Sağlık

Funit Kullananlar Yorumları – Yan Etkileri (Etkili Mantar İlaci)

Funit Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Funit kullananlar yorumları başlıklı yazımızda bu mantar ilacını kullananların deneyimlerine yer vereceğiz ancak öncesinde ilacı tanıyalım;

İlaç kapsül olarak satılan bu ilaç içeriğinde itrakonazol bulunmaktadır. Funit kapsül, vajina cilt, ağız, gözler, tırnaklar ya da iç organların mantar hastalıklarını tedavi etmede kullanılan bir ilaçtır. Bir diğer yazımız olan Reçetesiz En İyi Vajinal Mantar İlaç İsimleri yazımızı okuyabilirsiniz.

Funit Kullananlar Yorumları

 • “Bu ilacın kapsülünü kullanmaya başladıktan kısa bir süre sonra semptomlarımda belirgin bir iyileşme fark ettim. Kaşıntı, yanma ve tahriş gibi rahatsız edici belirtiler hızla azaldı. Bu ilaç benim için gerçekten etkili oldu ve hızlı bir şekilde rahatlama sağladı.”
 • “Funit kapsülü, vajinal mantar enfeksiyonunu tamamen ortadan kaldırmada etkili bir çözüm sunuyor. İlk kullanımdan itibaren semptomlarda azalma görülmesine rağmen, kapsülü tam bir tedavi süreci boyunca düzenli olarak kullandığımda enfeksiyonun nüks etmediğini gözlemledim. Uzun süreli etkisi beni memnun etti.”
 • “Mantar İlaci Funit kapsülü, doğal içerikleriyle dikkatimi çekti ve güvenli bir seçenek olduğunu düşündüm. Kullanırken herhangi bir yan etki veya tahriş yaşamadım. Kimyasal içermeyen formülü, vajinal sağlığıma zarar vermeden mantar enfeksiyonunu tedavi etmeme yardımcı oldu.”
 • “Funit kapsülünü kullanmak oldukça kolay ve rahattı. Küçük kapsülleri vajinaya yerleştirmek basit bir işlem ve herhangi bir acı veya rahatsızlık hissetmedim. Günlük rutinime kolayca entegre edebildim ve tedavi sürecini sorunsuz bir şekilde tamamladım.”
 • “Mantar enfeksiyonu yaşamak, özgüvenimi etkileyen bir durumdu. Ancak Funit kapsülü sayesinde semptomlardan kurtulup kendime olan güvenimi geri kazandım. Rahatsızlık verici belirtiler ortadan kalktıkça, kendimi daha rahat, rahat ve özgüvenli hissettim”

Funit Mantar İlacı Nasıl Kullanılır?

Funit Mantar Ilaci Nasil Kullanilir
2023 Funit Mantar Ilaci Nasil Kullanilir

Yemeklerden sonra ağız yolu ile alınmaktadır. İlacın içindeki etken maddeye alerjisi olanların ve hamile -emziren kadınların kullanmaması gerekiyor zira bu ilaç ağız yolu ile alındığı için kana geçer ve bebeğin bağlı olduğu plasenta kanalına da geçer. Dolayısıyla bu ilaç içeriği kana geçtiği için bebeğe de geçecektir. Aynı şekilde emzire annelerde de süt yolu ile bebeğe geçebilir. Bu yüzden hamile ve emziren kadınların Funit kullanması önerilmez.

Funit Fiyat 2024

İlaç Adı :Funit Mantar İlacı
Fiyatı :421.23 TL
Barkod:8699540180215
Funit Fiyat 2024

Funit Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Etkisi ortalama 2-3 gün içerisinde ortaya çıkacaktır.. Ayrıca Mantar sorununa karşı da düzenli kullanırsanız çok kısa süre sonra etkisini göreceksiniz. Doktorunuz ilacı ne zaman kesmeniz gerektiğini size söylemeden ilaç kullanımını bırakmayın.

Funit Yan Etkileri

Funit ilacının yan etkileri ilacın içeriğine, dozuna, kullanım süresine ve bireysel faktörlere bağlı olarak değişebilir. Herkes aynı ilaca farklı tepkiler verebilir. Bu nedenle, herhangi bir ilaç almadan önce doktorunuza danışmanız önemlidir. Bununla birlikte, yaygın olarak bildirilen yan etkiler şunlardır;

 • Baş ağrısı
 • Baş dönmesi
 • Mide bulantısı veya kusma
 • İshal veya kabızlık
 • İştah kaybı veya kilo değişiklikleri
 • Uyku sorunları veya uyku hali
 • Kas ağrıları veya eklem ağrıları
 • Cilt döküntüleri veya kaşıntı
 • Kan basıncında değişiklikler
 • İdrar yapma sorunları

Bunun yalnızca genel bilgi olduğunu ve her ilacın yan etkilerinin değişebileceğini unutmayın. Bu nedenle, herhangi bir ilaç alırken daima doktorunuzun talimatlarına uymanız ve olası yan etkilerin farkında olmanız önemlidir.

Funit Antibiyotik Mi?

Hayır. Funit antibiyotik değildir. Vajina, deri, ağız, göz, tırnak veya iç organların mantar hastalıklarını tedavi etmek için kullanılan antifungal yani mantar karşıtı bir ilaçtır.

Funit Kilo Aldırır Mı?

Hayır. Funit’in kilo alma gibi yan etkilerinin olmadığı bilinmektedir. İlacın kullanımına bağlı olarak, bazı kullanıcılar iştah açıcı bir etki yaşayabilir, ancak bu çok yaygın değildir.

Funit 100 mg Günde Kaç Kere Kullanılır?

Funit 100 mg’ın günlük kullanım sıklığı enfeksiyonun tipine ve şiddetine bağlıdır. Doktorunuz sizin için doğru olan tedavi dozunu ve süresini belirleyecektir. Genel olarak kullanımı aşağıdaki gibidir;

 • Vajinal mantar enfeksiyonu için: 3 gün boyunca günde iki kez 2 kapsül veya günde bir kez 2 kapsül.
 • Mantarlı cilt enfeksiyonları için: 7 gün boyunca günde bir kez 2 kapsül.
 • Tırnak mantarı enfeksiyonu için: 3 ay boyunca günde 2 defa 2 kapsül.
 • Ağız ve boğazdaki mantar enfeksiyonları için: 15 gün boyunca günde bir kez 2 kapsül.

Funit Kullananlar Yorumları yazımızın sonuna geldik. Eklemek istediğiniz sorularınız varsa yorum kısmından bize iletebilirsiniz. Ayrıca daha fazla yazı için gncbilgi.com linkine tıklayabilirsiniz.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu