Dini Bilgiler

El Kahhar Okuyanların Yorumları

El kahhar yüce Allah’ın (c.c) isimlerinden biridir. 99 farklı ismi bulunan Allah’ın sıfatlarını öğrenmek isteyenler bu isimleri tek tek inceleyebilir. Allah her şeye ve herkese istediğini yaptırabilir. Mutlak hüküm sahibi sadece Allah’tır. O’un sıfatlarından ve isimlerinden biri de El Kahhar ismidir. El Kahhar okuyanların yorumları bu işe başlayacak olanlar tarafından merak ediliyor.

El Kahhar Zikri Nasıl Yapılır?

Bu ismi zikir edecek olanlar; şuna dikkat etmelidir. El Kahhar kahreden demek olduğu için, haksız yere zulmeden birilerinin zulmünden kurtulup Allah’a sığınmak isteyenlerin okuması gerekir. Ancak el Kahhar, ismini kendi egolarının tatmini için zikredecek kimseleri felaketler bekler. Birilerinin zulmüne uğrayan kimse; zalimin ıslahı için bu ismi celileyi zikredebilir. Bir abdest aldıktan sonra kıbleye dönerek zikir yapabilir. Öncelikle karşı tarafı kahretmek için değil, onu ıslah etmek ona doğru yolu göstermek niyeti ile yapılırsa daha iyi olur. Zalim kişi yola gelmiyorsa ve zulmü bariz ise

El Kahhar Zikri Nasil Yapilir
El Kahhar Zikri Nasil Yapilir

“ esselatü ves selamu aleyke ya seyyidi ya resüllallah, hüz bi yedi kallet hıyleti edrikni ( 3 kez), ya sahibel hakkı vel adl, inni müstericun bike min filanin huz hakkıy” şeklinde okunur. Filanin yerine zalimin adı ve anne adı zikredilir. Duadan sonra 100 kez istiğfar edilir. 11 adet fil süresi okunur. 3060 kez Ya Kahhar okunur. Sonra da 70 kez “ ve üfevvidu emri ilellah innellahe basirün bil ibad” şeklinde devam edilir. ( 1).

El Kahhar Okuyanların Yorumları

Duayı okuyanların yapmış olduğu kadınlar kulübü, forum siteleri, sözlük gibi El Kahhar Okuyanların Yorumları içerisinden okuyanların yorumlarının birkaç tanesini seçtik ve yazımızda paylaştık.

“Merhaba ben canımı sıkanlara gücüm yetmediği için bu zikri yapıyorum. Bunu yapınca psikolojik olarak rahatlıyorum. Aşırı incindiğimde okuyarak kendimi daha huzurlu hissediyorum.”

“Selam ben el kahhar zikri yerine, haksızlığı direkt olarak Allah’a havale etmenin daha iyi olacağını düşünüyorum. Ya da makalede yazdığı gibi, önce karşı tarafın ıslah olması niyetine okumalı diye düşünüyorum”.

“Bu zikrin keskin bir bıçak olduğu malum, eğer ben haksız isem tüm belalar benim başıma gelecektir. O yüzden böyle tehlikeli işe girmem.”

“Merhaba ben okudum ama henüz bir etkisi belirmedi inanıyorum ki karşı taraf bundan çok zarar görecek. “

Kaynak:

(1): Mustafa İloğlu Gizli ilimler hazinesi / cilt 3 sayfa 580

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu