Dini Bilgiler

Peygamber Sünnetli Doğmak Dinen Ne Anlama Gelir?

Peygamber Sünnetli Doğmak kutsallık atfedilecek bir durum gibi gözükse de aslında öyle değildir sevgili okurlar. Bu bir rahatsızlıktır. Profesör Kamuran Bircan çocukların peygamber sünnetli doğmasının bir hastalık olduğunu belirtiyor ve düzeltilmesi gerektiğinin altını çiziyor.

 • İdrar yolunun penisin gerisinde olması durumu olarak açıklanıyor. Bazen penis torba birleşim yerinin de gerisinde olabiliyor. Bu da penisin gelişim sorunlarına ve penis eğriliklerine yol açıyor.
 • Profesör Kamuran Bircan bu tür hastaların kesinlikle sünnet edilmemesi gerektiğinin altını çiziyor. Gerideki idrar yolunun uca uzatılması ameliyatının yapılmasını öneriyor.
 • Bu tür çocukların muayenesinin de dikkatle yapılması gerektiğini ifade ediyor. Kısmı parçanın uzunluğu ameliyatla düzeltilmekte ve penis eğriliği varsa bu da ek operasyonla düzeltilmektedir.
 • Bu tür çocukların ameliyat olma yaşının erken olması gerekiyor. Okula başlamadan önce tedavi edilmelidir.
 • Peygamber Sünnetli Doğmak kutsallık atfedilecek bir durum değildir.

Doğuştan Peygamber Sünnetli Ne Demek?

Yarım sünnetli veya doğuştan sünnetli olan çocuk hastalığıdır. Penis idrar kanalının hatalı gelişmesi sonucu oluşur. Penis ucunda olması gereken idrar kanalının penis ucunda olmaması anlamına gelmektedir. Bu durum cinsel fonksiyonları engeller çocuk sahibi olmayı engelleyebilir.

Peygamber Doğuştan Sünnetli Mi?

Peygamberlerin doğuştan sünnetli olduğu şeklinde rivayetler vardır ancak bunların doğruluğu tartışılabilir. Çünkü bilim, doğuştan sünnetli olanların, üreme sisteminde bozukluklar olduğunu işaret ediyor. 1.400 yıl önce böyle bir tespit mümkün değildi. Ancak günümüzde bunun bir hastalık olduğu aşikardır.

Peygamber Sünneti Kimlerde Olur?

Üreme sisteminde doğuştan sorun olan, gelişim bozukluğu olan insanlarda bu hastalık görülmektedir. Hipospadias, erkeklerde sıklıkla görülen doğumsal bir anormalliktir. Bu durumda, penisin ucundaki açıklık normal yerine alt kısımda olur.

 • Hipospadias, çocukluk çağındaki erkeklerde sıkça görülen bir durumdur ve tedavi edilmediği takdirde ciddi sorunlara yol açabilir.
 • Hipospadiasın tam nedeni bilinmemekle birlikte, genetik faktörlerin önemli bir rol oynadığı düşünülmektedir. Ayrıca, annenin hamilelik sırasında maruz kaldığı bazı kimyasalların da hipospadiasın ortaya çıkmasına neden olabileceği düşünülmektedir.
 • Hipospadiasın en belirgin belirtisi, penisin ucundaki açıklığın normal yerine alt kısımda olmasıdır. Ayrıca, penisin eğrilikleri, sünnet derisinin farklı bir şekilde yerleştirilmesi ve idrar yaparken zorluk yaşama da hipospadiasın diğer belirtileridir.
 • Hipospadiasın tedavisi cerrahi müdahale ile yapılır. Cerrahi müdahale sırasında, penisin ucundaki açıklık normal yerine getirilir. Bu ameliyat genellikle çocukların 6-12 ay arasında yapılır. Ameliyat sonrası, çocukların birkaç hafta boyunca idrar yaparken zorluk yaşaması normaldir.
  Hipospadiasın önlenmesi için herhangi bir yöntem bulunmamaktadır. Ancak, hamilelik sırasında bazı önlemler alınarak risk azaltılabilir. Hamilelik sırasında sigara ve alkol tüketiminden kaçınılması, kimyasal maddelere maruz kalmamak için gerekli önlemlerin alınması hipospadias riskini azaltabilir.

Neden Peygamber Sünneti Deniyor?

Çünkü sünnet olmak hem Musevi dininde hem İslam dininde bir zorunluluktur. Sünnet olmak penisi enfeksiyonlardan korur. Sağlıklı bir işlemdir. Bu hastalığa peygamber sünneti denmesinin nedeni; rivayetlere göre bazı peygamberlerin doğuştan sünnet edilmiş olduğu inancıdır. Oysa bu günkü bilim; bunun bir hastalık olduğunu belirtiyor. Ünlü Hint Felsefe profesörü ve Gurusu Osho; müslümanların ve yahudilerin, sünnet oldukları için çok zeki olduklarını ifade etmektedir. Osho’ya göre beyinde seks ve zeka ile ilgili sinir ağlarında etkileşim olduğu ve sünnet olanların sünnet olmayanlardan daha zeki olmaya meyilli olduklarını ifade ediyor.

Tarihte ilk sünnet olan kişi kimdir?

Tarihte ilk sünnet olan kişinin Hz. İbrahim olduğu söylenmektedir.

GNC Bilgi

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu