Cilt Bakımı

Thiocilline Krem Ne İşe Yarar? Kullananlar Ve Yorumları

Thiocilline Krem iltihaplı hastalıklar ve yaralanma, yaralar, ülserler, pyoderma, kil kökü iltihabi, çıban, egzama gibi hastalıklara iyi gelen ilaçlar. Bu Krem Kullanırken kesinlikle doktor talimatlarına uyması gerekmektedir Genelde doktorların hastalarına tercih ettiği kremdir. Peki Thiocilline Krem nedir? Ne işe yarar? Nasıl kullanılır? Krem Fiyat 2023? krem sivilce için Kullanılır mi? mantara iyi gelir mi bu soruların cevaplarını sizin için araştırdık.

Thiocilline Krem Nedir?

Antibiyotik sınıfında yer alan Bu kremin etken maddesi Basitrasin ve Neomisin Sülfat‘ tır. Yardımcı maddeler olarak vazelin likit ve beyaz vazelin bulunmaktadır. Genel olarak mikrop önleyici, iltihap giderici etkiye sahip Bu krem birçok cilt probleminin yok edilmesine de yardımcı olmaktadır.

<yoastmark class=

Thiocilline Krem Ne İşe Yarar?

Thiocilline Krem Ne İşe Yaradığı konusuna gelince Antibiyotik sınıfında yer alan etkili bir kremdir. Bu Krem küçük kesikler, sıyrıklar veya yanıkların neden olduğu küçük cilt enfeksiyonlarını enfeksiyonların büyümesini  önlemek için kullanılır. Thiocilline krem, hassas mikroorganizmaların meydana getirdiği yüzeysel oküler enfeksiyonların tedavisinde kullanılan bir kremdir. Antibakteriyel bir krem olan Thiocilline, genellikle enfekte yaralar, aşılar, ülser, yanık, deri ve doku iltihabı, piyoderma, impetigo, tineo pedis, ayak mantarı, uyuz, pediküloz, kontakt dermatit ve alerjik dermatit gibi ikincil enfekte cilt problemlerinde kullanılmaktadır.

Thiocilline Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekilenler

Bu kremin kullanmadan önce doktorunuzun direktiflerine uyunuz.aşağıdaki maddelerden herhangi birine alerjiniz varsa hemen doktorunuza bildiriniz bu ilaci kullanmayi kesiniz.

 • Hamilelik sırasında kesinlikle uzman doktor kontrolünde kullanılmalıdır.
 • Thiocilline kremin içerisindeki herhangi bir maddeye alerjiniz varsa doktorunuza bildiriniz.
 • Yeni Dogum Yaptıysanız Bebeğinizi Emzirmeden önce doktorunuza danışınız.

Thiocilline Krem Kullanımı

 Kremin Kullanımı Doktorunuzun belirttiği şekilde kullanmanız tavsiye edilir. Herhangi bir kullanım talimatı belirtilmediyse standart kullanım şekli ve doz bilgileri

 • ilk olarak bu kremi kullanmadan önce ellerinizi yıkayınız.
 • Etkilenen bölgeyi temizleyin ve kurulayın. Bölgenin temiz olmasına özen gösterin
 • Daha sonra, etkilenen bölgeye, genellikle günde 1 ila 3 kez veya doktorunuz tarafından belirtildiği gibi, az miktarda krem uygulayın.
 • Krem, alanı tamamen kaplamak için ince bir tabaka halinde uygulanmalıdır.
 • Daha sonra hafifçe masaj yapılarak emilmesi sağlanmalıdır.
 • Bu kremi uyguladıktan sonra  hiç yere dokunmadan gözünüze, burnunuza, ağzınıza sokmadan ellerinizi yıkayın.
 • Bu kremden en iyi şekilde faydalanmak için düzenli olarak kullanıma dikkat edilmesi gerekir.
 •  Her gün aynı saatte kullanmayı ihmal etmeyin
 • Bu krem doktorunuzun belirttiği talimatlarda kullanın daha çok ve daha sık kullanmaktan kaçının.
 • Doktorunuz aksini belirtmedikçe Bu kremi bir haftadan fazla kullanmayın

Kremin Yan Etkileri

İçerisindeki maddelere  duyarlı kişilerde Bu Kremin yan etkiler ortaya çıkabilir. Aşağıdaki yan etkilerden herhangi bir tanesi olursa ilacı kullanmayı hemen bırakınız ve doktorunuza başvurunuz.

 • Kaşıntı,Kızarma
 • Ellerin şişmesi
 • Ayakların şişmesi
 • Bileklerin şişmesi
 • Yüzün şişmesi
 • Dudakların şişmesi
 • Ağzın veya boğazın şişmesi,nefes almada zorluk

Yukarıdaki yan etkiler çok ciddi yan etkiler eğer bunlardan birine sahipseniz bu ilacı kullanmayı  hemen bırakmalısınız. Doktorunuza hemen bildirmelisiniz.

Thiocilline Krem Fiyatı 2023

Tüm Eczanelerden rahatça saatin alabilirsiniz Bu kremi kullanmaya karar verdiğinizde kesinlikle doktorunuza danışmanız gerekmektedir.

Eczanelerde Thiocilline Krem 2023 yılı Satış Fiyatı ( KDV Dahil ) 54.09 TL olduğu belirtilmiştir.

Thiocilline Krem Muadili

 1. HEKSA DERI 15 gr merhem
 2. TERRAMYCIN 14.2 gr pomad
 3. TERRAMYCIN 30 mg / 10.000 IU

Krem Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Thiocilline Krem Ne İşe Yarar

Antibakteriyel bir krem olan Krem, genellikle enfekte yaralar, aşılar, ülser, yanık, deri ve doku iltihabı, piyoderma, impetigo, tinea pedis, ayak mantarı, uyuz, pediküloz, kontakt dermatit ve alerjik dermatit gibi ikincil enfekte cilt problemlerinde kullanılmaktadır.

Thiocilline Krem Burun İçin Kullanılır Mı?

Burun ameliyatı sonrası bölgenin mikrop kapmaması ve iltihaplanma oluşmaması için uzman doktorlar tavsiyesi oldugu zaman kullanılabilmektedir.

Krem Göz İçin Kullanılır Mı?

Bu ürün için olanı göz pomadı kullanılabilmektedir.

Thiocilline pomad Reçetesiz Alınır Mı?

Bu Kremi Tüm Eczanelerden reçetesiz satın alınabilmektedir. İlacı aldıktan sonra eczacınızdan gerekli kullanım bilgilerini ve sizin ilaç geçişinizi doktorunuza belirtiniz.

Thiocilline Krem Sivilce İçin Kullanılır mi?

 Krem Sivilce tedavisinde Uzman doktorlar tavsiyesi olduğu zaman kullanılabilmektedir.

Thiocilline Uçuk Kremi Midir?

Hayır, bu krem uçuklar için kesinlikle kullanılamaz.

Thiocilline Krem Kullananlar & Kullanıcı Yorumları

Krem Kullananlar Kullanıcı Yorumları sizler için ölçüt olmamalıdır. İlaç kullanımı ve neticeleri kişiden kişiye farklılıklar izah edebilir. Kullananlar ne diyorsa desin ne olursa olsun Doktorunuza Danışmadan Kullanım yapmayınız Doktorunuzun tavsiyelerine uyunuz.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu