Faydalı Bilgiler

İnstagram Dondurma Geçici Nasıl? (İnstegram Hesap Dondurma)

İnstagram Dondurma Geçici Olarak Nasıl Yapılır?, İnstagram hesap dondurma iOS, İnstagram hesap dondurma açma, nasıl yapılır, Geçici Hesap Dondurma İOS ve Android?

Bu yazımızda; İnstagram Dondurma Linki 2022 , İnstegram Hesap Dondurma, İnstagram Dondurma Geçici Olarak Nasıl Yapılır?, İnstagram hesap dondurma iOS, İnstagram hesap dondurma açma, nasıl yapılır, Geçici Hesap Dondurma İOS ve Android?; gibi vb. soruların cevapları yazımızın devamında  yer almaktadır.

İnstagram Dondurma Geçici Nasıl?

Milyonlarca insanın aktif olarak kullandığı fotoğraf ve video paylaşılan sosyal medya programlarından birisi olan, İnstegram bu kadar kullanıcısı olan bir uygulamanın yanında. Bir çok sorun birlikte gelmekte kullanıcılardan bazıları açtığı; hesabı kapatma yada dondurmak olarak tanımlanan işlemi nasıl yapacağını bilmiyor. Öğrenmek istiyor bizde bu yazımızda; İnstegram Hesap Dondurma, İnstagram Dondurma Geçici Olarak Nasıl Yapılır? konuya yer verdik.

İnstegram Hesap Dondurma Geçici Olarak Nasıl Yapılır? (İOS ve Android)

Ülke genelinde instagram hesabı olmayan çok az kişi bulunmakta; ve bu insanlar genel sorunlarından bir tanesi; açtığı hesaptan sıkılmış yada bir kaç sorunla karşılaşıp hesabını dondurmak istenmektedir.  Ancak İnstagram Geçici Hesap Dondurma nasıl yapacağını bilmiyor. Alt kısımda belirtmiş olduğumuz maddeleri sırasıyla yaparsanız eğer bu sorundan kurtulacaksınız.

Instagram Dondurma
Instagram Dondurma
  • 1. https://www.instagram.com/accounts/login/?next=/accounts/remove/request/temporary/ belirtiğim linke tıklayarak instagram resmi giriş sitesine ulaşın.
  • 2. Linke tıkladığınız da bilgisayar yada telefonunuzdan olsun tarayıcıya yönlendirecek ve giriş yapmanızı isteyecek başarılı bir şekilde giriş yapın.
  • 3. Giriş işleminden sonra sağ köşede bulunan profil Fotoğrafınızın minyatürü olan simgeye tıklayın ve profili düzenle butonuna basın.
  • 4. Açılan ekranın en alt kısmında bulunana “hesabımı geçici olarak kapat” butonu bulunmakta bu butona basın.
  • 5. Ardından hesabınızı neden kapatmak istediğinizi soran tek soruluk küçük bir anket bulunmakta içerisinde bulunan seçeneklerden bir tanesi seçip altta belirtilen yere yazmanız dahilince “hesabımı geçici olarak kapat” butonu aktif olacak ve hesabınızı geçici olarak kapatabileceksiniz.
  • 6. Hesabın neden dondurulduğu hakkındaki seçeneği seçmeden kapatma butonu aktif olmayacaktır.

İnstagram Kalıcı Olarak Silme ?

Bazı instagram kullanıcıları yaşadıkları sorunlar sebebiyle İnstagrem hesabını geçici olarak dondurmak yerine kalıcı olarak silmek istenmektedir. Peki İnstagram Dondurma Linki 2022 Nedir?,  İnstagram Dondurma 1 Hafta Beklemeden nasıl yapacak yapılması gereken her şeyi maddeler halinde altta belirttik.

Instagram Dondurma Gecici Olarak
Instagram Dondurma Gecici Olarak
  • 1.https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/ verdiğimiz linke tıklayın ve giriş işlemini gerçekleştirin.
  • 2. açılan ekranda hesabınızı kalıcı olarak silmenizin nedeni soracak seçenekler arasından size uygun olanı bulup seçin.
  • 3. seçim yaptıktan sonra altta belirtilen kullanıcı adınız bulunan hesabı sil butonu aktif olacak butona basarak hesabınızı silme onayı verebilirsiniz.
  • 4. Siz silme onayı verdiğinizde instagramın bu konuda aldığı önlemler doğrultusunda. 1 aylık bir süre boyunca hesabımız sistemde bekletilecek ve belirtilen süre zarfından önce giriş yaparsanız. Silmek istediğiniz hesaba silme işlemi son bulacak bu işlem pişman olma durumlardan kaçınılmak amacıyla düşünülmüş. Bir güvenlik önlemi olarak karşımıza çıkmaktadır.

İnstagram Hesap Dondurma ve Açma Telefondan ?

İnstagram hesabınızı geçici olarak nasıl dondurmayacağınızdan bahsettik. Ancak hesabınızı dondurdunuz sonrasında pişman oldunuz hesabınızı tekrar aktif hale getirmek istiyorsunuz. Peki nasıl yapacaksınız hesap dondurmak meşakkatli bir işlem olarak karşımıza çıkmakta. Ancak tekrar aktif hale getirmek onun kadar zor bir işlem değil.

Hatta sadece kullanıcı adınız ve şifrenizi hatırlıyor olmanız yeterli. İnstagram tekrar giriş yaparsanız eğer dondurduğunuz hesabının tekrar aktif hale gelecek ve açılmış olacak.

İnstagram Dondurma Linkleri? 2022

İnstagram Geçici Hesap Dondurma Linki: https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/

İnstagram Kalıcı Olarak Hesap Silme Linki: https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/

Puan Ver

Gncbilgi Editör

Teknoloji uzmanı, Blogger!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu