Dini Bilgiler

Bir Kişinin Fikrini Değiştirmek İçin Dua – Kararını Değiştirecek Dua

Birini kararından vazgeçirmek için okunacak dua

İnternette bir kişinin fikrini değiştirmek için dua araması yapılıyor. bir kişinin fikrini değiştirmek için dua araması yapanlar, anlaşmazlık yaşadıkları yakınlarının veya bağı olanların fikirlerini değiştiremeyip çaresizlik hissettiklerinde duaya sarılırlar. Tüm insanlar sıkıntıya girdiklerinde dua ederler. Duanın gerçekleşmesi veya gerçekleşmemesi önemli değildir, önemli olan dua ile elde edilen huzur ve rahatlıktır. Şimdi bir kişinin fikrini değiştirmek için dua çeşitlerine bakalım;

Bir Kişinin Fikrini Değiştirmek İçin Dualar

Bir Kisinin Fikrini Degistirmek Icin Dua Kararini Degistirecek Dua
Bir Kisinin Fikrini Degistirmek Icin Dua Kararini Degistirecek Dua
  • Ya Rabbül Alemin– filan evladı filan kişiyi bana bağla ve isteklerimi yerine getirmesini sağla ya rabbim. Sana yalvarıyorum Ya Kadir! 100 kere” Sen herşeye güç yetirensin, Amin”
  • “Allah’ım! Bilgeliğin, anlayışınla şu aciz kuluna yardım et ve filan evladı filanca kişinin fikrinin benim lehime değişmesini sağlar. Karşımdaki kişinin kalbini yumuşat ve fikrini değiştir. Onu bana dost ve yardımcı kıl. Sen her şeye kadirsin”
  • “Yüce Rabbim Bana bilgelik, anlayış ve hoşgörü ihsan et. Senin yardımınla İnsanların kalplerini açmamı, onları anlamamı ve etkileyici bir şekilde iletişim kurmamı nasip et. Onları doğru yola davet etmemi ve onlara güzel örnek olmamı nasip eyle. Sen her şeyi zaten biliyorsun ve görüyorsun, yardım et!”
  •  “Rabbim Sen kalpleri evirip çevirensin, karşımdaki kişinin kalbini bana meylettir ve onun fikrini bana uygun hale getir.  Sen her şeye gücü yetensin, Ya Müheymin 100 kez” Amin”
  •  “Ya Rab! Sen her şeyin sahibi ve yaratıcısısın. Karşımdaki kişiye hayırlı bir fikir ver ve onu benimle aynı düşünceye getir.  Sen her şeye hakimsin, Ya Hakim 100 kez” Amin”
  •  “Allah’ım! Sen affedicisin, affetmeyi seven sensin. Karşımdaki kişinin bana karşı olan kızgınlığını, küskünlüğünü ve kinini yumuşat ve sevgiye dönüştür ve onun kalbini bana karşı yumuşat. “Ya Gaffar! 100 kez ” Amin”

Birini Kararından Vazgeçirmek İçin Okunacak Dua

  • “Rabbim! Sen her şeyin yegane sahibi ve koruyucususun. Karşımdaki kişiye hayır kapılarını aç ve onu şerden uzak tut. Onun fikrini iyiliğe çevir ve onu bana karşı iyi niyetli kıl. Onunla aramda güzel bir bağ kurmamı nasip eyle. Sen çok lütufkarsın, “Ya Kerim! 100 kez”, Amin”
  •  – “Allah’ım! Sen her şeyin yaratıcısı ve yöneticisisin. Karşımdaki kişiye doğruyu göster ve onu yanlıştan uzaklaştır. Onun fikrini hakka uygun hale getir ve onu bana karşı adil kıl. Onunla aramda güven, saygı ve sevgi olmasını sağla.  Ya Adl!100 kez” Amin”
  • “Ya Rab! Sen her şeyin ilahısın Karşımdaki kişiye hidayet ver ve onu sapıklıktan koru. Onun fikrini değiştir!”
  • “Ya Rabbi, Sen her şeyin koruyucusu ve yardımcısısın. Filanca  kişiye sıhhat ver ve onu hastalıktan şifa buldur. Onun fikrini sağlığa uygun hale getir ve onu bana karşı şefkatli kıl. Onunla aramda iyilik, merhamet ve dua olmasını sağla. Sen çok şefkatlisin, Ya Şefi- şifa veren 100 kez”, Amin”

Bu duaların her gece 100 kez okunması ve 40 gece devam edilmesi hayır kapılarını inşallah açacaktır.

Bir şeyin olmasını çok istiyorsak hangi dua?

Bazı kaynaklarda çok arzulanan bir şeye sahip olmak için Ayetel Kürsi’yi okuyup ardından Yâ Kâfî ya Ğanî yâ Fettah yâ Razzak isimlerini belli sayıda tekrarlamak tavsiye edilir. Ayrıca dilek duası, tüm dilkelerin kabulü için etkili dualardan biri olarak sunulur. Dilek duası;
Estagfirullahmin külli makerihallah, Estagfirullahel’azimellezi la ilahe illa huvelhayyelkayyume ve etubüileyh

Bir Kişinin Fikrini Değiştirmek İçin Dua – Kararını Değiştirecek Dua ile ilgili yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Sitemizde yer alan yorumlara ek olarak sizinde önerileriniz varsa eğer yorum kısmından bize bildirebilirsiniz. Daha Fazla Yazıya ulaşmak için Ana sayfamız olan gncbilgi.com tıklayabilirsiniz.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu