Sağlık

Clovate Krem Nedir? Fiyat 2021 ve Kullananlar

Clovate Krem Fiyat 2021, Clovate Krem Ne İşe Yarar, Niçin kullanılır?

Clovate Krem Nedir? Fiyat 2021 ve Kullananlar, Ne İşe Yarar, niçin kullanılır, Yan Etkileri, kortizonlumu, Daha önceki yazılarımızda sitemizin Sağlık kategorisinde farklı ilaçların ne işe yaradığı, ne için kullanıldığı gibi, hakkında en çok merak soruların cevaplarını sitemizde paylaşmıştık. Bu yazımızda ise Clovate Krem Nedir? Fiyat 2021 ve Kullananlar Yorumlarından bahsedeceğiz.

Vücutta kızarıklığa, şişliğe ve iltihaba neden olan kimyasalların etkilerini azaltan etkisiyle birlikte; Sedef hastalığı, liken hastalığı, deride genellikle yüzde görülen plaklar, alerjik reaksiyon ve egzama gibi cilt rahatsızlıklarında iltihabın etkilerini azaltmak için Clovate % 0,05 Krem kullanilmaktadir.

Clovate Krem Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Çeşitli cilt hastalıklarını tedavisi için kullanılan etkili bir ilaçtır. Bu ilacın Etken Maddesi Klobetazol propiyonat’ tır. Topikal steroidler denilen ve cilde sürülen bir ilaç grubunda yer almaktadır. Topikal steroidler belli cilt problemlerindeki kaşıntı ve kızarıklığı azaltmak için kullanılmaktadır.

Clovate Krem
Clovate Krem

Etken Madde ; % 0.05 Klobetazol 17-propiyonat yer almaktadır.

Yardımcı Maddeler ise ; Propilen glikol, Polisorbat 80, Stearil alkol, disodyum EDTA, Klorokrezol, Vazelin, Deiyonize su ve Sorbitan seskioleat içermektedir.

Clovate Krem Ne İşe Yarar?

Vücutta kızarıklığa, şişliğe iltihaba neden olan kimyasalların etkileri azaltmasına yarayan ilaçtır. Ayrica Sedef hastalığı, liken hastalığı, egzama gibi cilt rahatsızlıklarının tedavisinde kullanilmaktadir.

Clovate Krem Fiyat 2021

Clovate % 0,05 Krem fiyat olarak; Normal reçeteli olarak sadece eczanelerde satılan Clovate Kremin 2021 yılı satış fiyatı; 23.17 TL dir. Fakat belirtilen bu fiyata belli zaman aralıkları ile zam gelebilmektedir. Yani belirtilen fiyat zamanla farklılık göstermektedir.

Clovate Krem Nasıl Kullanılır?

Öncelikle uzman hekiminiz bu ilacı kullanımı için nasıl tavsiye ettiyse o şekilde kullanmanız gereklidir. Tedavi boyunca lütfen hekimin tavsiyelerine uyulması gerekmektedir.

Clovate Krem kullanim talimati
Clovate Krem kullanim talimati
  • İlk olarak  kremi uygulanacak bölgenin temiz olması gerekmektedir.
  • Parmağınızla az miktarda aldığınız kremi ince bir tabaka halinde sorunlu olan bölgeye yayıp hafif hareketlerle cilde yediriniz.
  • Uygulama sonrasında elleriniz mutlaka yıkanmalıdır.
  • Uygulanan bölge hava almayacak şekilde kapanmamalıdır.
  • Günde 1 ile 2 kez uygulanan bölgede  iyileşme sağlanana kadar 4 hafta boyunca uygulanmalıdır.
  • Eğer ki Clovate Krem yüze uygulanacaksa 5 günden fazla kullanılmamalıdır.

Clovate Krem Muadili veya Eşdeğeri

DERMOVATE % 0.05 50 gr merhem, KLOBATE %0.05 50 G merhem, PSODERM % 0.05 25 gr pomad, CLOBESOL %0.05 50 G krem, CLOVATE %0.05 50 G krem, KLOBATE %0.05 50 G krem ürünün muadili veya eşdeğeri ilaçlardır.

Clovate Krem Olası Yan Etkileri

  • Uygulama yerinde kızarıklık,
  • Döküntü,
  • Kaşıntı ve yanma hissi yaygın görülen yan etkilerdir.

Clovate % 0,05 Krem Ne Kadar?

Bu kremin 2021 yılı güncel fiyatı 23 lira 17 kuruştur.

Clovate Krem Kullananlar Yorum

Bu ilacın Kullanıcı yorumlarında değişiklik olsa dahi genel anlamda bakıldığında olumlu kullananlarin yorumlari yer yeralmaktadir. Ancak kullanım sırasında herhangi bir olumsuz etki olması durumunda size en yakın hekime başvurulmalıdır. Clovate % 0,05 Krem kullananlar yorumları sizinde yazmak istediğiniz bir yorum var ise bize iletişim kısmından veya yorum yazarak belirtebilirsiniz.

Stea

Teknoloji uzmanı, Blogger!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu