Dini Bilgiler

Birini Unutmak için Dua Nihat Hatipoğlu – Tesirli Dua

Saplantılı Aşktan Kurtulma Duası

Biri neden unutulmak istensin? Karşılık bulunmayan bir sevgi veya bir kara sevda girdabına giren kadın erkek herkes; bu durumdan kurtulmak için “birini unutmak için dua” aramaya başlar. Birini unutmak dua ile olabilir mi? Bu içeriğimizde bu konuya değineceğiz değerli okurlar. Dilerseniz diğer Dua yazılarımıza da bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Birini Unutmak için Dua Nihat Hatipoğlu

Birini çok sevmiş olabilirsiniz, hatta belki birliktelik bile yaşamış olabilirsiniz. Ancak yollarınızı ayırmanız gerektiğinde ona olan aşkınız o kadar büyük olabilir ki; onu bir türlü unutamayabilirsiniz. Sevdiğiniz kişiyi ve bir daha kavuşma şansı olmayan sevdiğinizi unutmak istediğinizde; bunu dua ile çözmek isterseniz; bunun için vefkler hazırlayan ve bunu karşılık beklemeden yapan medyumlar bulmak bir yol olabilir. Ancak bu da kesin çözüm değildir. Dilerseniz diğer Sekine Duası Okuyanların Yorumları – Mutluluğun Şifresi yazımızada bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Birini Unutmak icin Dua Nihat Hatipoglu
Birini Unutmak icin Dua Nihat Hatipoglu

Bir kimseyi unutmak istediğinizde bunun için dua ettiğinizde, o kimse yine aklınızda zihninizin ekranında belirecektir. Onu unutmanın en iyi yolu; sabırdır değerli okurlar. Zaman; bu çaresiz ve karşılıksız aşkı da silecek kadar güçlüdür.

Bu işler Nihat ile Mahmut ile olacak işler değildir. Büyükler olarak tavsiyelere kulak verebilirsiniz ancak bugüne kadar, hangi nasihat tam olarak yerini bulmuş ki? Nasihat ile işler çözülse idi, hiç kimsenin hiçbir derdi olmazdı. İnsanlar hata yaparlar ve bu dünya deneme yanılma yoluyla ilerler. Hayat böyle ilerler.

İnternet ortamında birini unutmak için dua sorgusu yaptığınızda karşınıza “ Ya mumit” oku ve bunu 490 kere oku şeklinde akla hayale sığmayan öneriler göreceksiniz. Bu öneriler hiçbir tutarlı tarafı olmayan önerilerdir. Mumit manası yaşayan kullar için ölümü yaratan demektir. 490 kere okuyun denilmesinin tek izahı; insanlara oyalanacakları ve onaylayacakları bir şeyler verme ihtiyacıdır. Yani bu zikrin 489 kere yapılması ya da 491 kere yapılması duanın gerçekleşmemesi anlamına mı gelmektedir?

Birini Unutmak için Dua Nihat HatipoğluYoutube Video Linki
Link DurumuAktif
2023 Birini Unutmak için Dua Nihat Hatipoğlu

Birini Unutmak için Ne Yapılır?

 Bir kimse; sevdiği bir insanı unutmak istediğinde bunun için ancak şöyle yapabilir: Allah’tan bu acının bitmesi için sabır ve dayanma gücü dileyebilir. Aşk ne kadar derine işlemişse; yarası da o kadar geç iyileşir. Ancak iyileşmeyen bir yara yoktur. Yeterli zaman geçtiğinde bu kimseyi hatırlamadığınıza bile şaşıracaksınız.  birini unutmak için dua” aramaya başlamak, hatanın ilk adımını atmaktır. Böyle bir dua veya bir anahtar yoktur. Kişi sıkıntı çektiğinde Allah’a dua edebilir ve acılarının hafiflemesi için dayanma gücü niyaz edebilir. Kendini başka işlerle oyalayabilir.  Mekan değiştirebilir. Ya da başka birini sevmeye çalışabilir.

Saplantılı Aşktan Kurtulma Duası

Saplantılı aşktan kurtulma duasının doğru olup olmayacağı, size nasıl yardımcı olabileceği konusunda net bir bilgi yok. Ancak, insanlar genellikle dua veya meditasyon gibi uygulamalarla kendi zihin ve bedenlerine odaklanıp kendilerini rahatlatmaya çalışırlar. Ayrıca, bizim tavsiyemiz; profesyonel bir terapist veya danışmana danışmak da size yardımcı olabilir.

Allah’ın Latif ismi şerifinden yaralanırlarsa, en kısa sürede bu Saplantılı Aşktan kurtulurlar. Rahata ve feraha kavuşurlar..

Her gün 100 yada 129 defa “Yâ Latif Celle Celalühü ” diyerek zikre devam ederler.
Saplantılı Aşktan Kurtulma Duası

Kaynak : Arif Pamuk(Esma-i Hüsna Şerhi, faziletleri ve sırları)

Birini Unutmak İçin Zikir

Hayatınızda yaşadığınız olaylar nedeniyle birini unutmak size zor geliyorsa okuyabileceğiniz dualar ve sureler bulunmaktadır. Aşağıda sizler için bu duaları ve sureleri paylaştık.

  • 33 kez Ya Yusuf ismi şerifi okunur,
  • 33 kez Ya Rauf ismi şerifi okunur,
  • 1 Fatiha, 3 İhlas, 3 Felak ve 3 Nas Suresi okunur,

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu