Sosyal Medya

İnstagram Hesap Silme Linki 2024

İnstagram hesap silme linki 2024 yılında da artık Instagram kullanıcısı olmak istemeyen ve bu doğrultuda hesabını kapatmak isteyenler tarafından araştırılıyor. Ancak hesap silmenin farklı yolları mevcut. Hesabı kapatmak ile silmek arasında fark var.

Instagram hesap silme linki ile kolayca hesabınızı silebilir ve Instagram hesabınızı tekrar kullanmamak üzere ortadan kaldırabilirsiniz. Hesap silme, hesap kapatma hakkında merak edilenler, detaylar ve kolayca hesap silebileceğiniz hesap silme linkini yazımızda bulabilirsiniz.

Instagram Hesap Silme ve Hesap Kapatma

Hesap silme ve hesap kapatmanın en temel farkı artık hesap kapatmanın dondurmak olarak bilinmesidir. Hesap dondurduğunuzda Instagram’ı tekrar açabilirsiniz. Giriş yapmanız bunun için yeterlidir. Bu noktada hesap kapatmak ile hesaptan çıkış yapmak arasındaki farkı sorarsanız görünürlük cevabını alırsınız.

Hesabınızı kapattığınız zaman görünürlüğünüzü de kapatmış olursunuz. Cihazınızdan Instagram hesabınızı kapattığınızda başkaları kullanıcı adınızı aratarak yine sizi bulabilir. Ancak hesap kapatma sonrasında görünürlüğünüz gideceğinden Instagram platformunda arandığınızda size dair paylaşımlarınız ve hesap hareketleriniz görünmez.

Instagram Hesap Silme ve Hesap Kapatma
Instagram Hesap Silme ve Hesap Kapatma

Instagram hesabınızı artık kullanmak istemiyorsanız başvurabileceğiniz iki kanal bulunuyor. Her ikisinde de hesabınızın görünürlüğü gizlenir ve diğer kullanıcılar tarafından bulunamazsınız. Bu yöntemler;

  • instagram hesap kapatma (Dondurma)
  • instagram hesap çalma silme (çalınan hesap silme)

Hesap kapatma geçici olarak yapılabilen bir işlemdir. Daha sonra hesabınızı kapatarak dondurmuş olduğunuzu bilirsiniz. Böylece ilerleyen süreçte isterseniz tekrar giriş yaparak hesabınızı aktif hale getirebilirsiniz.

Instagram hesap silme ise kalıcı bir işlemdir. Silinen hesap tekrar geri alınamaz. Silinen hesabın başkaları tarafından görülmesi de mümkün değildir. Giriş yapmaya çalışsanız bile bilgileriniz artık geçerli olmayacaktır.

2024 Instagram Hesap Silme Linki

2024 hızlı Instagram hesap silme linki ile doğrudan hesabınızı silmek üzere ilgili sayfaya yönlendirilirsiniz. Linke tıkladıktan sonra hesabınızı silmek için aşağıdaki adımları takip etmelisiniz.

  • Linke tıkladığınızda Instagram hesabınız açık değilse giriş yapmanız istenecektir. Giriş yapın.
  • Giriş işleminden sonra hesabı sil sayfası açılacaktır. Hesabınızı neden silmek istediğinizi seçin. Herhangi bir seçeneği seçebilirsiniz.
  • Alttaki alana devam etmek için şifrenizi tekrar girin.
  • İşlemi onayladığınızı soran bir kutucuk göreceksiniz. Onaylayın.
  • Hesap silme işlemi tamamlanmış olacaktır.

Hesap silme işlemini yapmak yerine dondurma işlemini tercih ederseniz de aynı adımları uygulamanız gerekir. Yazımızda yer alan linke tıklayarak Instagram hesap silme linki 2023 ile kolayca hesabınızı silebilir ya da tercihe göre dondurabilirsiniz.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu