Cilt BakımıSağlık

M-Furo Krem Nedir? Fiyati , Kullananların Yorumları

M-Furo Krem Cilt hastalıkları için bir piyasada oldukça fazla krem bulunmakta kremlerin bir çoğu bir birine benzerlikle tanınıyor doktorların reçete ederek satın alınan krem M-Furo krem oldukça fazla kullanılmaktadır bizde sizlere bu makalemizde detaylı olarak anlattık.

M-Furo Krem Nedir ?

Bu Kremin etken maddesi olarak bilinen Mometazon furoat vücutta oluşan kızarıklık , şişlik ve intihaba neden olan kimyasalların etkisini azaltarak tedavi edilmesine yardımcı olan bir kremdir. Eğzema , deterjan kullanımı besin ve deterjan kullanımı sonucu oluşan alerjik egzemalar , sedef hastalığı gibi iltihaplı cilt hastalıklarında destekleyici ve tedavi edici olarak kullanılan etkili bir ilaçtır. M-Furo krem yardımcı maddeleri Beyaz Balmumu , Vazelin , Saf su , Fosforik Asit , Heksilen Glikol , Propilen Glikol Stearat , Promulgel G , Titanyum Dioksit , Aliminyum Oktenil Süksinat nişastası kullanmaktadır bu ürünler iltihaplı cilt hastalıklarının vaz geçilmez ürünleri arasında yer almaktadır.

M-Furo Krem Nasıl Kullanılır ?

Öncelikle Bu kremin bir ilaç olduğunu ve kesinlikle doktor tavsiyesi ve reçete dışında kullanımı sakıncalıdır ve istenmeyen rahatsızlıklar baş göstere bilir. Parmağınıza aldığınız az miktarda krem i ince bir tabaka oluşturacak şekilde rahatsızlık bulunan bölgeye ufak hareketler ile yediriniz kesinlik bandajlama yapmayınız ve krem sürülen bölgeye hava temasını kesmeyiniz. Kesinlikle 5 günden fazla cildinizde kullanmayınız .

M-Furo Krem Hangi Durumlarda Kullanılmamalıdır ?

Bir çok iltihaplı yaralarda ilk olarak kullanılan bu ilaç bir kaç iltihaplı yaralarda kullanımı sakıncalı olarak görülmektedir ve kullanımı istenmeyen rahatsızlıklar yol açabilir kullanımı sakıncalı olan durumlar şu şekilde belirtilmiştir. Ağız çevresindeki iltihaplı yaralarda , uçuk , su çiçeği ve göz çevresindeki deri iltihaplarında kullanılmaması gerekmemektedir.

M-Furo Krem Yan Etkileri ?

içerisinde kortizon bulunması sebebiyle sık görülmemekle birlikte bir kaç yan etkisi bulunmaktadır. Bunlar Karın ağrısı , nefes almada güçlük , yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik yan etliler görünmektedir. Bu tarz yan etkilerin gelişmesi durumunda acil doktorunuza yada bir tıb merkezine başvurunuz.

M-Furo Krem Fiyatı ?

M-Furo krem reçete ile satın alınabilir durumda ve doktor tavsiyesi dışında kullanılmaması gereken bir ilaçtır fiyatı değişkenlik göstermektedir güncel fiyatı 10,24 TL olarak satılmaktadır.

M-Furo Krem Kullananların Yorumları ?

kortizon içerdiği için uygulanacak bölgeye çok az miktarda uygulanması gereken merhem olarak gördüm. doktor tavsiyesi üzerine aldım 5 gün kullanıp 2 gün kullanmamak da gerekiyormuş.

saç dökülmesi şikayetiyle gittiğim doktordan sonra reçeteye yazılmış, aldıktan sonra prospektüsü okunmuş oldum ve tırstım, sözlükte hakkında girilen entryleri görünce tırsma eyleminin haklılığı gördüm ve kullanıp kullanmama konusunda kararsız kalmış bir kremdir.

alerjik egzama icin doktorun tavsiye edip verdigi krem. 5 gun sur 2 gun dinlen dedi. kortizon sanirim zarar veriyormuş. ama nice kremlerin etki etmedigi bilindiği halde suruldugunde deriyi bir hayli inceltip oyle tedavi eden bir krem.

Derde deva olan bu ilacı olum yönden etkisini çok gördüm pul pul olan yüzüme çok iyi geldi . Ayrıca bir merhemin yan etkilerinin bu denli fazla olması olduk çekici. Hap olsa anlarımda merhem bu sonuçta. Acaba rahatsızlığı fazla olupdbu merhem kullanılsa yan etkisini gösterir.

5/5 - (1 vote)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu