Faydalı Bilgiler

En Hafif Sigara 2024 – (Sıralaması, Nikotini En Az)

En zararsız sigara markası

En Hafif Sigara Markaları 2024,Ucuz ve Hafif Sigara ; yılında da merak ediliyor. Gerek sigara gerek ise de alkol bağımlılığı günümüze baktığımız zaman en zararlı maddelerden ikisini meydana çıkartmaktadır. Alkol ve Sigara bağımlığından kurtulmanın pek çok yolu olduğunu söyleyebiliriz. Yeter ki bu durumdan kurtulmak isteyin ve bunun yanı sıra gayret gösterin.

En Hafif Sigara Markaları ve En Hafif Slim Sigara hangisi Kullanımı aslında günümüzde erkekler veya bayanlar en hafif sigara kullanmak gibi bir endişeye düşmemektedir. En hafif sigaralara bayan sigarası diyenler dahi olmuştur. Bayanlar için en hafif sigara ürünü arama filtresi durumuna gelmiştir.

En Hafif Sigara Markaları 2024

Hafif Sigara Markaları; Tüm zamlara, TV’de , Radyoda ve İnternette yayınlanan kamu spotlarına, rağmen Ülkemizde maalesef sigara tüketimi oldukça fazladır. Ülkemizde kişi başına sigara tüketimine göre ülkeler listesinde Ülkemiz dünyada 30. sırada yer almaktadır. Listenin İlk ve İkinci  sırasında ise Yunanistan, Slovenya  diye devam etmektedir.

Sigara
Sigara

Her ne kadar sağlık uzmanları sigaranın hafif yada en ağır sigara olmasının bir farkı olmadığını söylese de insanlar psikolojik olarak En Hafif Sigara Markasını içiyorum diyerek rahatlatmak istiyor.

Peki En Hafif Sigara Markaları ile En az sigarada nikotin hangisinde varmış bakalım;

En Hafif Sigara 2024

En hafif sigaralar, En Hafif Slim Sigara; içinde bulunan nikotin oranına göre belirlenmekte. İçerisinde bulunan nikotin oranına göre en hafif sigaralar;

İçimi Hafif Sigaralar

Hafif Sigara MarkasıNikotin Oranı
Parlamento One0.1 mg
Kent White Süper Light0.1 mg
Winston One (Beyaz) 0.1 mg
Davidoff Black0.1 mg
Chesterfield Grey 0.3 mg
Pall Mall Turuncu 0.4 mg
Marlboro Touch Soft Gri 0.4 mg
Winston Slender Grey 0.4 mg
Kent Gray 0.5 mg
Winston Grey 0,5 mg
Marlboro Blue Ices (Mentollu) 0,5 mg
Marlboro Red /Red Click 0.8 mg
Camel Soft / Siyah 0.8 mg
Winston Koyu Mavi 0.8 mg
Kent Blue0.8 mg
Batı Kırmızısı / Mavi0.8 mg
Pall Mall Red0.8 mg
Rothmans Blue 0.9 mg
Davidoff Burgundy0.9 mg
Parlamento Rezervi1 mg
İçimi Hafif Sigaralar

Yukarıdaki tabloya göre içimi en hafif sigara Parlament One 0.1 mg nikotin oranı bulunmaktadır. İçimi en ağır sigara ise Parlamento Rezervi 1 mg nikotin oranı bulunmaktadır.

Yukarıdaki belirtilen yazılar yalnızca bilgi amaçlı olup katiyen sigara kullanımı ve sigarayı tavsiye etmiyor. En hafif sigarada olsa Sigara sağlığa zararlıdır ve bir an önce bırakılması gerekli. Sigarayı Bırakmak için Sağlık Bakanlığı’nın Alo 171  sigarayı bırakma hattından yardım alabilirsin.

Sigarada Bulunan Nikotin, Zifir, Karbonmonoksit Nedir?

  • Nikotin; Nikotinin zehirli alkaloit olarak tanımlanmasına karşın satışı ve içimi serbesttir.
  • Zifir;  Sigara dumanını bir noktaya hızlıca üflediğinizde görebileceğiniz kara leke, is diyebiliriz.
  • Karbonmonoksit;  Oldukça zehirli bir gazdır. Çok zehirli tanımı bulunan bir gazı sigara içerken içimize çekiyoruz.
en hafif sigara
en hafif sigara

Bayanlar İçin En Hafif Sigara

Yukarıda belirtilen listeye göre En Hafif Sigara, yumuşak içimli sigara ; Parliament One ve Kent White Süper Light en hafif sigara markası olarak görünmektedir. Nikotin, zifir, ve Karbonmonoksit oranları en düşük sigaralar. Bütün oranları 0.1 mg nikotin ve 1 mg nikotin ’den oluşmakta.

Dünyanın En Hafif Sigara Markası

İçimi En hafif sigaralar, yumuşak içimli sigaralar mentollü sigaralardır.

  • Davidoff Black,
  • Marlboro Blue Ices,
  • Marlboro Touch Soft Grey vb. Bunlar hafif sigaralardır.

İçimi En ağır sigaralar

  • Lark Red,
  • Camel Soft/Black,
  • Camel Green,
  • Marlboro Red/Red Click’tir.

Parliament En Hafif Sigarası

Aşağıdaki tablolarda Parliament En Hafif Sigarası, Parliament En Ağır Sigarası nikotin ve diğer bileşenlere göre sıralamaları yapılmıştır.  Eklemek veya düzeltmek istediğiniz alanlar varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Parliament En Hafif SigarasıNikotinKarbonmonoksitKatran
Parliament One0.1 mg1 mg1 mg
Parliament Slim0.6 mg7 mg6 mg
Parliament Aqua Blue (Mentollu)0.7 mg8 mg9 mg
Parliament Night Blue0.7 mg10 mg10 mg
Parliament Reserve1 mg10 mg10 mg
Parliament En Hafif Sigarası

Sigaralar birçok aktif madde içerir. En ağır sigarayı ve en ağır sigara markasını bilmek için sigaradaki zift, nikotin ve karbon monoksit düzeylerinin bilinmesi gerekir. Sigaradaki bu maddelerin oranı ne kadar yüksek olursa, en ağır sigara o kadar az ise, en hafif sigaradır. Bu durumda Parliament En Hafif Sigarası, Parliament One dur , En Ağır sigarası ise Parliament Reserve dir.

En Hafif Marlboro Sigarası

Aşağıdaki tablolarda En Hafif Marlboro, En Ağır Marlboro sigarası nikotin ve diğer bileşenlere göre sıralamaları yapılmıştır.

 Marlboro En Hafif SigarasıNikotinKarbonmonoksitKatran
Marlboro Touch Soft Gri0.4 mg4 mg4 mg
Marlboro Touch Blue Mavi0.6 mg7 mg8 mg
Marlboro Blue Ices (Mentollu)0.5 mg8 mg9 mg
Marlboro Light0.6 mg8 mg9 mg
Marlboro Red ve Red Click0.8 mg10 mg10 mg
En Hafif Marlboro Sigarası

Sigaralar birçok aktif madde içerir. İçimi en hafif sigarayı ve içimi en ağır sigara markasını bilmek için sigaradaki zift, nikotin ve karbon monoksit düzeylerinin bilinmesi gerekir. Sigaradaki bu maddelerin oranı ne kadar yüksek olursa, en ağır sigara o kadar az ise, en hafif sigaradır. Bu durumda  Marlboro En Hafif Sigarası, Marlboro Touch Soft Gri , En Ağır sigarası ise Marlboro Red ve Red Click dir.

Kent Hafif Sigara

Kent Sigara bir Amerikan sigara markasıdır. Günümüzde ABD R.J. Reynolds Tobacco Company tarafından ve başka Ülkelerde ise British American Tobacco tarafından üretilmektedir. Marka adını Lorillard Tobacco Company’nin eski yöneticisi Herbert Kent’ten almıştır.

 Kent En Hafif SigarasıNikotinKarbonmonoksitKatran
Kent White Süper Light0.1 mg1 mg1 mg
Kent Gray0.5 mg6 mg8 mg
Kent Switch (Mentollu)0.6 mg9 mg9 mg
Kent D-Range Blue & Gray0.7 mg7 mg7 mg
Kent Blue0.8 mg9 mg10 mg
Kent Hafif Sigara

Sigaralar birçok aktif madde içerir. yumuşak içimli sigara, kadınlar için hafif sigara ve içimi en ağır sigara markasını bilmek için sigaradaki zift, nikotin ve karbon monoksit düzeylerinin bilinmesi gerekir. Sigaradaki bu maddelerin oranı ne kadar yüksek olursa, en ağır sigara o kadar az ise, en hafif sigaradır. Bu durumda Kent En Hafif Sigarası, Kent White Süper Light , En Ağır sigarası ise Kent Blue tır.

En Çok Tercih Edilen Sigara Hangisi?

2021 istatistiklerine göre Marlboro, 35 milyar dolarlık marka değeriyle dünyanın en değerli tütün markası olarak belirlendi. İstatistiklerde öne çıkan bir diğer sigara markası ise yaklaşık 7 milyar dolarlık marka değerine ulaşmayı başaran Pall Mall.

En Hafif Sigara Sıralaması

Parlamento One, Kent, Winston One (Beyaz), Davidoff Black, White Super Light bilinen nikotini en az ve en hafif sigaralardır. Bu sigaraların katran, nikotin ve karbon monoksit oranları en düşüktür.

Tadı En Hafif Sigaralar

Forumlarda ve sözlüklerde yapılan yorumlara göre başlangıç için hafif sigara en rahat ve içimi en hafif sigara markası Marlboro Light olarak belirtilmiştir. Bu konu hakkında eklemek veya düzeltmek istediğiniz alanlar varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

En Zararsız Sigara Markası

Öncelikle en hafif sigara olsa bile zarar vermeyen sigara yoktur. Tüm sigaralar son derece zararlıdır. Piyasada en hafif ve zarar olarak bilinen sigaralar; Parlamento One ve Kent, Winston One (Beyaz), Davidoff Black, White Super Light bilinen nikotini en az ve en hafif sigaralardır.

En Çok Satılan Sigaralar Hangisi?

Marlboro dünyanın en çok satan sigara markasıdır. ABD’de Philip Morris tarafından ve ABD dışında Philip Morris International tarafından üretilmektedir.

Türkiye’de En Çok İçilen Sigara Markası Hangisi?

Ülkemizde Winston ve Marlboro sigara markası kullanım açısından ilk sırada olduğu bilinmektedir. Winston fiyat- performans açısından diğer sigaralardan nispeten iyi bir sigara olduğu için daha çok içildiği belirtilmektedir.

Öncelikle En hafif sigarada olsa zarar vermeyen sigara yoktur. Bütün sigaralar fazlaca zararlıdır. Sigaranın içinde zehirli ve çok zehirli olarak sınıflandırılan maddeler yer almaktadır. Ayrıca Sağlığınız için nikotin oranı düşük bir sigara içmeniz çok büyük bir ayrım yaratmayacaktır.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu