Cilt BakımıSaç Bakımı

Aspirin İle Egzama Tedavisi, Aspirin Egzamanın Düşmanımı?

Aspirin Egzama Tedavisi Nedir?, kullananlar ve yorumlari, egzamadan nasıl kurtuldum, Aspirin egzama tedavisi.

Aspirin İle Egzama Tedavisi; Egzama, diğer bir isim ile atopik dermatit(1). Cilt üstünde kızarıklık, kuruluk, pullanma ve kaşıntıya neden olan kronik haline gelmiş bir deri hastalığıdır. Cilt hastalıklarında ise bayan ve fark etmeksizin hemen, hemen her bir bireyi de psikolojik olarak etkilemektedir. Yaşam stresi, iş yoğunluğu gibi de cilt tipinin egzamaya daha eğilimli olması sonunda meydana gelen egzamaya aspirin tedavisi etkili olur mu?

 Aspirin İle Egzama Tedavisi Nedir? Egzama türlü sebepler ile ortaya çıkarmaktadır. Örneğin; zayıf bağışıklık sistemi, besin alerjileri, stres, karaciğer hastalıkları, depresyon, kozmetik ve temizlik ürünlerine duyarlılık ve ilaçların yan etkileri.

Peki; Aspirin Egzama Tedavisi Nedir?, Aspirin Egzamanın Düşmanımı?, kullananlar ve yorumlari, egzamadan nasıl kurtuldum, Aspirin egzama tedavisi.

Aspirin İle Egzama Tedavisi Nedir?

Aspirin egzama tedavisi; her kişinin en çok merak ettiği bir konudur. Oldukça farklı bir tedavi tekniği olan aspirin ile egzama tedavisi nasıl yapılır, yazımızın devamında yer almakta.

Aspirin Egzamaya İyi Gelirmi?; Egzamanın tesirlerini azaltmak için aspirinden faydalanılmaktadır. Egzama hastalığı bir çok çeşidinde iltihaplanma biçiminde bulgu göstermiştir. Aspirin bünyesinde söğüt bulunduğu için aspirin hem ağrıkesici hem de iltihap sökücü özelliği bulunmaktadır.

Aspirin kullanılarak saç bakımı yapılır. Eğer egzamanız saç diplerinizde ise aspirin kullandığınızda egzamanın etkilerinin azaldığını ve kafa derinizin rahatladığını hemen fark edeceksiniz.

Aspirin Egzama Tedavisine Iyi Gelirmi
Aspirin Egzama Tedavisine Iyi Gelirmi

Aspirin İle Egzama Tedavisi

Aspirinin bünyesinde bulunan söğüt ağacı özü anti-enflamatuar ve ağrı kesicidir. Egzama ise, çoğunlukla iltihaplı olduğu için aspirin bu yönde oldukça etkisini göstermektedir

Egzama Tedavisi Aspirin, hem saç derisinde meydana gelen egzama hemde ciltteki egzama tedavisinde kullanmak mümkün. Aspirin egzama tedavisi nasıl yapılır?

Egzama Tedavisi Aspirin İle Nasıl Yapılır?

Öncelikle, Bu kür herkeste işe yaramayabilir, ama denemekte edinmekte yarar vardır.

  1. İlk olarak 1 bardağın içerisine 10 adet aspirini atıp erimesi için bekleyin.
  2. Sonrasında aspirinleri karıştırıp pamukla egzamalı bölgeye sürün.
  3. Kuruyana kadar bekleyin.

Diğer bir Yöntem ise ;

45 gr vazelinin içine 5 gr dövülmüş aspirini karıştırıp cildinizde egzama olan bölgeye bu karışımı kullanın.

Aspirin Egzamaya İyi Gelirmi?; Her ne kadar Aspirin tek başına hastalığın etkilerinin önemli bir ölçüde azalmasına veya tamamıyla ortadan kaldırılmasına etki etmese de, rahatsızlığın semptomlarının azaltılması ve ilerleyişinin engellenmesi yönünde etkin ilaçlar arasında bulunmaktadır. Genel anlamda aspirin önemli bir yan tesiri bulunmayan ve günlük yaşantı da kullanılan haptır.

Egzama Tedavisi Aspirin
Egzama Tedavisi Aspirin
Puan Ver

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu