Sağlık

Aklovir Krem Nedir? Sivilce İçin Kullanılır Mi? Fiyati 2024

Aklovir Krem Ne İşe Yarar? Kullananlarin Yorumlari, Fiyati Ne Kadar?, Aklovir Uçuk kremi

Aklovir uçuk kremi; Uçuk Tedavisinde kullanılan oldukça etkili ve hızlı netice veren bir kremdir. Bilindiği gibi uçuk virüsü en kısa zamanda müdahale edilmez ve tedavi edilmezse cilt yüzeyinde yayılmaya başlamaktadır. Aklovir krem uçuk tedavisinde en hızlı netice alabilmek isteyenlerin kullanabileceği etkili bir kremdir.

Peki ; Aklovir Uçuk kremi Nedir? Sivilce İçin Kullanılır Mi? Fiyati 2024, Ne İşe Yarar? Kullananların Yorumlari? Fiyati Ne Kadar? Fiyati 2024, bebeklerde kullanımı? ile ilgili merak ettiğiniz bütün detayları bu yazımızda bir araya getirdik.

Aklovir Krem Nedir?

Uçuk virüsünün gelişimini ve çoğalmasını engelleyen antiviral bir kremdir. Aklovir, herpes simpleks (uçuk) virüsünün neden olduğu yüz bölgesinde çoğunlukla dudakların dış kısımlarında ve burun kenarında meydana gelen uçuklar ile genital bölgedeki (üreme organlarındaki) uçukların tedavisinde ve tekrarının önlenmesinde kullanılmaktadır.

Etken Maddesi ; 1 gr kremde 50 mg (%5 a/a) Asiklovir(1) dir.

Aklovir Krem Ne İşe Yarar?

Her zaman için uçuğun üstüne sürülmesi ile birlikte uçuğun hızlı bir şekilde iyileşmesi ve gitmesini sağlayacaktır.

Aklovir
Aklovir
 1. Herpes simpleks yani uçuk tedavisinde kullanilmakta.
 2. Uçuk virüsünün yayılma hızını engeller.
 3. Burun, dudaklar ve Genital bölgede ayrica vücudun başka farklı bölgelerinde de uçuk virüsünün tedavisinde de kullanilmakta.

Aklovir Krem Hangi Tedavide Kullanılır?

Bu Krem uçuk tedavisinde kullanılan  etkili bir kremidir. Kaşıntı, Kabarma , yanma ve karıncalanma hissi gibi uçuk virüsüne tabi enfeksiyon bulguları görüldüğünde. Aklovir uçuk tedavisine doktorunuzun kontrolünde en kısa zamanda başlanmalıdır.

Aklovir Krem Nedir? Sivilce İçin Kullanılır Mi?

Google arama motorunda en çok aranan ve merak edilen sorulardan bir tanesi olan Aklovir Sivilce İçin Kullanılır mi  sorusudur.

Belirtilen bu uçuk kreminin uçuk dışında diğer cilt hastalığının tedavisi amacıyla kullanılmaması gereklidir. Ayrica İltihaplı sivilce olması halinde bunun tedavisi amacıyla kişilerin sivilce üstüne sürmemeleri gerekmekte. Uçuk tedavisi dışında rastgele bir cilt problemi (Sivilce, Akne, Siyah nokta) tedavisi için kullanılmaması gereklidir.

Aklovir Krem Nasıl Kullanılır?

Öncelikle alanında uzman doktorunuz bu ilacın kullanımı için nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanılması gerekmekte. Uçuk virüsü rahatsızlığı Tedavisi boyunca kesinlikle doktorunuzun önerilerine uyulması gerekli. Bu kremin Yanlış kullanımı hastalığın seyrini negatif etkiler ve ciddi sağlığınıza zarar verir.

 1. Bu Kremi uçuk yaralarının üzerine yarayı tamamıyla kapatacak şekilde sürünüz ve hafiften yediriniz.
 2. Günde 5 defa yaklaşık olarak 4 er saat ara ile kullanılmalıdır.
 3.  Burun etrafındaki ve Dudak kenarlarında uçuklarda normal tedavi süresi en az 4 gün olmalıdır.
 4. Genital uçuklarda en az 5 gündür. Eğer herhangi bir iyileşme görülmezse yine ayni şekilde tedaviye toplam 10 gün yani 5 güne 5 gün daha ekleyerek devam edilmektedir.

Aklovir Krem Muadili veya Eşdeğeri İlaçlar

Uçuk kreminin eşdeğer yani muadil olabilecek diğer ilaçlar aşağıdakiler gibidir.

 1. Asimplex
 2. Asiviral Uçuk Kremi
 3. Hernovir
 4. Acyl Uçuk Kremi

Aklovir Krem Fiyatı 2024

Aklovir uçuk tedavisinde kullanılan bu krem alüminyum tüp ambalajda satılmaktadır ve tavsiye edilen eczane satış fiyatı 2024 yılı için 83.64 TL’dir.

Aklovir Krem Reçetesiz Alınır Mı? Fiyati Ne Kadar?

Bu Kremi reçeteli ve reçetesiz olarak sadece eczanelerden satın alabilirsiniz. 2024 yılı reçeteli eczane satış fiyatı ise  83.64 TL dir. Ayrica bu kremi satın alırken son kullanma tarihine dikkat ediniz.

Aklovir Krem Kullanıcı ve Aklovir Kullananlarin Yorumları

krem dudak kenarında çıkan uçuk önlemek için eczaneden satın aldım ve aşağı yukarı olarak 1 saat içinde uçuk ağrısına giderip ertesi güne de uçuk dair bir şey bırakmayan epey tesirli bir ilaç bu.

dudağımda çıkan uçuktun yavaş yavaş burun hizama kadar yükselmesinden sonra bundan sonra bu ağrıya dayanamayıp doktora gittim ve bana Aklovir kremi reçete etti. Kullandığım andan itibaren bir rahatlama yaşadım ve ertesi güne nerdeyse uçuktan geriye hiç bir şey kalmamıştı.

GNC Bilgi

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu