Biyografi

Erden Timur Serveti 2024 – Nef Holding Serveti Ne Kadar?

Erden Timur kimdir serveti? Nef Serveti Ne Kadar?

Erden Timur Serveti 2024 – Nef Holding Serveti Ne Kadar?; Galatasaray spor kulübü ve ekonomi gündeminin önemli isimlerinden; Erden Timur Galatasaray‘ı yakından takip eden kişilerin merak konusu oldu. Galatasaray Kulübü’nün sponsoru olan ve basketbol şubesini yöneten. Galatasaray yönetim kurulu başkanlığını yapan; Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur’un serveti ve şirketi Nef in serveti; oldukça merak edilmektedir.

Bu yazımızda sizlere araştırma yaparak; Erden Timur Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli, Serveti Ne Kadar, Nef açılımı nedir? gibi merak edilen soruların cevaplarından bahsedeceğiz.

Erden Timur Kimdir? Serveti Ne Kadar? 2024

Erden Timur, 16 Kasım 1981 yılında Mersin’de dünyaya geldi. Üniversite öğretimi zamanında tanıştığı Emine Timur ile evli olan Erden Timur’un Ala Bade adında bir kızı ve Yusuf Kenan adında bir oğlu var.

2000 yıllarda Tarsus Amerikan Koleji’nden mezun olan Erden Timur, 2005 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden hukuk diplomasını almıştır. Daha sonra London School of Economics’te iktisat alanında yüksek lisansa başladı. Ancak babasının hastalığı nedeniyle eğitimini yarım bırakarak üçüncü ayda Türkiye’ye dönüş yapmıştır.

Erden Timur
Erden Timur

Türkiye’ye dönüşünden sonra aile şirketlerine ait bir mülk üzerinde yarım kalan bir projeyi tamamlamak üzere inşaat sektörüne girmiş ve 2010 yılında Timur Gayrimenkul Geliştirme Yapı ve Yatırım AŞ’yi kurmuştur. Timur Gayrimenkul çatısı altında Nef markasını kurarak başta İstanbul olmak üzere Bodrum, Londra gibi şehirlerde konut projeleri geliştirmeye başlamıştır.

Erden Timur Kimdir (Kaç Yaşında, Serveti ,Ailesi, Babası ,Nef Serveti Ne Kadar)
Kaç Kaşında : 2024 yılı itibaren, 43 yaşındadır.
Aslen Nereli : Aslen Mersinlidir.
Erden Timur 2022 Serveti : 400 milyon $ 2022 (Türkiye’nin en zengin 100. insanıdır)
Nef Serveti : Nef markası konut sektörü için 2021 yılını ciro, satış ve teslimatta üç ayrı rekorla kapattı. 2020 verilerine 400 milyon $ serveti olduğu bilinmektedir.
Erden Timur 2022 Serveti

Galatasaray’a verdiği önemli destekle dikkatleri üzerine çeken Erden Timur, Emre Akbaba ve Radamel Falcao transferlerinde kulübe ciddi bir maddi destek verdiği bilinmektedir.

Erden Timur Serveti? 2024- Nef Holding Serveti Ne Kadar?

Erden Timur yüksek lisansını yarım bırakıp. Türkiye’ye döndüğünde; aile şirketlerine ait bir arsa üzerinde yarım kalan projeyi tamamlamak istedi ve bu şekilde İnşaat sektörüne girmiş oldu. 2010 yılında Timur Gayrimenkul Geliştirme Yapı ve Yatırım A.Ş.’nin iştiraki olarak Nefi kurdu.

Projelerinde patenti foldhome konseptini uygulamıştır. Forbes’in 2020 yılı verilerine göre Erden Timur, Türkiye’nin en zengin 100. kişisidir. 2021 1.950 daire satarak 1.5 milyar liralık satış yapan şirket, son iki yılda 3.850 daire teslim etti. Bu rakamlara göre Nef, 4 yıl üst üste konut satışlarında sektör lideri oldu. Bu yılki satış hedefi ise 2,1 milyar TL’yi aşmak.

Bir diğer yazımız Ali Koç Serveti , Aziz Yıldırım Serveti, Ahmet Nur Çebi Serveti, Dinçer Azaphan Serveti hakkında bilgilerine üzerine tıklayarak detaylarına bakabilirsiniz.

GNC Bilgi

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu