Batikon Baticonol Antiseptik Çözelti 1000 Ml (1 Lt) 35.99 tl arası degişmektedir

Batikonun Muadili Nedir?

Batikon Benzeri  Görevleri Yapan  Krem Isosol , Batikonun muadili kullanılmaktadir.

  1. ISOSOL nedir ve ne için kullanılır?

ısosol krem nedir nerde kullanılır
ısosol krem nedir nerde kullanılır

Yaralar, yanıklar, cilt kesintileri ve gerilmeler, cilt enfeksiyonları ve süper dermatoz, dekübitus, ülsera tedavisinde kullanılır.

Yaraya Veya Hasta bölgeye günde birkaç defa uygulanır.

Batikon İçeriği

Batikon (Baticonol) içerigi  veya  Yardımcı maddelerinin adi ve miktarı (%-a/h): Etil alkol (CAS 64-17-5) %8, %1.6 Gliserin, %0.072 Mentol,%0.14 Sodyum hidroksit, %0.46 Sodyum asit fosfat, %79 Deiyonize su

 

Baticon Nedir ne İçin Kullanılır

Baticonun Bir Çok kullanım alanına sahip olan Batikonun kullanım alanları Hastanelerde Ameliyat Öncesi Ve Sonrasi  en çok tercih edilen antiseptik solüsyondur.Baticon Özellikle Küçük yaralarda,Kücük ciziklerde, Vucudumuzda kesik yerlerde ve    ilk yardım sırasında kullanılır. Bunun yanında Yara Pansumanlarında jinokolojik müdahalelerde, cerrahi işlemler sırasında cilt ve mukozanın dezenfekte edilmesi için de kullanılır.Hastane kokusu” olarak zihnimize kazınmış kokunun kaynağı olan antiseptik solüsyon.

Batikon cilde faydalımı ?

Yüze sürülmemesi gereken dezenfektandır.Batikon Sivilce yapan zararlı mikroorganizmaları öldürüyor olabilir, ama yararlıları da öldürür ve derinin en önemli savunma sistemi olan florasını bozar.o yüzden Batikon Sivilce tedavisinde Kullanılması Zararlidir, ayrıca uzun süre kullanıldığında vücutta iyot birikimine neden olur ve bu da tiroid krizine, bazı tiroid kanserlerine neden olabilir

Tentürdiyot ile batikon farkı Nedir

Tentürdiyot  Yaraları yakarken acıtırken Batikon tam tersi olarak Tentürdiyottan farkı acıtmamasıdır.

8 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir