Dini Bilgiler

41 Vakıa Suresini Okuyanların Yorumları – Mucizesi Yaşayanlar

41 Vakıa Suresini Okuyanların Yorumları – Mucizesi Yaşayanlar; Maddi ve manevi sıkıntıların giderilmesi amacı ile her gün 41 defa Vakıa suresini okuyanlar muradına eriyor. Eğer fakirlik yoksulluk ve hastalıklarla boğuşacağınız zor bir imtihanınız varsa, kalkan olarak Vakıa suresini okuma alışkanlığı edinmenizde yarar var değerli okurlar. Kur’an-ı kerimdeki tüm ayetlerin keşfedilmiş ve keşfedilmemiş faziletleri ve hikmetleri vardır. Sureler arasında Vakıa suresinin de özel bir yeri vardır.

41 Vakıa Suresi

Vakıa Suresi, Kur’ân-ı Kerîm’in elli altıncı suresidir. İniş sırasına göre kırk altıncı suredir. Adını birinci ayette geçen “elVakıa” kelimesinden alır. Kelime olarak anlamı ise; gerçekleşen ve meydana gelen olay anlamındadır.

41 Vakıa Suresi Nedir?

Maddi sıkıntılar, sizi bunaltmaya başladıysa güde 41 defa vakıa suresini okuyarak evvela iç huzur bulmaya başlayabilirsiniz. Arkasından tahmin edemeyeceğiniz yerlerden rızıklar akmaya başlayacaktır. Vakıa suresini her gün okuma alışkanlığı kazananlar, er ya da geç bu nimetlere erişecektir.

41 Vakia Suresi
41 Vakia Suresi

Önemli olan ise helal yoldan rızık temin etmektir. Allah (c.c) bizleri yarattı ve dünya denilen mekanda belli bir süre yaşatıyor. Vadesi bitenler sessiz ve sedasız göçüp gidiyor. Dünya alanında misafir olarak bulunduğumuz bir ömür boyunca yaşadığımız hayat içinde zaman zaman büyük sıkıntılar yaşarız.

Bazen hiçbir çözüm yolu göremeyiz. Böyle sıkıntılı zamanlarda, Allah’a yalvararak O’ndan istediğimizde, sonsuz cömertliği ile biz sevgili kullarına lütufta bulunacaktır. Denemesi zor değil değerli okurlar. Yatsı namazından hemen sonra loş bir odaya çekilin, temiz kalbinizle Allah’tan isteyin. Sizi bu maddi manevi fakirlikten kurtarması için yalvarın. Görünen ve görünmeyen her şeyin gerçek sahibi bizi görüyor ve sonsuz rahmetini üzerimize yağdırmak istiyor. Ancak bizim ona yönelmemiz gerekiyor.

Vakıa Suresi 41 Defa Nasıl Okunur?

Öncelikle bu dua defalarca denenmiş ve birçok kişi tarafından yapılmıştır. Bu duayı okunanında bir usulü vardır. 41 defa Vakıa suresi nasıl okunur? Sorunuza da cevap vereceğiz.

1 Gün : İlk olarak abdest alıp niyet ediyoruz. İlk gün 1 Vakıa Suresi okursunuz.
2 Gün:2 adet Vakıa suresini okunmalı
3 Gün:3 adet Vakıa suresini okunmalı
4 Gün:4 adet Vakıa suresini okunmalı
Vakıa Suresi 41 Defa Nasıl Okunur?

41.inci güne kadar böyle devam etmelidir.

41 gün Vakıa suresini okuyup 2 rekât namaz kılıp 100 İstiğfar okunmalıdır. 1 Salaten Tüncina duası okuyalım ve ardından Rabbimize dua edelim. Bu şekilde dua sürecimiz sona erer. 41 Vakıa Suresini Okuyanların Yorumları ve mucizesi yaşayanlara geçelim..

Vakıa Suresi

Vakıa Suresi Ne İçin Okunur Diyanet?

Vakia suresi ölen kişinin arkadasından okunabilir. Sure mezarlıkta veya başka bir yerde okunup ölüye hediye edildiğinde o kişinin/kişilerin ızdırabı hafifler. Vakıa Suresi, dünyada zenginlik, helal rızk ve ahiret inancını güçlü kılan etkili bir suredir.

41 Vakıa Suresini Okuyanların Yorumları

 • “Merhaba ben büyük sıkıntı içindeyim, bugünden itibaren günde 41 kere Vakıa suresini okumaya başlayacağım ve sonuçları burada yazacağım. Makbul olan bu okumayı 41 gün sürdürmek. Haydi hayırlısı olsun.”
 • “Merhaba ben 21 yaşında yuva kurmaya çalışan bir gencim yalnız işe girmem gerekiyor. 2 ay sonra bir mülakata katılacağım. Eğer başarılı olursam hayatım kurtulacak. Şimdiden Vakıa suresini okumaya başlayacağım.”
 • ” iyi günler bu duayı okuyunca kesin olarak maddi sıkıntılardan kurtulacak mıyız? Bunun kaynağı nedir, daha önce okuyup maddi sıkıntılarından kurtulan oldu mu? Birileri bu konuda bizi bilgilendirirse sevinirim. Çünkü maddi sıkıntılarım ayyuka çıktı ve bıçak kemiğe dayandı.”
 • “Slm ben maddi sıkıntılara çok düştüm ve elimden geldiğince sorunun kaynağını araştırarak sorunu çözmek üzere çalıştım. Bugüne kadar çalışarak çabalayarak belli bir noktaya geldim. Sıkıntılar geldiğinde, iş başa düştüğünde yanımda hiçbir dost akraba bulamadığım zamanlar oldu. Dua okumak iyi olabilir ancak harekete geçmek ve sorunu çözmek için var gücünüzle mücadele etmek gerekiyor.”
 • “merhaba ben işsiz biriyim ve iş bulmak istiyorum. İşsiz olduğum için vaktim çok. Bu yüzden bu günden itibaren okumaya başlayacağım, umarım güzel bir iş bulurum.”
 • “Arkadaşım kalben inanarak okumazsan sana bir geri dönüşü olmayabilir. Kalbin çok temiz olması gerekiyor. Ben böyle biliyorum.”
 • “ Kalbi çok temiz olmayan ve hiçbir maddi sıkıntı çekmeyen, sefa içinde yaşayan insanlar da var onları nereye koyacağız? Mantıklı bir cevabı olan var mı?”

Vakıa Suresi Mucizesi Yaşayanlar (Okuyanlar)

Çeşitli maddi durumlar ve rızkın bereketlenmesi için okunan Vakıa duası veya suresi son derece etkilidir. Hem ülkemizde hem de dünyada adını son zamanlarda sıkça duyduğumuz bir suredir. Şimdi Vakıa suresi 41. sureyi okuyanların yaptığı yorumlara ve mucizesini yaşayanlara bakalım;

 • Önce ‘İNANMAK’ gerekir. İnanarak okursanız sonuç alırsınız. Bir diğeri inanmıyor, şüpheyle okuyor ama bir sonuca varamıyor. Her gün Akşam namazından sonra okunan VAKİA sûresi, rızkın artmasına vesile olur…. Her namazdan sonra okunan sûreler farklıdır. Akşam namazından sonra VAKİA suresini okuyunuz.
 • Merhaba ben her gece namazdan sonra bu sureyi okudum çok şükür kabul oldu faize katılmadan ev sahibi oldum. İlişkilerimiz o kadar gelişi güzeldi ki ben bile inanamadım. Çok şükür ihmal etmeden okuyun farkı Vakıa Suresi Mucizesi Yaşayacağınızı düşünüyorum.
 • Abim yatay geçiş yapmak istedi onun için 41 defa okuyupbir defada bitirdi mucizesini yaşadı duası kabul oldu.
 • Arkadaşlar hocamdan duydum ki sabah namazından sonra okunursa ahiret hayatınız zengin olur, akşam namazından sonra okunursa dünya hayatınız zengin olur tercih sizin.
 • Arkadaşlar bir haftadır bu duayı okuyorum Allah rızası için okuyorum inanamayacaksınız ama bugün hiç beklemediğim bir yerden tüm borçlarımı kapatacak kadar para geldi.
5/5 - (3 votes)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu