Sağlık

Mucovit c Nedir, Ne İşe Yarar, Reçetesiz Alınır Mı, Fiyat 2024

Mucovit-c Ne İçin Kullanılır? Mucovit-c; 1200/400 mg 30 efervesan tablet,200 mg 30 efervesan tablet, 600 mg 20 efervesan tablet, 900/300 mg 30 efervesan tablet

Bu yazımızda; Mucovit c Nedir, Mucovit-c; 1200/400 mg 30 efervesan tablet,200 mg 30 efervesan tablet, 600 mg 20 efervesan tablet, 900/300 mg 30 efervesan tablet, Fiyat ne kadar, kullananların yorumlari gibi merak edilen soruların cevapları bu yazımızda yer almaktadır. Mucovit-Cdeki etken madde olarak; askorbik asit ve asetilsisteindir. Ayrıca bu ilacın yapısına C vitamini de dahildir.

Mucovit-c  İnsan vücudunun farklı bölgelerini yani akciğerler, boğaz, ağız gibi kaplayan yoğun şekildeki balgamı sökmek suretiyle kıvamını azaltıp, dışarıya atılmasını sağlamaktadır. Ayrıca yüksek dozda alınan parasetamol zehirlenmelerinde karaciğer yetmezliğini engel olan bir ilaçtır.

Mucovit-c Nedir?

Bu İlaç genel olarak Soğuk algınlığı, solunum yollarının iltihaplanması (bronşit), müzmin bronşit ve akciğer hastalıkları tedavisinde balgam oluşumunu azaltır. Oluşan balgamı yumuşatarak, öksürükle ile birlikte dışarı çıkmasını sağlamaktadır.

Mucovit c ilac bilgileri
Mucovit c ilac bilgileri

Genellikle sigara içenler tarafından kullanılan bir ilaçtır. Vücudun içinde toplanan balgamın sulandırarak çıkarılmasına yardım etmektedir. Genel olarak balgamın dışarı çıkarılması için Mucovit-C, öksürüğe yol açtığı gözlenmiştir. Bu durum gayet normaldir ve bir yan tesir olarak düşünülmemelidir.

Mucovit-C Etken Maddesi; askorbik asit ve asetilsisteindir içermektedir.

Yardımcı Maddeleri ise;

 • Peg 6000,
 • Povidon K-30,
 • Mono sodyum sitrat,
 • Sodyum hidrojen karbonat,
 • Limon aroması,
 • Sukraloz,
 • Sodyum klorür, dir.

Mucovit-C Ne İçin Kullanılır?

Mucovit-C, Akciğerler, boğaz, ağız gibi kaplayan yoğun şekildeki balgamın parçalanmasını ve öksürük ile dışarı çıkarılmasını sağlar. Genelde bu ilaç; Solunum yollarında iltihaplanma, soğuk algınlığı, akciğer problemleri ve kronik bronşit gibi durumlarda balgam çıkartıcı olarak kullanılmaktadır.

Mucovit-c Fiyat 2024

Genel olarak solunum yollarında oluşan rahatsızlıklarda kullanılan Mucovit-c fiyat olarak oldukça merak edilmektedir. Mucovit-c fiyat listesi aşağıdaki gibidir. Belirtilen bu bu fiyatlar her zaman güncel olmaya bilir. Sebep olarak fiyatlar sürekli güncellenmektedir.

Mucovit c Ne Icin Kullanilir
Mucovit c Ne Icin Kullanilir,,
 • MUCOVIT-C 900/300 mg 30 efervesan tablet fiyat; 291.00 ₺
 • MUCOVIT-C 600 mg 30 efervesan tablet fiyat; 185.54 ₺
 • MUCOVIT-C 1200/400 mg 30 efervesan tablet fiyat; 263.09 ₺

Yukarıda belirtilen Mucovit-c Fiyat her zaman güncelliğini korumamaktadır. En doğru fiyat bilgisini öğrenmek için eczanelere danışmanız gerekmektedir.

Mucovit-C Nasıl Kullanılır?

Öncelikle size bu ilacı reçete eden doktorunuzun veya Mucovit-C satın aldığınız eczanede belirtilen kullanma talimatına göre kullanmanız gereklidir. Tedavi boyunca lütfen hekiminizin talimatlarına uyulması gerekmektedir.

 1. Mucovit-C kullanımına gelince İlacın her dozunu bir bardak suda eritiniz ve bekletmeden içiniz.
 2. Yemeklerden sonra tok karnına kullanılması tavsiye edilmektedir.

Mucovit-C Yan Etkileri

Tüm İlaçlar gibi Mucovit-C inin içeriğinde yer alan maddelere karşı duyarlı olan kişilerde yan etkiler görülebilmektedir.  Bu sebepten dolayı Mucovit-C Yan Etkileri sorusu oldukça artırılmaktadır. Bu ilacın kullanımı sonrasında oluşabilecek olası bazı yan etkileri şunlardır;

 1. Ağızda iltihap oluşması,
 2. Bulantı ve istifra etme,
 3. Ateş yükselmesi,
 4. Baş ağrısı,

Mucovit-c Fiyat Ne Kadar?

Beyaz yuvarlak 10 ,20, 30 efervesan tabletlerde satışa sunulmaktadır. Mucovit-c satın almak isteyen kişilerin bu ilacı sadece eczanelerden alması tavsiye edilmektedir. Belirtilen fiyatları ise; Mucovit-c 900/300 mg 30 efervesan tablet fiyat; 291.00 ₺ 600 mg 30 efervesan tablet; 185.54 ₺, 1200/400 mg 30 efervesan tablet  263.09 ₺ dir.

GNC Bilgi

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu