Sağlık

Cetaflu Forte Ne İşe Yarar, Kullanıcı Yorumları Nerelerdir?

Cetaflu forte Nedir? Etken maddeleri nelerdir? Nasıl kullanılır? Yan etkileri nelerdir? Fiyatı Nedir? Kaç yaş kullanabilir? gibi sorularınızı bu makalemizde bulabilirsiniz.

Cetaflu Forte Ne İşe Yarar; Üst solunum yollarından dolayı meydana gelen burun akıntısı, hapşırma, göz sulanması, geniz akıntısı, boğaz ağrısı gibi alerjik belirtileri ve burun tıkanıklığı için kullanılan doktorlarında reçete ettiği bir soğuk algınlığı ilacıdır.

Bu yazımızda; Cetaflu forte Nedir? Etken maddeleri nelerdir? Nasıl kullanılır? Yan etkileri nelerdir? Fiyatı Nedir? Kaç yaş kullanabilir? gibi sorularınızı bu makalemizde bulabilirsiniz.

Satış Fiyat:51.05 TL
Ne İşe Yarar:Grip ve soğuk algınlığında ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak kullanılır.
Kullanıcı Yorumları:Genel olarak kullanıcılar Ağrı kesici ve ateş düşürücü ilaç olarak kullandıklarını ve faydasını gördüklerini belirtmişlerdir.
Cetaflu forte Nedir?

Cetaflu Forte Ne İşe Yarar?

Çok güçlü bir soğuk algınlığı ilacıdır. Kutu içerisinde 20 film tablet bulunmaktadır. Ağrı kesici ve ateş düşürücü etkiside bulunmaktadır.

Cetaflu Forte Nedir
Cetaflu Forte Nedir

Grip, alerjik nezle, nezle, farenjit, nesef borusu iltihabı gibi üst solunum enfeksiyonları ile beraber görülen kaşıntı, gözlerde sulanma, hapşırma, kaşıntı, kızarıklık, ödem, burun akıntısı, geniz akıntısı, burun tıkanıklığı, boğaz ağrısı, kas ağrısı, baş ağrısı, üşüme, öksürük, vücut kırgınlığı ve ateş giderilmesinde kullanılan bir ilaçtır.

Etken maddesi; Parasetamol, Fenilefrin hidroklorür 10 mg, Klorfeniramin maleat bulunmaktadır çok güçlü bir formundur.

Cetaflu Forte Etken Maddesi

Etken maddesi olarak Parasetamol, Fenilefrin hidroklorür 10 mg, Klorfeniramin maleat içermektedir.

Cetaflu Forte Nasıl Kullanılır?

Doktorunuz nasıl kullanmanız gerektiğini reçete etmiş ise lütfen o şekilde kullanın nasıl kullanacağınızı belirtmemiş ise şu şekilde kullanabilirsiniz:

Cetaflu Forte kullanma talimati
Cetaflu Forte kullanma talimati
 • Tableti aç veya tok karnına kullanabilirsiniz 6 saatte bir tablet şeklinde alınmalıdır.
 • Ağrının şiddetine göre doktorun gerekli gördüğü durumlarda ise 4 saatte bir tablet şeklinde de kullanabilirsiniz.
 • 12 yaş altındaki çocuklar bu ilacı kesinlikle kullanamaz.
 • Gün içerisinde 6 tablette fazla kullanmayın eğer 3-5 gün içerisinde ağrıda azalmaması yada farklı belirtilere sebep olması durumunda tableti kullanmayı bırakıp bir doktora başvurunuz.

Cetaflu Forte Yan Etkileri Nelerdir?

Bütün ilaçlarda olduğu gibi bu ilacında yan etkileri bulunmaktadır aşağıdaki herhangi bir yan etkiyi
gördüğünüz zaman hemen doktorunuza başvurunuz:

 • Deri döküntüsü
 • Baş dönmesi
 • Sedasyon
 • Görme bulanıklığı
 • Ağız kuruluğu
 • Çocuklarda irritabilite
 • Gastrointestinal bozuklukları gibi yan etkileri bulunmaktadır.

Ayrıca 12 yaş altındaki çocuklarda kesinlikle bu ilacı tableti kullanmayın.

Cetaflu Forte Fiyatı 2023

Bu tableti reçeteli yada reçetesiz olaraktan alabilirsiniz. Cetaflu Forte fiyatı KDV dahil 51.05 TL’dir.

Cetaflu Forte Kaç Yaşında Kullanılır?

12 yaş altı kesinlikle bu ilacı kullanmamalıdır. 12 yaş üzeri çocuklar ve yetişkinler için uygundur.

Cetaflu Forte Günde Kaç Kere Kullanılır?

Gün içerisinde 6 saatte bir bu tableti kullanabilirsiniz. Ağrının şiddetine göre doktorun gerekli gördüğü durumlarda ise 4 saatte bir tablet şeklinde de kullanabilirsindir.

Cetaflu Forte Muadili (eşdeğer ilaç)

 • A-ferin
 • Ad-cold
 • Antibeksın
 • Apıreks
 • Benical
 • Dolven Cold

Cetaflu Forte Antibiyotik Mi?

Etken maddesi olarak Parasetamol, Fenilefrin hidroklorür 10 mg, Klorfeniramin maleat içermektedir. Antibiyotik bir ilaç değildir.

Cetaflu Forte Hap Ne İşe Yarar?

Alerjik / dekonjestan olarak üst solunum yollarının ve enfeksiyonlarının semptomatik tedavisi için ; nezle, grip, soğuk algınlığı, rint, farenjit, sinüzit, bronşit, larenjit, kızarıklık, ödem, burun akıntısı, geniz akıntısı, burun tıkanıklığı, boğaz ağrısı, kas ağrısı, baş ağrısı, üşüme, öksürük, vücut kırgınlığı gibi durumlarda kullanılan bir ilaçtır.

Cetaflu Forte Kullanıcı Yorumları

Cetaflu Forte reçete edilen hastalar, kullanıcı yorumlarında bu ilaçtan olumlu sonuçlar aldıklarını dile getirmişlerdir. Zaten doktor tavsiyesi ile kullanımı yapıldığı için Kullananlar Yorumları olumlu olarak karşımıza çıkmaktadır.

 • Cetaflu almaya başladıktan sonra burnum açıldı. Nefes almayı çok kolaylaştırır.
 • Ağrı kesici ve ateş düşürücü ilaç.. Etkisini 15-30 dakikada gösterir.. Yan etkileri arasında kızarıklık, bulanık görme, taşikardi, baş dönmesi sayılabilir..

Cetaflu Forte kullanıcı yorumları bazı internet sitelerinden alıntı yapılarak yazılmaktadır. Kulaktan dolma bilgilerle doktor tavsiyesi olmadan bu ilaç kullanılmamalıdır. Bir Cetaflu Forte kullanıcısı olarak, yorumlarınızı sitemizin yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

GNC Bilgi

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu