Cilt Bakımı

Terramycin Deri Merhemi Fiyat 2021? Teramisin Fiyati

Terramycin Deri kremi Vajinaya Sürülür Mü? sivilceye iyi Gelirmi? kullananlar ve yorumlari

Terramycin Deri Merhemi Nedir? Fiyat 2021?, Deri kremi Vajinaya Sürülür Mü?, nasıl kullanır, kullananlar ve yorumlari, sivilceye iyi Gelirmi gibi soruların cevapları bu yazımızda yer almaktadır.

Terramycin Deri Merhemi vücutta kızarıklığa, şişliğe ve iltihaba neden olan kimyasalların etkilerini azaltması için kullanılan etkili bir antibiyotiktir .Yani ciltte iltihaba yol açan enfeksiyonlar; Enfeksiyonla birlikte görülen küçük yaralar ve yanıklar ile deri yüzeyinde içi irin dolu kabarcıklarla birlikte görülen deri iltihabı önleyerek olarak tedavi etmektedir.

Peki Bu Deri kremi Vajinaya Sürülür Mü?. Ayrica Fiyati 2021 yılında ne kadar oldu?

Terramycin Deri Merhemi Nedir?

Deri kremi kullananlar tarafından genelde Teramisin olarak bilinmektedir. Terramycin Yumuşak, sarı homojen merhemdir. Cilt yüzeyinde oluşan iltihaplı deri (piyoderma), cilt yanığı, küçük yara ve yanıkların korunması, iyileşmesi sivilceler için kullanılan merhem formunda kullanılan antibiyotik bir ilaçtır.

Genelde Uzman hekimler tarafından sık sık kullanılması önerilen. Terramycin deri merhemi 2020 yılında Fiyati uygun olduğundan ötürü en çok kullanılan kremlerden bir tanesidir.

 • Ana Etken Maddesi:  30 mg oksitetrasiklin’e denk oksitetrasiklin’e hidroklorür ve 10.000 ünite polimiksin B’ye eşdeğer polimiksin B sülfat bulunmaktadır.
 • Yardımcı Madde olarak ise : Sıvı petrolatum(1), beyaz petrolatum bulunur.

Terramycin Merhem Nasıl Kullanılır?

Öncelikle Uzman Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanılması gerekmektedir .Bu kremi tedavi süresince kesinlikle doktorunuzun önerdiği kullanma talimatına uyulması gerekmektedir. Aksi durumda yanlış kullanımı hastalığın seyrini negatif etkiler, sağlığınıza ciddi zarar verir.

Terramycin Merhem nedir
Terramycin Merhem nedir
 • Deri Merhemini uygulayacağız sorunlu olan bölgenin temiz olması gerekmektedir. Steril bir gazlı bez üzerine koyduğunuz merhemi sorunlu olan bölgeye günde en az 2-3 kez uygulanmalıdır.

Terramycin Deri Merhemi Fiyat 2021

Pfizer İlaçları Ltd. Şti. ilaç firması tarafından üretilen 14.2 g’lık tüplerde kullanılmak üzere satışa sunulan bu merhem normal reçeteli olarak satılan bir ilaçtır .Terramycin fiyat 2021 yılında ne kadar olmuştur? Ayrica 2021 yılında pek çok gelen zamandan Terramycin merhemde etkilenmiştir.

Terramycin Merhem
TerramycinMerhem

Terramycin Deri Merhemi Fiyat 2021 yılında 23.17 TL belirtilmektedir .Fakat bu fiyat zamanla farklılık göstermektedir.

Terramycin Olası Yan Etkileri Nelerdir?

Tüm ilaçlar gibi Terramycin içeriğinde yer alan maddelere duyarlı olan kişilerde de yan etkiler görülmektedir .Olası yan etkiler;

 • Karın ağrısı;
 • Nefes almada güçlük
 • Kurdeşen
 • Yüzde, Dudaklarda, Dilde ve Boğazda şişlik gibi durumlarda. Acilen bir sağlık kuruluşu yada hemen doktorunuza bilgi vermeniz gerekmektedir.

Terramycin Deri Merhemi Vajinaya Sürülür Mü?

Genital bölümde görülen problemlerde kısa zamanlı olarak. Doktor kontrolünde Vajinaya çevresine Terramycin sürmek mümkün olabilir .Ancak bu merhemin vajina içine sürülmemelidir.

Terramycin Nerelerde Kullanılır?

Aşağıda belirtilen sorunlardan biriyle karşılaşıldığı zaman kullanılmalıdır.

 • Uçuk tedavisinde
 • Büyük çıbanların tedavisinde,
 • Ciltte oluşan yara ve çiziklerin iyileşmesinde,
 • Sivilce tedavisinde,
 • Kulakta oluşan yara tedavisinde,
 • Dudak çatlaklarının tedavisinde,
 • Çok enfeksiyon olan yaraların tedavisinde kullanılmaktadır.

Teramisin Fiyati 2021

Terramisin merhemin 2021 yılı itibariyle fiyatı 23.17TL ‘dir.

2/5 - (1 vote)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu