Dini Bilgiler

Bu Duayı Okudum Beni Aradı (1 Saatte Aratan Dua)

Bu Duayı Okudum Beni Aradı

Bazen insanlar, sevdikleri tarafından aranmak hatta özlenmek isterler. Tek taraflı sevgilerin gideceği fazla bir yol olmaz. Bu noktada sevginin iki taraflı olmasını tesis etmek için bazı dualar var. Birinin Seni Araması için Dua şeklinde sorgular yapanların da tek taraflı sevgi girdabında olduklarını tahmin ederek bu içinden çıkılması zor olan durumu dua ile çözmeye çalışalım. Dilerseniz diğer Dua yazılarımıza da bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bu Duayı Okudum Beni Aradı

Özellikle ayrı olduğunuz eşinizle, sevgilinizle görüşemediğinizde veya uzakta olduğunuzda ve görüşme fırsatınız olmadığında bu tür dualara başvuruyoruz. Bu dualar düzenli olarak okunursa etkileri kısa sürede görülmektedir.. Bunun için farklı dua türleri vardır. Bu yazıda size bu dualardan bazılarını veriyoruz. Dilerseniz diğer 41 Fetih Suresi Okuyanların Yorumları – Okuyup Faydasını Görenlerin Yorumları yazımızada bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bu Duayı Okudum Beni Aradı Yorumları

Bu Duayi Okudum Beni Aradi
Bu Duayi Okudum Beni Aradi

Merhaba arkadaşlar 2 hafta önce sevgilimden haber alamamıştım araştırma sonucu bir dua buldum 100 tane okursan 24 saat içinde sevdiğinden haber alırsın diye yazıyordu. Bir mucize yaşadım ve bunu sizinle paylaşmak istedim.

Bu Duayı Okudum Beni Aradı
ALLAHÜMME SALLİ ALE SEYYİDİNE MUHAMMEDİN NÛRİZ-ZÂTİ VE SIRRIŞ-ŞERRİ Fİ CEMİIL ESMAİ VES-SIFÂTİ VE ALE ELİHİ VE SAHBİHİ VE SELLİM.
Bu Duayı Okudum Beni Aradı

Birinin Seni Araması için Dua Metni

We darabe Lena meselan ve nesiye halkah* kale men yuhyil izame ve hiye ramim* kul  yuhyihellezi enşeeha evvela marra, we hüve bi külli halkin aliym* görüldüğü gibi bunlar Yasin suresinin 78-79. Ayetleridir.

Birinin seni araması için dua budur ama bunu bir miktar tuz üzerine 51 kez okumak ve bu okuma esnasında sevdiğiniz kişinin sizi aramasını kalben istemek gerekiyor. Bunu kalbinizde ve zihninizde tasavvur etmeniz halinde; hayırlı ise, sizin sevdiğiniz kimse sizi arar. Bu duanın 7 gece tekrar edilmesi ve mümkünse yalnızken yapılması gerekir. Okunulan tuzun gece yarısından sonra ateşe atılması gerekiyor. Dua okumak kalben bir olayın olması için Allah’a yalvarmak demektir. Eğer o iş hayırlı olacaksa, her iki tarafa fayda verir. Bu yüzden hayırlı ise olsun şeklinde dualar etmek daha mantıklıdır.

1 Saatte Aratan Dua

Aşk iki kişi arasında yaşanan bir duygudur. Ancak bazen karşı taraf sizin duygularınıza karşılık vermeyebilir. Hayırlısını dilerseniz dua ederek. Hemen etkisini gösteren duanın etkisini gösteren duayı okuyabilirsiniz. Bunun için okuyabileceğiniz bir diğer dua ise şöyledir:

Birinin Seni Aramasi icin Dua Metni
Birinin Seni Aramasi icin Dua Metni
Allahümme sehhirlî kalbi fülan
İbni fülanete alâ mehabbetî fülanete binti
Fülanete bi hakki ve bi hürmeti sureî yasîn
Bi hakki ve bi hürmeti seyyidike kahtafheyişin.
1 Saatte Aratan Dua

Ayrıca bu 1 saatte aratan duayı tam inanarak ve temiz bir kalple düzenli olarak okumanız tavsiye edilmektedir.. Sevdiğiniz kişiye darıldıysanız konuşmadığınız zamanlarda bile bu duayı okuyarak dileğinizi yerine getirebilirsiniz.

Birinin Seni Araması İçin Dua Kesin Sonuç Verir Mi?

Hiçbir duanın kesin sonuç vermesi garanti edilemez. Güzel tarafı da budur hayatı yaşanabilir kılan tarafı da budur. Çünkü birinin duası bir başkasının hayatını değiştirebilir. Herkesin duasının kabul edilmesi mümkün olamaz. Bu yüzden kalben dualar edilir ve takdir Allah’a bırakılır. Eğer hayırlı ise olsun, hayırlı değilse olmasın noktasından yaklaşmak faydalıdır. Dua ederken; dua edenin ilk temennisi dua ettiği şeyin hayırlı olmasıdır.

Duanın kabulü için saf bir kalp gerekiyor. Müslümanlar için güzel bir abdest sonrası kalbin ferahlığı için namaz kılmak; kalbi daha da nurlandırır. Bu noktada Müslüman olmayan birinin duası kabul edilmez mi sorusu akla gelmektedir. Yani Müslüman olmayan biri, sevdiğine kavuşmak için dua ederse; duası reddedilir mi sorusu akla gelebilir. Dua kalp ile yaratıcı arasındaki bağdır. Bu bağ kalbin temiz olması ile güç kazanır. Müslüman olan veya olmayan herkes yaratıcının kuludur; kul ile yaratıcı arasında girerek yorumlar yapmak yanlıştır. Duanın kabulü insanın kendi iradesinde değildir. Yalnız temiz kalp ile ve hayırlı işler için yapılan duaların kabul edilmesi umulmaktadır.

Hangi İsimle Dua Edersem Kabul Olur?

İsm-i A’zam ile namaz kılarsın. Bu dua ile Cenâb-ı Hak’tan ne istenirse verilir ve ne yapılırsa kabul olmaktadır.

GNC Bilgi

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu