ÇoçukSağlık

Rhinfant Burun Spreyi Nedir? Fiyat 2024, Kullananlar

Rhinfant Burun Spreyi Nedir? Rhinfant Fiyat 2024, Rhinfant Kullananlar, Açıldıktan sonra ne kadar kullanılır, burun spreyi açıldıktan sonra ne kadar kullanılır

Rhinfant Burun Spreyi Nedir? Rhinfant Fiyat 2024, Rhinfant Kullananlar, Açıldıktan sonra ne kadar kullanılır, burun spreyi açıldıktan sonra ne kadar kullanılır; Bundan önceki yazılarımızda sitemizin Sağlık kategorisinde farklı ilaçların; 2024 yılı fiyatı? ne için kullanıldığı gibi, hakkında en çok merak soruların cevaplarını sitemizde paylaşmıştık. Bu yazımızda ise; Rhinfant Burun Spreyi Nedir? Fiyat 2024? Kullananlar yorumlarından bahsedeceğiz.

Burun ve sinüslerde kan damarlarının daralmasını sağlayarak tıkanıklığı giderir; mevsimlere bağlı alerjik nezle veya soğuk algınlığına bağlı kısa süre içerisinde gelişen nezle ile ilgili burun tıkanıklıklarının giderilmesi için; Rhinfant Burun Spreyi kullanilmaktadir.

Rhinfant Burun Spreyi Nedir?

Bölgesel bir soğuk algınlığı ilacı olan Rhinfant sprey, Etken maddesi Oksimetazolin hidroklorür‘ dür. Oksimetazolin, kan damarlarını büzücü özelliğinden faydalanarak burun tıkanıklığının giderilmesini sağlamaktadır. Bu ilaç Kullanımı 2 yaş ve üzeri çocuklar içindir.

Ayrica ek olarak; etken maddenin bağışıklık sistemini düzenleyici, yangı giderici ve oksidasyonu engelleyici etkileri olduğu da gösterilmiştir. Rhinfant Sprey; beyaz renkli Yüksek yoğunluklu polietilen şişe, sprey pompası ve koruyucu kapak ile birlikte satılmaktadır. Görünümü ise; Berrak  ve Renksiz çözelti görünümündedir.

İçeriğinde bulunan yardımcı maddeler ise; sodyum hidroksit, hidrojen fosfat 12-hidrat, Benzil alkol, sodyum dihidrojen fosfat 2-hidrat, deiyonize su ve disodyum EDTA içermektedir.

Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Yukarı kısımda belirtilen İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmadan doktorunuza bildiriniz.

Rhinfant Sprey Nedir
Rhinfant Sprey Nedir
  • Göze Kaçmamasına dikkat edilmelidir. Eğer ki Göz ile temas eder bol su ile yıkanmalıdır.
  • 5 günden fazla kullanılmamalıdır.
  • Belirtilen bu spreyin uzun süreli kullanılması burun dokusunda hasara ve kronik burun tıkanıklığına neden olur. Eğer sorununuz devam eder ve iyileşme olmazsa doktorunuza bildirmeniz gerekmektedir.
  • 2 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır.
  • Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktor bilgisi olmadan kullanılmamalıdır.

Rhinfant Burun Spreyi Fiyat 2024

Normal reçeteli olarak sadece eczanelerde satılan Rhinfant spreyin 2024 yılı satış fiyatı; 65.73 TL’dir. Fakat belirtilen bu fiyata belli zaman aralıkları ile zam gelebilmektedir. Yani belirtilen fiyat zamanla farklılık göstermektedir.

Rhinfant Burun Spreyi Nasıl Kullanılır?

Uzman Hekiminiz bu ilacın kullanımı nasıl tavsiye ettiyse o şekilde kullanılması gerekmektedir. Bu spreyin kullanım süresi boyunca lütfen hekiminizin tavsiyelerine uyulması gerekmektedir.

Rhinfant kullanma talimati
Rhinfant kullanma talimati
  • 2 İle 6 yaş arası çocuklara günlük tavsiye edilen kullanım dozu; Her bir burun deliğine günde 1 veya 2 defa 1 püskürtme;
  • 6 yaşından büyük çocuklarda ise ; Her bir burun deliğine günde 1 veya 2 defa 2 şer püskürtme.

Son Kullanma Tarihi Geçmiş Burun Spreyi Kullanılır Mi?

Son kullanım tarihiyle uyumlu olarak kullanılmalıdır. Bu ilacı eczanelerden satın alırken son kullanma tarihi kontrol edilmedir. Kutu üstünde yazılı olan son kullanım tarihinden sonra Rhinfant Sprey kullanılmamalıdır. Rhinfant burun spreyi açıldıktan sonra ne kadar kullanılır; ilacı satın aldığınız eczacınıza yada doktorunuza danışmanızı tavsiye ediyoruz.

Rhinfant Burun Spreyi Bebeklerde Kullanılır Mı?

Bu  Sprey sadece 2 yaşından büyük çocuklarda doktor kontrolünde kullanılmalidir. 2 yaşın altındaki Bebeklerde kullanılmamalıdır.

Sitemizde Rhinfant Burun Spreyi Nedir? Fiyat 2024 prospektüsünde yer alan bilgiler yer almaktadır. Bu ilaç ile ilgili olarak beklenmeyen bir durum ile karşılaşmanız halinde hemen doktorunuza başvurmanız gerekmektedir. Ayrica İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu