Sağlık

Unisom Uyku İlacı Nedir? Unisom Uyku İlacı Fiyat 2022

Unisom Uyku İlacı Nedir?, Uyku İlacı Fiyat 2022, Reçetesiz Alınır mı?, Unisom Uyku İlacı Satın Al, Uyku İlacı Reçetesiz mi Alınacak?

Bu yazımızın devamında Unisom Uyku İlacı Nedir?, Uyku İlacı Fiyat 2022, Reçetesiz Alınır mı?, Unisom Uyku İlacı Satın Al, Uyku İlacı Reçetesiz mi Alınacak? gibi en çok merak edilen soruların cevapları bu yazımızda yer almaktadır.

Uyku problemi, günümüz insanların genel sorunlarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Uyku sorununa maruz kalanların bu durumu doğal yöntemler ile çözmesi pek mümkün olmamaktadır. Başını yastığa koyduğu zaman bir türlü uyuyamayan insanlar için doktorların reçete ettiği bazı ilaçlar vardır.

Unisom Uyku Ilaci Nedir
Unisom Uyku ilacı

Bu ilaçlardan biri de sık sık kullanılan Unisom uyku ilacıdır. Uyku ilacı hakkında bazı sorular merak edilmektedir. Unisom uyku ilacı nedir sorusunun cevabı ile yazımıza devam ettikten sonra, Unisom uyku ilacı fiyatı, Unisom uyku ilacı reçetesiz alınır mı ve Unisom uyku ilacı satın al işlemi nasıl yapılır gibi soruların cevaplarına göz atalım.

Unisom Uyku İlacı Nedir?

Bu ilaç, Uyku sorununa maruz kalanların uyku sorununu çözmek amacıyla reçete edilen bir ilaçtır. 25 mg değerinde bir ilaç olan Unisom, her ne kadar uyku sorununu çözmek için kullanılsa da, vücudun bazı bölgelerinde ortaya çıkan kızarıklık, kaşıntı ve benzeri alerjik reaksiyonların tedavi edilmesinde de kullanılmaktadır.

Unisom Uyku Ilaci kullanma
Unisom Uyku Ilaci kullanma

Etken Madde: Doksilamin süksinat içerir.

Yardımcı Maddeler: Mikrokristalin selüloz, dibazik kalsiyum fosfat dihidrat, sodyum nişasta glikolat, FD&C mavisi No:1 %12 alüminyum lak(E133), magnezyum stearat.

Unisom Uyku İlacı Reçetesiz Alınır mı?

Söz konusu ilacı kullanacak olan kişilerin son derece merak ettiği sorulardan bir tanesi de Unisom uyku ilacı reçetesiz alınır mı sorusudur. Unisom uyku ilacı reçeteli şekilde satılan bir ilaçtır. Hiçbir zaman doktor önerisi olmadan kullanılmamalıdır. Reçete edilen Unisom uyku ilacı, eczanelerden temin edilebilmektedir.

Unisom Uyku İlacı Fiyat

Unisom 25 mg uyku ilacı fiyatı, merak edilen sorulardan biridir. Bilindiği üzere ilaç fiyatları bazı zamanlarda farklılık gösterebilmektedir. Ancak şu anda Unisom uyku ilacı fiyatı 10.68 TL şeklindedir.

Unisom Uyku İlacı Satın Al

Unisom uyku ilacı satın al işlemi yapmak için eczanelere gitmek gerekir. Fakat söz konusu ilacın reçeteli şekilde satışı yapıldığı için mutlaka uzman bir doktor tarafından reçete edilmesi gerekir. Reçete edilen ilacı eczanelerden kolayca almak mümkündür.

Unisom Uyku İlacı Reçetesiz mi Alınacak?

Unisom uyku ilacı, reçetesiz alınabilen bir ilaç olmamaktadır. Bu sebeple de Unisom Unisom uyku ilacı reçetesiz alınacak mı sorusuna verilecek cevap, reçetesiz alınabilecek bir ilaç değildir olacaktır. Unisom 25 mg tablet, mutlaka reçete edilmesi gereken bir ilaçtır. Reçetesiz Satılan En İyi Uyku İlaçları (İsimleri) 2022

Puan Ver

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu