Sağlık

IPL Lazer Epilasyon Nasil Yapılır? Kullananlar Yorumları

IPL Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır, yaptıranlar yorumları nedir, kullanıcı yorumları, aleti kullananlar yorumları nedir? tüm bu soruların cevabini bu yazımızda yer vermeye çalışacağız.IPL (Intense Pulse Light ) lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmak için kullanılan bir epilasyon yöntemidir. IPL yoğun ışık darbesi anlamına gelir.ıpl epilasyon, ince kılcal damarlarının tedavisi, yaşlılık lekelerinin giderilmesi cildin yenilenmesi şeklinde tedavilerde kullanılır. günümüzde en uzun soluklu kalıcı epilasyon elde eden yöntemlerden biridir.

IPL Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

IPL Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?
IPL Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer tedavisinde son teknolojilerden kabul edilen IPL lazer epilasyon, bilgisayar kontrollü bir ışık tedavisidir. IPL lazer epilasyon ile yoğun seçici ışınlar cilde nüfuz ederek tüylerdeki melanin tarafınca emilir. Bu emme ile tüyler ısınır ve ısı foliküle doğrusu tüyün besleyici yapısına iletilir. Böylece yüzlerce kıl folikülü yok olur.

Birkaç hafta içinde uygulanan bölgedeki tüyler dökülür. Tüyler köklerinden yandığı için tekrar o kökten tüy çıkması engellenmiş olur. Kıl yada tüyleri besleyen ince kılcalları yok eden IPL lazer epilasyon ile oldukça etkili bir netice alınır. IPL, epilasyon tedavisi haricinde cilt gençleştirme, damar tedavisinde ve cilt lekeleri tedavisinde de kullanılır.

IPL Lazer Epilasyon Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

IPL lazer epilasyon öncesi dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan bazı noktalar vardır. Tüyler traş bıçağı ile kısaltılmalıdır. Kıl ve tüyleri köklerinden koparacak uygulamalardan kaçınılmalıdır. Aksi durumda tüylerin ışığa duyarlılığı azalır. IPL lazer epilasyon yapılmadan önce 2-3 gün kala solaryum ve güneşlenmeden uzak durulmalıdır. Cilt hassasiyetini artıracağı için ciltte yanıklar oluşabilir. Tek seansta bile oldukça başarı göstermiş sonuçlar veren IPL lazer epilasyon genel anlamda 3-8 seans arası sürer. Seans aralıkları 4-6 haftada bir olacak şekilde ayarlanır. IPL lazer sisteminden çıkan ışığın cilde ziyanı yoktur. Uygulama esnasında koruyucu gözlük kullanılması yeterlidir.

Ev Tipi IPL Lazer Epilasyon

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için HPL (Home Pulsed Light) olarak da adlandırılan ev tipi lazer epilasyonların geliştirilmesiyle bilhassa çalışan bayanlar tedavi için dışarıda extra vakit harcamaz. Ev tipi IPL lazer epilasyon cihazları ile ilgili en fazlaca dört gözle beklenen şey istenmeyen tüylerden kurtulmada etkili olup olmadığıdır. Meydana getirilen araştırmalara nazaran bazı markaların geliştirdiği ev tipi IPL lazer epilasyon cihazları güvenli sonuçlar verir.

Uzmanlar tarafınca kullanılan birçok lazer epilasyon çeşiti vardır. Her kıl yapısına, cilt rengine nazaran değişik bir aygıt kullanılır.  Ev tipi IPL lazer epilasyon cihazi tek çeşittir. Ev tipi IPL lazer epilasyon açık tende ve koyu renk tüylere haiz ciltlerde tesir gösterir. Vücudun güneş görmeyen bölgelerinde daha etkilidir. Güneş gören bölgelerde daha çok seans gerektirir. Ev tipi IPL lazer epilasyonlarda belirli bir atış sayısı vardır. Koyu tende, fazlaca açık tüy rengine haiz olan yada güneş gören bölgelerde uygulama icra eden kullanıcılar için yetersiz gelebilir. Uzmanlar tarafınca meydana getirilen epilasyon tedavisinde olduğu şeklinde ev tipi IPL lazer epilasyon öncesi de tüyler traş bıçağı ile kısaltılmalıdır. Aksi halde ciltte yanıklar oluşabilir. Uygulama sonrası güneş ışınlarına maruz kalınacaksa ne olursa olsun bir koruyucu krem kullanılmalıdır. Bu cihazların başlıkları değişebildiği için öteki aile üyeleri tarafınca da rahatça kullanılabilir.

Ev tipi IPL lazer epilasyon alırken seçilecek cihaza iyi karar verilmelidir. Cihazın kalitesi telafisi olmayan cilt yanıklarını önlemek için oldukça önemlidir. Ev tipi cihazların kullanımı dikkatli bir halde yapılmalıdır.

IPL Lazer Epilasyonun Avantaj ve Dezavantajları Nedir?

Diğer lazer epilasyon teknolojilerine nazaran cilde daha azca zarar verir. Tüy köklerine kolaylıkla ulaşır ve deriye zarar vermez. Bir seansta bile yüksek verim sağlar. Lazer teknolojisinin fazlaca kuvvetli olması yanlış bir kullanımda ciltte yanık oluşturabilir. Bu sebeple uzman seçimi önemlidir. Kullanılan başlıklar öteki epilasyon şekillerinde kullanılanlardan geniş olduğundan tedavi süresi kısalır. Daha azca acı hissedilir. IPL lazer epilasyon tedavisinde cilt ve tüy rengi sonucu etkisinde bırakır. Açık renk tüylerde tesiri azdır. öteki tüy renklerine nazaran daha çok seansa gerekseme vardır.

IPL lazer epilasyon yöntemi %80-90 oranında başarı göstermiş sonuçlar verir. Tedavi sonrası tüy çıkması durumunda 1-2 seans daha gerekebilir. Hormon bozukluğu tedavisi görenlerin ilaçlarını tertipli almaması bu duruma sebep olabilir.

IPL Lazer Epilasyon Yaptıranların Yorumları

5 seans sonunda vucut kıllarımın buyuk kısmından kurtulmayı umarak kullanmaya basladigim teknoloji. ipl iyi degildir, lazer şeklinde değildir, ise yaramaz vs. dendi çevreden lakin ben paket tabir edilen bölgedeki etkisinden oldukça memnunum. tek seansta bile etkili oldu. bacaklar birazcık emek isteyecek şeklinde bakalim. ben oyle tu kaka diyemeyecegim makinasi icin. fakat can yakiyor, o kati.

Eksi Sözlükten yorum alıntı yapılmıştır.

IPL cihazıyla 4 seansa girdim ve tek bir iyi sonuc alamadim verdigim paralar boşa gitti
azalma dokulme vs hicbirsey olmadi
üstelik sebebini sorduğumda bana mantikli hicbir aciklama yapamadilar
bu aygıt guzel degil ben hicbir sonuc alamadim

medimagazin kullanıcı yorumlarından alıntı yapılmıştır.

IPL Lazer Epilasyon Kullananlar & Kullanıcı Yorumları

IPL lazer epilasyon Kullananlar Kullanıcı Yorumları sizler için ölçüt olmamalıdır. İlaç kullanımı ve neticeleri kişiden kişiye farklılıklar izah edebilir. Kullananlar ne diyorsa desin ne olursa olsun doktorunuzun tavsiyelerine uyunuz.

IPL ve Alexandrite Farkları Nelerdir?

IPL ve Alexandrite Farkları Nelerdir? detayli videoda anlatılmıştır

Puan Ver

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bir erkek olarak yıllardır kıllı gezdikten sonra temizlenmeye karar verdim, lazer, jilet, ağda, epilatör her yolu test ettim. En son braun ipl ile tanıştım. Ümitsiz ce bacak lardan başladım, belden aşağısı traş edip vurdum ipl lazer i. İlk defa da fark ettim ki kıl çıkışı 2 günden 5 güne çıktı. Sonra her hafta da 1 devam ediyorum. Koyu ten renginde sensör den dolayı çuvalladı, bende sensörlerin önüne beyaz oje sürdüm atışa devam ;) yalnız bir hata yaptım bikini bölgesinde epilatör kullandım, o bölgede kıl çabuk çıkıyor, artık jiletle alıp deneyeceğim. İşe yarıyor lakin kafamda deli sorular, ipl sonrası boğazımda bir yangı oluyor, bir kaç gün sonra geçiyor, inşallah başka bir arıza çıkartmaz. Bacakları bitireyim, bir maraz olmaz ise üst gövdeye başlayacağım. Başarılı bir icat. Canı tatlı olanlar ve koyu tenliler için uygun değildir ??

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu