Sağlık

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Yaptıranların Yorumları Nedir?

Kızlık zarının çok hassas bir yapısı vardır. En ufak bir uyarılmada perde yırtılabilmektedir. Kazara kızlık zarı yırtılanlar kızlık zarı dikimi konusunu merak ediyorlar. Bu yüzden de kalıcı kızlık zarı dikimi yaptıranların yorumları web ortamında oldukça ilgi çekiyor. Tipik olarak, ilk ilişki sırasında kızlık zarı yırtılıyor. Kızlarda ergenlik çağını geçiş sonrasında bu zarda deformasyonlar meydana gelebiliyor. Ağır spor yapan kızlarda ve kaza geçiren kızlarda bu sorunlar olabiliyor.

İlk ilişkinin kızlar için ağrılı olmasının nedeni, acele edilmesi ve zamanı gelmeden cinsel birleşmenin gerçekleşmesidir. Kızlık zarı yırtıldığında bu sorun evlenme çağındaki genç kızların psikolojisini olumsuz etkiliyor. Bu içeriğimizde şu konulara değineceğiz.

Kızlık Zarı Dikimi Neden Tutmaz?

Bu konunun anlaşılması için öncelikle dikme işleminin nasıl yapıldığının anlaşılması gerekiyor. Kızlık zarı, vajina girişini kapatan ince bir mukozal yapıdır. Bu yapı genellikle vajinanın 1.5 ila 2 cm yakınında bulunmaktadır. Başlıca işlevi, bir kişinin vajinal bölgesini ergenliğe kadar genital enfeksiyondan korumaktır. Düşme, fiziksel darbe kaza veya mastürbasyon gibi birçok şey kızlık zarını yırtabilir.

Kızlık zarının yapısı ve esnekliği ne kadar kolay yırtılacağını etkiler. Bununla birlikte, çok etkili olabilecek birkaç kızlık zarı dikim yöntemi vardır. Bu prosedür bir ila yedi gün sürecektir. Kızlık zarı 1,5 cm kadar büyük olabileceği gibi birkaç milimetre kadar küçük de olmaktadır. Küçük dudakların arasında, labia minörlerin arasında bulunmaktadır. Bazı kızlar, kızlık zarı olmadan doğarlar. Bununla birlikte, bazı kızlar da  çok büyük kızlık zarı ile doğar ve bunları çıkarmak için küçük bir ameliyat gerektirir.

Kızlık zarı boyut ve şekil olarak değişir. Genellikle kızlık zarı vajina açıklığının bir ila iki santimetre içinde bulunmaktadır. Derinde değildir ama vajinanın başlangıcını işaret ediyor. Bazı kadınlarda fizyolojik olarak kadının kızlık zarı, yakın temasa izin vermeyecek kadar küçük olabilir. Bu zar yorucu aktiviteler sırasında yırtılmaya eğilimlidir.

Ameliyat ciddi bir komplikasyona yol açmayacak olsa da, kadınların kızlık zarına zarar verebilecek yorucu aktivitelerden kaçınmaları önerilmektedir. Kızlık zarının vücutta net bir işlevi yoktur, ancak genellikle bakteri ve yabancı cisimlerin vajinaya girmesini engellediği düşünülmektedir.

Kızlık zarı esneyebildiği için kolayca yırtılabilir 40 yaşından sonra hiç evlenmemiş kızlarda bu zar yıpranır ve deforme olur. Kızlar adet kanamalarını daha rahat görebilmek için ve psikolojik olarak daha rahat olmak için bu zarı diktirirler. Bazı kızlarda ameliyat sonrası da yeniden yırtılma oluşuyor. Zar açıklığının iyi ayarlanmaması, o süreçte vajinal enfeksiyonlar, zayıf doku yapısı gibi nedenler yüzünden zar yırtılabilir.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Ne Kadar Dayanır?

Zarın diken jinekolog doktorunuz size bazı şeylerden sakınmanız gerektiğini tavsiye edecektir. Enfeksiyon kapmamak ağır eşya çalışmamak, vajinaya tamponu dikkatli kullanmak gibi önerileri olacaktır. Yine de dikim sonrası kalıcılık garanti edilemez. Tecrübeli doktorlar ameliyatı yaptıktan sonra her kızın fizyolojisine göre farklı süreler verecektir. Dikim sonrasında rutin kontrollere de gidilmesi gereklidir.

Kızlık Zarı Dikimi Başarısız Olur uu?

Deneyimli doktorlar bu işlemi yaparsa kalıcı bir çözüm sağlanmaktadır. Ameliyat olacak kişinin biyolojik yapısı direnci bu noktada önemlidir. Başarısız olan kızlık zarı dikimi tekrar tekrar yapılabilir.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Yaptıranların Yorumları

“27 yaşındayım ve kızlık zarı diktirmeden önce bu konuyu çok fazla düşündüm. Sonunda karar verdim ve cesaretimi toparlayıp yaptırdım. Şimdi şöyle diyorum; iyi ki gelmişim. Bugün benim için hayat sıfırdan ve yeniden başlıyor. Operasyon başarılıydı ve kendime güvenim arttı.”

Benim için bu işlemi yapıp hayatımda yeni bir sayfa açtığım için çok mutluyum. Bu iş asla olmaz diyordum ama operasyon basitti ve şimdi öz güvenim arttı. Korkularım bitti.”

Açıkçası bu konuda ben de tedirgindim ama sonunda kızlık zarı diktirmeye karar verdim. Çok memnun kaldım ve sarkmış dudakları da yaptıracağım. Çok mutluyum”

“Yanlış bir ilişki yaşadım ve kızlık zarı diktirme konusu gündeme geldi. Bu olay bana güzel bir ders oldu. Kızlık zarının dikilmesi ile ben de sıfırdan bir hayata başlıyorum.”

Toplumumuzda bu meseleye önem veriliyor. Bu yüzden doğuştan bile kızlık zarı yoksa evlenirken sorun olabiliyor. Benim de doğuştan yoktu ama çok değerli bir doktor hanıma gittim ve harika bir operasyon geçirdim.”

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu