Sağlık

Katarin Forte Ne İçin Kullanılır? Fiyati Nedir?

 Katarin Forte Ne İçin Kullanılır? Fiyati Nedir?; Günümüzde ağrı kesici ve öksürük için oldukça fazla kullanılan Katarin şurup ve film tablet olarak iki formda bulunmaktadır. Ağrılarda ve ateşlenme durumunda oldukça fazla kullanılmakta ve en çok tercih edilen ilaçların arasında bulunmaktadır. Bu kadar çok kullanılmasının yanında kullanıcılarının akıllarında bir çok soru oluşmakta bizde sizlere bu makalemizde sorularınıza cevap vermek istedik.

Katarin Forte Nedir?

Karatin 4 etken maddeye sahip her etkin madde için farklı özelliklere sahip olan bir ilaçtır. Parasetamol ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak kullanılan oldukça etkili bir maddedir. Oksolamin sitrat öksürüğü tedavi edici. Klorfeniramin maleat alerjik septomları azaltıcı. Psödoefedrin hidroklorür balgam sökücü , tıkanık giderici olarak kullanılan etken madderleri bulundurmaktadır. Bu kadar çok rahatsızlığa tedavi edici olarak kullanılan katarin en çok kullanım amacı ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak bilinmektedir.

Katarin Forte Prospektüs

Katarin Forte Nedir
Katarin Forte Nedir

Katarin Forte Ne için Kullanılır ?

 • Vücut da Bulunan Bölgesel Ağrılarda
 • Ateşlenme Durumlarında
 • Burun Akıntısı ve Burun Tıkanıklıklarında
 • Hapşırma
 • Öksürük

Katarin Forte Kimler Kullanmamalı ?

 1. Katarin Forte içerisinde bulunana etken maddeler yada yardımcı maddelere alerjisi bulunanların
 2. Böbrek yada Karaciğer yetmezliği bulunanların
 3. Hiper tansiyonu ve Kalp ritim bozukluğu ( Taşikardi ) bulunanların
 4. Ağır koroner arter damarında rahatsızlığı bulunanların
 5. Prostat adenomları bulunanların
 6. Mesane ve bağırsak tıkanıklığı rahatsızlıkları bulunanların
 7. Peptik Ülser hastalığı bulunanların
 8. Herhangi bir akciğer hastalığı bulunan insanların
 9. Sera hastalığı bulunan insanların
 10. Epilepsi rahatsızlığı bulunan insanların kullanımı riskli ve istenmeyen rahatsızlıklara neden olabilir.

Katarin Forte Nasıl Kullanılır ?

İlacınızı doktor reçete ettiği şekilde kullanımız gerekmektedir bilinçsiz kullanımlarda farklı rahatsızlıklar ortaya çıkabilir.

 • İlacı çiğnemeden ve kırmadan ve bol su ile yutunuz , eğer yutmakta zorlanıyorsanız çentikle belirtilmiş olan bölgelerden kırarak bol su ile yutabilirsiniz.
 • İlacı yemekten 10 – 15 dakika önce içiniz. Yemekler ilacın emilimini güçleştirebilir.
 • Kullanımlarda 3 ila 5 gün içerisinde rahatsızlıklarınızda herhangi bir azalma olmaz ve rahatsızlıklarınızda artma yada belirtilerinin devam etmesi durumunda doktorunuza danışınız.

Katarin Yan Etkileri Nelerdir ?

Katarin Forte ilacı aldıktan sonra araç ve makine kullanmanız riskli olarak görülmektedir. İlacın en bilinen yan etkisi uyku hali bulunmaktadır.

 1. Halsizlik
 2. Baş Dönmesi
 3. Uyuşukluk
 4. Baş Dönmesi

Katarin Forte Antibiyotik mi ?

Katarin Forte kullanım bakımından antibiyotiği andırmaktadır ancak antibiyotik değildir bu sebepten amacı dışında kullanımı sakıncalı ve istenmeyen rahatsızlıklara neden olabilir.

Katarin Forte Güncel Fiyatı ?

Katarin Forte fiyatı değişiklik göstermektedir ancak güncel fiyatı 7 TL olarak belirtilmiştir.

Katarin Forte Reçetesiz Satılır mı ?

İnsanlar her ağrıyan bölge için Katarin Forte kullanılmaktadır. Bu sebepten insanların aklında çeşitli sorular bulunmaktadır bu soru ise Katarin Forte reçete edilmeden alınabilir mi diye düşüyor ve araştırılıyor ancak ilaç üzerinde bulunan reçetesiz satılmamaktadır diye belirtilmiştir.

Katarin Forte’nin Muadili ?

 1. Ase-Cold
 2. Forza
 3. Gribex Hot D
 4. Kongest
 5. Medicold
 6. Oledro
 7. Paranox Cold
 8. Parol Hot
 9. Teragrip

Katarin Yasaklandı mı, Katarin Yasakmi?

Bir süre önce çıkan haberlerde Katarin ilacının yasaklandığını belirtildi herkesin çok uzun zamandır kullandığı etkisini gördüğü bu ilacın yasaklanması çok insanı şakirtti ancak Katarin eczanelerde satılmaya devam ediyor yapılan haberlerin asılsız olduğu anlaşılmıştır. Sadece Önceden reçetesiz alınabiliyordu şuanda sadece doktorunuzun reçete ile alınabiliyor.

Katarin Koronaya İyi Gelir mı?

Yaptığımız araştırmaya göre  koronaya herhangi bir  etkisi olduğu belirtilmemiştir. Katarin kullanım amaci ise Günümüzde ağrı kesici ve öksürük için oldukça fazla kullanılan Katarin şurup ve film tablet olarak iki formda bulunmaktadır. Ağrılarda ve ateşlenme durumunda oldukça fazla kullanılmakta ve en çok tercih edilen ilaçların arasında bulunmaktadır.

Katarin Boğaz Ağrısına İyi Gelirmi?

Günümüzde ağrı kesici ve öksürük için oldukça fazla kullanılan Katarin şurup ve film tablet olarak iki formda bulunmaktadır. Ağrılarda ve ateşlenme durumunda oldukça fazla kullanılmakta ve en çok tercih edilen ilaçların arasında bulunmaktadır.

Katarin Forte Kullanıcı Kullananların Yorumları ?

işe yarıyor ama kesinlikle evde ve tok karnınıza kullanmanızı tavsiye ederim. aç karnına aldığınızda çok şiddetli baş dönmesi, kulak çınlaması yaşıyorsunuz ve halüsinasyonlar görebiliyorsunuz.

sabahtan beri deli “yıkılmayan adam” gibi dolanmama sebep oldu , başım dönüyor lakin devrilmedim devrilmesem !!
çok fena bir baş dönmesi yapıyor ve sersemlik yaratmakta ve henüz etkisini göremedim

Arkasında reçete ile satılır yazan ancak reçetesiz şekilde alabildiğim ve severek kullandığım , üniversite yıllarımızın göz bebeklerinden birisi. Ankarada az kurtarmadı beni hastalıklardan.

şu bariz bir uhu kokusu nedir anlamadım ? eskiden yoktu öyle bir koku bulunmuyordu, son aylarda başladı koku.

hasta olduğumda veya olacağım zamanlar ilk başta bu ilaç çok iyi geliyordu, hastalık semptomlarını falan hemen geçiriyordu ama yaklaşık son 2 yıldır artık eskiden olduğu gibi iyi gelmiyor. sanırım ilaca karşı bağışıklık kazanmaya başladım ya da ben öyle sanıyorum.

beyin gücünüzün tamamını dörtte birine düşüren ilaç. sabahtan beri duvar köşelerine ve tavana bakıyorum boş boş şekilde.

Puan Ver

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu