Dini Bilgiler

Sekine Duası Okuyanların Yorumları – Mutluluğun Şifresi

Birçok güzel kalpli insan Sekine Duası Okuyanların Yorumları konusunu merak ediyor. Bu dua ne niyetle okunur, Sekine duası dilek için kaç kere okunur ve sekine duası kuranda geçiyor mu gibi soruların cevaplarını merak edilmektedir. Biz de bu işin aslını derinlemesine sizler için araştırdık. Sekine duası okuyanların yorumları konusuna geçmeden önce sekine duası Arapça metnine göz atalım.

Sekine Duası Arapça Okunuşu

“Seyec Allahu’bade usruy yusra*Anetil vucuhu lil hayyil kayyum*Ve innallahe biküm lera ufün rahimu*İnnellahe kane tevvaben rahime*İnnallahe kane gafurun rahimu*fe innallahe kane afuvven kadira*innallahe kane semian besira*İnnallahe kane alimen hakime*innallahe kane aleyküm rakibe*İnna fetehnaleke fethan mubiyna*ve yen surekallahu nesran azize*İnne*hızballahi humül galibün*innallahe huvel kaviyyül aziz*innallahe huvel ganiyyül hamid *Hasbiyallahu la ilahe illa hu* Habünallahu venim’el vekil* la yeh zünühümül fezeul ekber* iyyake na’büdu ve iyyake nestain* vel hemdü lillahi rabbil alemin [1]

Sekine Duası Ne Niyetle Okunur?

Sekine duası bolluk ve bereket için okunmaktadır. Bu duayı okuyanların hayatlarında daima bolluk bereket olacaktır. 2 ay boyunca her gece Sekine duası okuyanların işlerinin düzeldiği yönünde sekine duası okuyanların yorumları vardır. Dileklerinin gerçekleşmesini bekleyen ve çaresizce debelenen çok insan için sorun çözücü olan sekine duası faziletleri çok fazla olan bir duadır.

 Sekine Duası Dilek İçin Kaç Kere Okunmalı?

Sekine duası okunmadan önce niyet belli edilir, kalben ve sözle söylenmelidir. Sonra istiğfar etmek gerekir. Bunun da sayısı 100 olacaktır. Ardından 7 kez salavat getirilmeli ve 10 defa tekbir getirilmelidir. Her sekine duası okunduktan sonra 6 adet Allah ismi zikredilecek.  Sekine duası her gece 19 kere okunması adet edinilen bir duadır.  Her dua bitiminde yani akabinde Hekemün. Ferdun, Kayyumun, Hayyun, kuddusun, Adlun olmak üzere 6 esmaül hüsna zikredilecek.

Sekine Duasi Okuyanlar
Sekine Duasi Okuyanlar

Daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi sekine duası şahmeran duası gibi yüksek faziletli duaların okunması konusunda belirli sayılar şart değildir. Duaların vefkleri hazırlanırken Ebcet hesabına göre yazıldıkları için besmele 19 harfinin her harfi için Sekine duası okunması tavsiye edilmektedir. En iyisi sekine duasının vefkini hazırlamaktır. Vefk cebinizde cüzdanınızda kalırsa bereketi çalışmaya başlayacaktır. Vefkler metafizik alemde çalışan elektromanyetik dalga yayıcı kaynaklara çok benzerler. Vefk sürekli kesintisiz olarak dua etmenizin yarattığı etkiyi yaratır.

Sekine Duası Fazileti Mutluluğun Şifresi

Sekine duası huzur ve mutluluk isteyenler için mutluluğun şifresi olarak nitelendirilirse yanlış olmaz.  Duaya dikkatle bakıldığında her parçası bir ayeti kerimeden alınmadır. Allah ( c.c) zorluklardan sonra kolaylık ihsan eder. Allah daima diri ve hazırdır, Allah insanlara rahmet eder. Tövbeleri ( içten tövbeleri) kabul eder.  Allah her şeyi bilir ve gözetir ve ondan gizli hiçbir şey olamaz. Allah’ın istediği topluluklar üstün gelir galip gelirler. Allah övgülere layıktır ve hiçbir şeye ihtiyaç duymaz. O en güzel vekil olarak bize yeter. Biz sadece Allah’a ibadet ederiz sadece ondan yardım dileriz. Allah alemlerin Rabbidir ve Hamd’e layık olandır.

Sekine Duası Okuyanların Yorumları

  • Başkalarını etkilemek için okudum toplumda silik bir kişiliğim vardı Sekine duası okuyunca etrafımda insanlar benimle daha iyi ilgilenmeye başladılar.
  • Ben de 19 defa okudum, hayatımı kurtaracak bir iş için okudum o iş oldu mu henüz olmadı ama umudumu kesmedim.
  • Ben de var olan huzurumun devamı için okumaya karar verdim. Ancak okunuşunda sırada bir sıkıntı var gibi her sitede farklı okuma yöntemi var.
  • Sekine duası 19 kere okunmalı çünkü bunun esrarı besmelede gizli 19 harf olduğu için 19 deniyor sanıyorum.
  • Sekine duası okumak yetmez Allah isimlerini de zikretmek gerekiyor. Esma-ül hüsna olarak 6 adet isim okunuyor ve bu isimlerin sırası önemli değildir. Ama her dua sonrası 6 ismin de okunması gerekiyor.
  • Ben okumaya başladım hatta annemle beraber yatsı namazı sonrası okuyoruz. 1 haftadır okuyoruz. Hayırlara vesile olacağına inancım var.
  • Ben daha önce sekine duasının faziletlerini duymuştum bana göre her dua güzeldir ve belli ihtiyaçları karşılar.
5/5 - (1 vote)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu