Faydalı Bilgiler

Marlboro Sigaraları Nikotin Oranları – Marlboro Touch Blue Nikotin Oranı?

Marlboro Touch Blue Nikotin Oranı?, Marlboro Touch Blue eski paket

Marlboro Sigaraları Nikotin Oranı – Marlboro Touch Blue Nikotin Oranı?; Karbon monoksit, katran ve nikotin, sigaralarda bulunan zehirli kimyasallardır. Bu etkisinin yanı sıra bağımlılık yapan nikotin hücre yapısını mutasyona uğrattığı için oldukça kanserojen bir maddedir. Ayrıca yüksek tansiyon ve kalp krizi geçirme şansınızı 20 kat artırır. Marlboro Touch Blue sigaralardaki nikotin oranı düşük gibi görünse de kesinlikle zararsız değildir.

Daha önceki yazılarımızda; en hafif sigarada ve en ağır sigarada bulunan zehirli madde oranlarından bahsetmiştik. Bu yazımızda Marlboro Touch Blue içeriğindeki nikotin oranı zifir ve karbon monoksit oranlarından da bahsedeceğiz.

Marlboro Sigaraları Nikotin Oranı – Marlboro Touch Blue Nikotin  Karbonmonoksit ve Zifir Oranı?

Sigara denilince akla birçok farklı marka gelmektedir. Birçok marka sigara olmasına rağmen nikotin içeriğinde de farklılıklar vardır. Bazı düşük nikotinli sigaralar düşük zarar sınıfına girerken, bazı yüksek nikotinli sigaralar yüksek zarar sınıfına girer. Bu yazımızda Marlboro Touch Blue’nun nikotin oranı hakkında bilgi vereceğiz.

Marlboro Sigaralari Nikotin Oranlari
Marlboro Sigaraları Nikotin Oranları

Nikotin Nedir?

Tütün bitkilerinden elde edilen ve yapraklarından ekstrakte edilen renksiz bir madde olan nikotin, oksijenle reaksiyona girdiğinde sararır. Sigara içerken pamuğun bu sararmasının nedeni budur. Nikotin son derece tehlikeli bir maddedir ve damarlarda büzüşme, kalp ritim bozuklukları ve hızlı hücre ölümüne yol açar. Sigaradaki nikotin oranları ve en hafif sigara ve en ağır sigaralardan diğer yazımızda bahsetmiştik. .

Karbonmonoksit Nedir?

Karbon monoksit, sigara dumanında üretilen bir gazdır. karbon monoksit, sağlık yetkilileri tarafından
insanlarda önde gelen kardiyovasküler hastalıklar (kalp hastalığı) nedeni olarak belirtilmiştir.

Zifir Nedir?

Zifir, sigara dumanındaki partikül maddedir. Tek bir Kimyasal değil, binlerce sigara bileşeninin karışımıdır.
bu bir karışım. Zifir, bir filtredeki parçacıkların kanıtıdır ve ardından su ve nikotin çekilmesi ile laboratuvar koşulları altında ölçülmektedir.

Marlboro Touch Blue Nikotin Oranı?

Bir sigaranın nikotin içeriği ne kadar düşükse, o kadar az zararlıdır. Bu nedenle sigarayı bırakamayanların en azından nikotin oranı düşük sigaraları içmeleri daha uygun olacaktır. Marlboro Touch Blue Mavi Nikotin Oranı 0,6 mg7 mg. Diğer Marlboro sigaralarına kıyasla Soft Grey sigaralardan daha yüksek oranda kimyasal içerir.

Marlboro Touch Blue Nikotin Orani
Marlboro Touch Blue Nikotin Orani

Marlboro Nikotin Oranları 

Marlboro nikotin oranı nedir diye merak ediyorsanız size yol göstermesi için Marlboro sigaraları nikotin oranları aşağıda yer almaktadır.

Marlboro Touch Blue ( Mavi ) Nikotin Oranı
Sigara Adı Nikotin Oranı Zifir Oranı
Marlboro Touch Blue Mavi 0,6 mg 7 mg
Marlboro Red ve Red Click 0,8 mg 10 mg
Marlboro Mavi Buz (Mentollu) 0,5 mg 8 mg
Marlboro Touch Soft Grey 0,4 mg 4 mg
Marlboro sigaraları Nikotin Oranları 

Marlboro nikotini en fazla olan Marlboro Red ve Red Click. En az olan ise Marlboro Touch Soft Gri dir. Marlboro Touch Blue Mavi nikotin oranı 0.6 mg dir.

Nikotini En Az Olan Sigara Markaları

Sigara insan sağlığına en zararlı ürünlerden biridir. Ne yazık ki, organlar üzerinde çok olumsuz etkileri olan sigara, bırakılması çok zor olan ve bağımlılık yapan bir alışkanlıktır. Sigarayı bırakamayanlar ise en azından nikotin oranı en düşük sigara markaları araştırması yapmaktadır.

Nikotini En Az Olan Sigara Markaları
Sigara Markası Nikotin Oranı zifir
Parliament One Nikotin Oranı 0,1 mg 1 mg
Kent White Süper Light Nikotin Oranı 0.1 mg 1 mg
Davidoff Black Nikotin Oranı 0.1 mg 1 mg
Chesterfield Gray Nikotin Oranı 0,3 mg 1 mg
Marlboro Touch Soft Gri Nikotin Oranı 0,4 mg 4 mg
Nikotini En Az Olan Sigara Markaları
Puan Ver

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu